... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Austrijas uzņēmēji pazemes datu centrā

Austrijas uzņēmēji pazemes datu centrā
04.11.2008

No 23.-24. oktobrim Rīgā notika Austrijas un Latvijas IT un finanšu sektora uzņēmēju un konsultantu tikšanās ar mērķi dibināt jaunus sadarbības sakarus. Vizītes laikā delegācija apmeklēja arī SIA DEAC piederošo pazemes datu centru „Grīziņkalns” un pauda savu pārsteigumu par datu centra attīstīto infrastruktūru un augsto IT nozares attīstību Latvijā.

Ideja par šādu tikšanos radās pēc Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera (Latvijas IT klasteris) organizētās vizītes un dalības IT&T messē Vīnē šā gada februārī, kuras laikā Austrijas uzņēmējiem un konsultantiem radās interese par Baltijas IKT nozari. Latvijas IT Klasteris, sadarbojoties ar Austrijas vēstniecības Ekonomikas departamenta komercatašeju Herwig Palfinger un LIAA, organizēja klastera un citu Latvijas uzņēmumu tikšanos ar Austrijas delegācijas pārstāvjiem.

Pasākumu ar ievadvārdiem atklāja Īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Signe Bāliņa, pēc tam sekoja tematiski semināri un prezentācijas, projektu ziņojumi un kontaktu dibināšanas pasākums noslēgumā. Latvijas IT klasteri, tā galvenos darbības virzienus un mērķus prezentēja klastera izpilddirektore Lilita Sparāne, kas norādīja, ka šāda veida pasākumi ne vien tikai iepazīstina ārvalstu pārstāvjus ar nozares un tirgus specifiku Latvijā, bet arī ļauj Latvijas uzņēmējiem atrast sadarbības partnerus projektiem ārvalstīs.

DEAC datu centrā „Grīziņkalns” delegācija pārliecinājās, ka Latvijas IT uzņēmumi strādā pēc augstiem tehnoloģiskiem standartiem. „Austrieši bija patīkami pārsteigti par DEAC profesionāli attīstīto infrastruktūru un viņi pauda gatavību sadarboties. Mums bija ļoti svarīgi parādīt, ka Latvija, kaut arī ļoti maza valsts, spēj strādāt atbilstoši Eiropas līmenim un pat vēl vairāk. Cerams, ka nākotnē, kad atvērsim savu otru datu centru „Rīga”, kas būs lielākais datu centrs Baltijā, mēs ārvalstīs nostiprināsim Latvijas kā IT lielvalsts tēlu,” komentē DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

Latvijas IT klasteris ir ģeogrāfiski vienotu uzņēmumu koordinējoša struktūra, kas darbojas kopš 2001.gada un ir veidots, lai apvienotu IT nozares uzņēmumus un zinātniskos partnerus ar mērķi attīstīt jaunas sadarbības formas, kas veicina labvēlīgu vidi inovatīvu ideju apmaiņai, ģenerēšanai un realizēšanai, klastera dalībnieku globālās konkurētspējas, eksportspējas un produktivitātes paaugstināšanu. Latvijas IT Klastera biedri ir 17 uzņēmumi un 9 akadēmiskie sadarbības partneri.

DEAC saviem klientiem piedāvā ļoti plašu IT ārpakalpojumu klāstu, kurā ietilpst datu centra pakalpojumi, datortehnikas un IT apkalpošana, WEB lapu un sistēmu izstrāde, hostinga pakalpojumi un konsultācijas. DEAC Datu Centrā ir izvietota izvietota Latvijas banka, Rietumu banka, Danske banka, ELKO Grupa, INBOX.LV, ONE.LV, DELFI, TV3 Latvija, Dienas bizness, Diena, Radio SWH, DUAL, Trodeks, Seesam, ERGO, Nelss, Montažnieks D un citi dažādu nozaru līderu lielu projektu un kompāniju tehnika.

Lilita Sparāne,
Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera izpilddirektore
[email protected], www.itbaltic.com
tel. 67089815, 2918004

Maija Āboliņa,
DEAC mārketinga daļas vadītāja,
[email protected], www.deac.eu


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo