... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Uzstādīti elektroenerģiju saudzējoši serveri

Uzstādīti elektroenerģiju saudzējoši serveri
30.03.2007

IT uzņēmuma DEAC Datu Centrā Grīziņkalnā ir uzsākta jauno elektroenerģiju taupošo serveru sistēmu Blade uzstādīšana. Šo serveru sistēmas efektivitāte ir par 27.7% lielāka, ja salīdzina ar līdz šim populārajiem Rack serveriem. Blade serveru ražošanu ir uzsākuši tādi pasaulē pazīstami uzņēmumi, kā HP un Dell. Prakse rāda, ka pasaulē lielākā daļa datu centru pakāpeniski jau pāriet uz Blade sistēmas izmantošanu.

Blade serveri ir viens no jaunākajiem un ekonomiskākajiem datu apstrādes veidiem no šobrīd tirgū pieejamām serveru sistēmām. Blade serveri ir neliela izmēra serveru sistēma, kas nodrošina augstāku datu ietilpību nekā ierastajās serveru sistēmās. Tās izmantošana būtiski samazina telpu resursu izmaksas un elektroenerģijas patēriņu, jo sistēma pati inteliģenti nodrošina dzesēšanu visiem sistēmā esošajiem serveriem.

„Nemitīgi tiek meklēti jauni risinājumi kā attīstīt DEAC Datu Centra infrastruktūru. 2006. gada vasarā noslēdzām elektroenerģijas padeves rekonstrukcijas darbus, oktobrī uzstādījām jaudīgas UPS jeb rezerves barošanas sistēmas, kā arī pašreiz, cenšoties pielāgoties nemitīgi pieaugošajam klientu skaitam, turpmāk Datu Centru domājam papildināt ar Blade serveru sistēmām. Tā kā enerģijas efektivitāte un tās taupīšana ir aktuāls jautājums gan Latvijā, gan visā Eiropas Savienībā, tad uzņēmēji, ieviešot modernas tehnoloģijas, var dot savu devumu šo problēmu risināšanā. Blade sistēmas ļaus palielināt Datu Centra jaudu un klienti būs nodrošināti ar drošākajiem un modernākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem”, informē DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

„Šobrīd Datu Centrā ir uzstādīta Blade serveru sistēma, kas pagaidām tiek izmantota testa režīmā, lai pārliecinātos par iespējām, ko šī jaunā tehnoloģija var sniegt. Patreiz galvenais uzdevums ir izmērīt, cik lielā mērā Blade serveru sistēma ļauj ieekonomēt elektroenerģiju, bet jau tagad varam apgalvot, ka sistēma ir attaisnojusi uz to liktās cerības. Jau tuvākajā laikā plānojam šos tehniskos risinājumus piedāvāt arī saviem klientiem”, skaidro DEAC pazemes Datu Centra tehniskās ekspluatācijas departamenta direktors Edgars Lukss.

Izpētes kompānijas IDC un Hewlett – Packard (HP) kopīgi veiktajā pētījumā, kurā tika salīdzinātas divas vadošās serveru sistēmas - Blade un Rack -, tika atklāts, ka Blade elektroenerģijas patēriņš ir par 22.9% mazāks, ekonomija uz elektroenerģijas patēriņu dzesēšanai sastāda 22.9%, bet ekonomija uz datu centra telpām ir 37.5%. Respektīvi, tas nozīmē, ka kopējais efektivitātes ieguvums serveru sistēmai Blade salīdzinājumā ar serveru sistēmu Rack ir 27.7%.

Grīziņkalna Datu Centrs ir unikāls, jo ir vienīgais Austrumeiropā, kas izvietots pazemē. Tas atrodas 9 metrus virs jūras līmeņa un 12 metrus zem zemes. Šāds izvietojums ļauj izvairīties gan no plūdu bīstamības, gan arī no spēcīga elektromagnētiskā starojuma. Datu Centrs pieder IT uzņēmumam SIA „DEAC”.


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo