... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

DEAC sadarbojas ar skolām: informātikas olimpiādes

DEAC sadarbojas ar skolām: informātikas olimpiādes
08.03.2007

"DEAC" aizsāk sadarbību ar skolām informātikas olimpiādes veidošanā

2007.gada 8.marts.

Informāciju sagatavoja Elīna Eglīte, "Hauska & Partner International Communications" speciāliste.

Piektdien, 9.martā vienlaicīgi divās vietās – Siguldā un Ķekavā - notiks Rīgas rajona informātikas metodiskās apvienības un Rīgas rajona Izglītības un kultūras pārvaldes organizētā Rīgas rajona 5.–9. klašu skolēnu informātikas olimpiāde. Pamat skolēniem paredzēto informātikas olimpiādi atbalsta uzņēmums DEAC, kas ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Latvijas IT ārpakalpojumu nozarē. Pasākuma organizētāji uzskata, ka šāds atbalsts veicinās jaunu speciālistu paaudzes izaugsmi.

Kaut arī informātikas olimpiādes notiek katru gadu, DEAC tā ir pirmā pieredze šādu pasākumu atbalstīšanā. "Līdzīgu atbalstu plānojam nodrošināt arvien biežāk un arī turpmāk pievērsties jauno speciālistu izglītošanai informācijas tehnoloģiju jomā," apgalvo DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

Olimpiādes mērķis ir padziļināt un paplašināt informātikas stundās un ārpusstundu darbā iegūtās skolēnu zināšanas un prasmes, rosināt tos aktīvai izziņas darbībai, kā arī veicināt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumu un jaunāko tendenču izpratni. Informātikas olimpiādes uzdevums ir radīt skolēniem iespēju pārbaudīt savas jau gūtās zināšanas un iemaņas.

"Patīkami apzināties, ka uzņēmums atbalsta skolas, pie tam ne vien finansiāli, bet arī piedaloties olimpiādes organizēšanā. Skolēni, protams, no tā tikai iegūst - gan papildus zināšanas par Latvijas IT uzņēmumu, kas var kļūt par potenciālu darba devēju, gan uzņēmumā strādājošo darbinieku praktisko pieredzi, turklāt tādējādi skolnieki gūst arī papildus informāciju par IT nozares novitātēm," sadarbību ar DEAC pamato Rīgas rajona Informātikas metodiskās apvienības vadītāja Lidija Brigzne.

Uzņēmuma atbalsts IT olimpiādei ir būtisks ne vien finansiālu apsvērumu dēļ, bet arī tāpēc, ka DEAC līdzdarbojas tās organizēšanā. Papildus jau skolā gūtām teorētiskām zināšanām DEAC profesionāļi skolēniem spēj sniegt praktiskas zināšanas nozarē, tāpēc komandām tiks sagatavoti jautājumi par dažādiem IT nozares aspektiem, un, visprecīzāko atbilžu autori saņems DEAC specbalvu. Savukārt visi olimpiādes dalībnieki savā īpašumā iegūs DEAC speciāli gādātus atstarotājus.

"Atbalstot jauniešus, ir svarīgi ieinteresēt tos par kādu konkrētu nozari, tādejādi veicinot jaunu speciālistu paaudzes izaugsmi. Atbalsts šādiem pasākumiem netieši stimulē skolēnus vairāk mācīties, interesēties un paplašināt savu redzesloku, kā arī attīsta skolēnu interesi un vēlmi piedalīties dažādos izglītojošos pasākumos," stāsta A.Gailītis.

DEAC līdzšinējā pieredze izglītības nozarē ir skolvadības sistēmas "e-klase" izstrāde un ieviešana vairāk kā 300 Latvijas skolās, kuras aktīvas lietošanas rezultātā skolās ir paaugstinājušās skolēnu sekmes un samazinājies neattaisnoti kavēto stundu skaits. DEAC ir ieinteresēts atbalstīt skolnieku interešu un izglītību veicinošus pasākumus.

DEAC ir IT uzņēmums, kas kopš 2000. gada piedāvā dažādu līmeņu IT ārpakalpojumus. 2007. gada februārī uzņēmums atkārtoti ieguva augstāko Microsoft partnerattiecību statusu – Microsoft Gold Certified Partners. DEAC Datu Centrā ir izvietota inbox.lv, draugiem.lv, Latvijas Banka, Aigas nams, Dienas Bizness, Falck Apsargs, DEPO, Digital Times, Sampo Banka, Seesam Latvija, HVB Bank Latvia, Tele2, TV3 Latvija, Radio SWH, Star FM, The Baltic Times, Diena, Aldaris un citu lielu resursu un kompāniju tehnika.

Papildus informācijai: Mārtiņš Vilisters, DEAC mārketinga daļas vadītājs, tel.: 7842255, mvilisters@deac.eu, www.deac.lv
 


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo