... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

DEAC dalās savu panākumu atslēgā ar projektu „Latvija var!” (video)

DEAC dalās savu panākumu atslēgā ar projektu „Latvija var!” (video)
16.03.2011 | Novērtējums

Eiropas datu centru operatora DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis piedalījās žurnāla „IR” un DNB Nord bankas kopīgi rīkotajā projektā „Latvija var!” un iepazīstināja ar DEAC darbību IT ārpakalpojumu jomā, uzņēmuma sniegtajiem datu centru pakalpojumiem un turpmākajiem attīstības plāniem Baltijā, Krievijā, NVS valstīs, Eiropā un ASV tuvāko 3 gadu laikā.


Projekta „Latvija var!” sākotnējais uzdevums ir iepazīstināt sabiedrību ar veiksmes stāstiem un tādējādi iedvesmot Latvijas iedzīvotājus panākumiem. Kā viens no iedvesmas varoņiem, Baltijā lielākais Eiropas datu centru operators DEAC, kura pamatdarbība ir orientēta uz datu centru un IT ārpakalpojumu sniegšanu Eirāzijas un Amerikas mērogā. 

Uz jautājumu par DEAC konkurētspēju ārpus Latvijas robežām, A. Gailītis atbildēja sekojoši: „Ir grūti un paliek aizvien grūtāk sevi salīdzināt ar citiem pasaules līmeņa spēlētājiem. Kopš pirmās dienas mēs esam darījuši tikai to, ar ko mēs nodarbojamies, jo nevar darīt visu, var darīt tikai dažas lietas labi,” raidījuma veidotājiem stāsta A. Gailītis.

„Latvija var!” projektā svarīgākie aprunātie aspekti:
 „Kāpēc šo sauc par mākoņskaitļošanu? Kur tad ir tas mākonis? Mēs esam pagrabā!”, šie un citi jautājumi izskanēja no sižeta veidotājiem. „Cilvēkam rodas sajūta, ka viņš īsti nezin, kur ir tā informācija, daudzus tas baida, bet tas ir universāls serviss. Jūs lietojat elektronisko pastu, taču neziniet, kur tas ir fiziski un kāda tam nozīme? Nosaukums veidojas no abstrakta lieluma, kad cilvēks īsti nevar saprast, ka tajā mākonī ir daudz dažādas lietas un kā kas notiek. Kaut kas mistisks,” uzsver A. Gailītis.

Īpaši A. Gailītis uzsvēra: „Šobrīd DEAC datu centros iespējams izvietot visus Latvijas serverus un uzņēmumi patstāvīgi pieņem lēmumu par savu serveru izvietošanas vietu – drošos datu centros vai nestabilos mājas vai biroja apstākļos.”

„Vai tas ir iemesls, kāpēc daudzi uzņēmēji pagaidām visai piesardzīgi skatās uz mākoņskaitļošanu un tās izmantošanu?”, jautā sižeta veidotāji. „Mēs esam veltījuši  5 -7 gadus  nodarbojoties ar tirgus izglītošanu par to, ka tas ir lētāk un drošāk.  Pēdejo gadu laikā situācija ir mainījusies. Uzņēmumu vadītāji beidzot domā pareizā virzienā, dodot prom, rēķinot savs resursus un nenodarbojoties ar pašdarbību, bet uzticot to nozares profesionāļiem. Mēs šodien kļūstam par pilntiesīgu IT – ārpakalpojumu sniedzēju pasaules līmenī,” stingru nostāju pauž A. Gailītis.

Raidījumu iespējams noskatīties šeit:Atpakaļ
Rating
Pieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo