... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Andris Gailītis: esam kā privātais baņķieris

Andris Gailītis: esam kā privātais baņķieris
Dienas Bizness / Prese par DEAC | 06.04.2017 | Novērtējums

Informāciju tehnoloģiju straujā attīstība un digitalizācija rada pieprasījumu pēc moderniem datu apstrādes centriem. Šobrīd DEAC uztur divus datu centrus ar 80 un 240 serveru statņu ietilpību, savukārt trešajā datu centrā, kas izvietots Rīgā, plānotas 400 serveru statnes. Investīcijas projektā lēšamas aptuveni 10 miljonu eiro apmērā.


Dienas Bizness / Ritvars Skuja«Mēs esam sākuši datu centra būvniecības otro kārtu. Maijā ar 4MW elektrības pievada izbūvi noslēgsim objekta pirmo būvniecības kārtu. Līdz šī gada beigām turpināsim projektēšanu, lielākās investīcijas plānots ieguldīt 2018. gadā. Šobrīd esošo datu centru noslodze tuvojas 80%, kas nozīmē, ka nav potenciāla tālākai izaugsmei. Projekts ir nepieciešams, lai apmierinātu pieaugošās klientu prasības,» saka Andris Gailītis, DEAC valdes priekšsēdētājs. Vaicāts, cik ilgam laikam ar šādu datu centru būs gana, viņš teic, ka tā ir savā ziņā laimes spēle – ja uzradīsies viens liels klients, kas vēlas sev 100 serveru statnes, tad datu centrs tiek nodarbināts uzreiz par ¼. «Tehnoloģijas laika gaitā ir mainījušās, šobrīd jaunajā datu centrā un daļēji arī esošajos klientiem būs pieejams efektīvāks aprīkojums – kondicionēšana, kabeļu sadale, komunikācijas u.c. Neskatoties uz to, ka daļa izejvielu kļuvušas dārgākas, izmaksas datu centru aprīkošanai ir samazinājušās. Pirms desmit gadiem šādu projektu īstenot būtu krietni dārgāk,» teic A. Gailītis.

70% eksports

DEAC eksports veido aptuveni 70% no apgrozījuma. Uzņēmums apkalpo klientus no 40 valstīm, tomēr lielāko apjomu veido sekojoši reģioni: Latvija, Baltija, Krievija, Ukraina. Vaicāts, kāpēc ārzemju klienti izvēlas DEAC pakalpojumus, nevis citus datu centrus, A. Gailītis teic, ka tas ir līdzīgs iemesls, kāpēc viņi izvēlas Latvijas bankas. «Tie tomēr ir mūsu kaimiņi. Lai kāda būtu politiskā situācija, vienmēr visvairāk vari pārdot saviem kaimiņiem. Mēs mākam ar tiem strādāt, un viņi negrib sadarboties ar Krievijas pakalpojumu sniedzējiem, bet gan ar Eiropas piegādātājiem. Visi tie vārdi, kas reizēm tiek skaļi pateikti – Eiropas Savienība, NATO un pārējie – ir tieši tas, kas viņiem vajadzīgs. Tas sniedz drošību, kura viņiem ir nepieciešama un kurā viņi jūtas ērti. Politika ir politika, mēs to respektējam, bet abās pusēs politiķi reizēm negatīvi ietekmē biznesu,» spriež A. Gailītis. Salīdzinot klientus Krievijā un Latvijā, viņš teic, ka Krievijas klienti daudz nopietnāk attiecas pret tehnoloģiju drošību. «Turpretī Latvijā esam redzējuši situācijas, kad klienti kaut ko dara tika tad, kad sistēma diennakti “guļ”, jo nevar atjaunot un arī nav, uz kā atjaunot. Arī bizness Latvijā ir mazāks nekā citās valstīs, uzņēmēji mēģina ekonomēt uz visu. Daudzi nesaprot, ka IT šodien nav atsevišķs pakalpojums, bet gan vertikāla industrija, kas mijiedarbojas ar pārējām,» saka A. Gailītis. Latvijā klientiem esot visai vieglprātīgs skatījums uz IT sistēmām. «Privāti uzņēmumi apgroza visai lielu naudu, bet kaulējas līdz pēdējai kapeiciņai un līgumus grib uz 13 lappusēm, kur mums jāatbild par visu uz pasaules. Tas ir iespējams, bet jāsaprot, ka tas prasa adekvātu samaksu un līdzatbildību. Ja gribi, lai naktī speciālists skrien un kaut ko dara klienta labā, par to ir jāmaksā. Gadās, ka rēķinu par mana darbinieka nakts darbu uztvert kā personīgu apvainojumu. Tajā pašā laikā klienti gan Nīderlandē, gan Krievijā nakts darba rēķinu uztver pilnīgi normāli,» viņš teic.

Atpakaļ uz ceļa

Dienas Bizness / Ritvars SkujaPērn DEAC apgrozījums bija 6,5 miljoni eiro, šogad uzņēmums plāno apgrozīt 7,5 miljonus eiro. «Tas ir normāls mērķis. Ceram to pārpildīt. Iepriekšējie divi gadi nebija viegli, bet tagad iet uz labo pusi. Gada beigās plānojam papildināt arī pārstāvniecības biroju Maskavā,» teic A. Gailītis. Vēl 2014. gadā DEAC apgrozījums bija 10 miljoni eiro, bet tad tas ievērojami nokritās. «Mēs visi zinām, kas notika 2014. gada beigās Krievijā, kad sabruka valūta. Vairāk nekā puse DEAC klientu nāk no Krievijas un tas jūtami ietekmēja klientu pirktspēju. Otrs faktors bija tas, ka no mums aizgāja ASKfm. Neskatoties uz to, ka klients bija apmierināts ar pakalpojumu, pēc tam, kad to pārpirka, mātes kompānija noteica, ka visi serveri atradīsies ārpus Latvijas. Šo divu iemeslu dēļ samazinājās apgrozījums. 2016. gads bija restarta gads – pārskatījām personālu un visas izmaksas, ieskaitot menedžmenta algas. Pateicoties personāla saliedētībai, mēs «savācāmies», kā rezultātā investors mums piešķīra papildu finansējumu. Jāatzīmē, ka neviens neinvestē kompānijā, kur kaut kas iet uz leju,» saka A. Gailītis. Vaicāts, vai no šīs pieredzes kompānija vairāk sākusi domāt par risku diversifikāciju, viņš atbild, ka tas nenozīmē, ka jāatsaka lielam klientam. «Ja pie mums nāk tik liels klients, ko mums darīt – neņemt? ASKfm apjoma projekts bija pirmais Baltijā, pats lielākais visā reģionā. Mēs nevarējām teikt, ka risku diversifikācijas dēļ klients mums ir pārāk liels. Pateicoties šim projektam, iegūtos līdzekļus veiksmīgi investējām tehnoloģiskajā un profesionālajā attīstībā. Šobrīd pamazām virzās darbs pie risku diversificēšanas ārpus Krievijas un Ukrainas, mūsu speciālisti strādā arī ar partneriem Eiropā. Galveno uzsvaru liekam uz savu pieredzi un kompetenci, spējām iedziļināties klienta problēmā un noslīpēt projektu līdz pēdējai detaļai. Tāpēc no Krievijas joprojām nāk lieli klienti - tādus nevar iegūt ne Latvijā, ne kur citur Baltijā. Agri vai vēlu rezultāts būs acīmredzams,» skaidro A. Gailītis.

Privātais baņķieris

Klienta biznesam ir svarīgi turētu roku uz pulsa, būt elastīgam un tajā pašā laikā prātīgi pārvaldīt finanses. Tieši tāpēc viens no pārdotākiem DEAC pakalpojumiem ir privātie mākoņi – individuāli pielāgots risinājums ar lielāku pievienoto vērtību uzņēmumam, kas viena projekta ietvaros izpildītājam var ienest līdz pat 50 tūkstošiem eiro mēnesī. «Visi lieto šo apzīmējumu, bet lielākajai daļai nav ne mazākās nojausmas, ko tas nozīmē. Mēs ar mākoņiem strādājam no pirmās dienas, tas nav nekas «tāds» - jau pirmais elektroniskais pasts bija mākoņpakalpojums. Vienkārši ar laiku ir attīstījušās tehnoloģijas un funkcionalitāte, iespējams izdarīt vairāk,» saka A. Gailītis. DEAC privāto mākoņu risinājumu viņš salīdzina ar privāto baņķieri – klients izsaka savas vēlmes un pretī saņem personalizētu pakalpojumu. DEAC ir arī publiskais mākonis, bet šajā kategorijā kompānijas piedāvājums esot viens no dārgākajiem. «Visi saka, ka Amazon un Google mākoņpakalpojumi ir lēti. Jā, tie ir lēti un ātri ierīkojami, bet tas ir maldīgs priekšstats, jo viņi balstās uz produktu upsale jeb papildu pārdošanas principiem: ja nepieciešami jebkādi papildinājumi vai rodas kāda problēma, par to atkal ir jāmaksā liela nauda, nerunājot jau par atbildes saņemšanas laikiem. Sanāk, ka pakalpojums ir lēts, ja to nelieto. Mēs savukārt piedāvājam pakalpojumu ar kvalitātes zīmi,» saka A. Gailītis.


Atpakaļ
Rating
Pieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo