... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

DEAC intervija konferences „Russian CIO Summit – 2010” ietvaros: 100% datu drošība DEAC ir reāli un aktuāli

DEAC intervija konferences „Russian CIO Summit – 2010” ietvaros: 100% datu drošība DEAC ir reāli un aktuāli
05.10.2010 | Novērtējums

Informatizācijas laikmetā droša biznesa datu izvietošana un glabāšana ir stratēģiski svarīgs uzdevums jebkuram uzņēmumam. Un ja iepriekš pieejamo tehnoloģiju zemā  līmeņa dēļ mēs varējām tikai sapņot par uzticamu aizsardzību, tad šobrīd modernās tehnoloģijas ļauj garantēt jau 100% drošību.


Saskaņā ar statistiku katrs astotais uzņēmējs cieš zaudējumus dīkstāves dēļ, kas rodas neatgriezeniskas datu zaudēšanas vai konfidenciālās informācijas noplūdes rezultātā. Un iemesli tam var būt dažādi – daudzas tehniskas problēmas, cilvēciskais faktors, zādzības un aresti, kā ari citas situācijas, no kurām pasargāts nav neviens uzņēmums.

Bet tagad iedomājieties, ka jūs varat pasargāt sevi no visām šīm problēmām, turklāt minimizējot savus IT izdevumus. „Šodien tas ir iespējams un vēl vairāk – ļoti nepieciešams, ņemot vērā visus iespējamos force – majeure apstākļus, kas ik dienas notiek ar uzņēmumiem. Iepriekšminēto problēmu risinājums ir Eiropas datu centru pakalpojumu izmantošana, ko piedāvā mūsu uzņēmums,” apgalvo DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

- Mūsdienu apstākļos uzņēmējus pirmām kārtām interesēs, kā sasniegt tik augstu savu datu aizsardzības līmeni?

- Pirmkārt, tas ir ģeogrāfiskais faktors, kas var nodrošināt lielu daļu administratīvo un tehnisko risku diversifikāciju. Klientiem iesakām veidot savu IT infrastruktūru tā, lai pamata un rezerves dati glabātos vismaz 2 dažādos ģeogrāfiskos punktos, no kuriem vienam noteikti jābūt Eiropas Savienībā. Tāpat mūsu speciālisti iesaka nodrošināt uzņēmumu ar papildu iespēju veikt rezerves datu kopēšanu uz trešo punktu. Otrs faktors – datu centra drošība – kur galveno lomu spēlē pārdomāta datu centra infrastruktūra, t.i., saprātīga statņu un dzesēšanas sistēmu izvietošana kopā ar tādiem pamatelementiem kā centralizēta nepārtraukta barošanas sistēma, dīzeļģeneratoru komplekts, augsti kvalificēts personāls, kas sniedz diennakts atbalstu 365 dienas gadā.

- Kādas papildu iespējas sniedz Eiropā izvietotie datu centri?

- Strādājot ar mūsu Krievijas klientiem, mēs vienmēr uzsveram ģeogrāfisko faktoru, piedāvājot fiziski izvietot uzņēmuma pamata vai rezerves datus ārpus Krievijas Federācijas, t.i., Eiropas Savienībā. Turklāt garantējot diennakts pieeju ar lielu ātrumu pa tiešiem šifrētiem kanāliem uz Krieviju, Ukrainu un Eiropu.

Krievijas biznesā ir ļoti stingri un dažreiz pat nežēlīgi spēles noteikumi, kas var izraisīt attiecīgas sekas. Mums ir risinājumi visiem iespējamajiem force – majeure situāciju scenārijiem - sākot no konfidenciālas informācijas noplūdes līdz pat ekstremāliem laikapstākļiem (piemēram, šī gada karstums), no rūpnieciskās spiegošanas līdz pat reideru uzbrukumiem un atbildībai augstākstāvošo institūciju priekšā. Visi vadītāji to saprot, un tādēļ mums nav nepieciešams ilgi skaidrot, cik aktuāli ir mūsu pakalpojumi. Kā mēs parasti sakām – uzņēmums DEAC ir ne tikai zāles pret galvassāpēm, bet arī pret klaustrofobiju.

- Vai IT infrastruktūras optimizācija var veicināt izdevumu samazināšanu?

- Viennozīmīgi. Galvenais optimizācijas uzdevums, ko veic DEAC, ir efektivitāte un maksimāla datu drošības garantēšana. Turklāt nepieciešams piebilst, ka pēc veiktajiem uzdevumiem uzņēmums ne vien var sev nodrošināt biznesa procesu nepārtrauktību, bet arī būtiski samazināt savus IT izdevumus. Tā dažiem klientiem 3-5 gadu laikā ir izdevies samazināt IT izdevumus līdz pat 40%.

- Kādas ir DEAC pazemes datu centra priekšrocības?

- DEAC klientu rīcībā ir divi mūsdienīgi aprīkoti datu centri, to kopējā platība ir 1000 m2 jeb 330 serveru statņi, kuru skaits līdz 2012.gadam divkāršosies. Mūsu datu centru aprīkojumā šobrīd jau ir ieguldīti 5 miljoni eiro, investīcijas nākamajos divos gados būs 7 – 10 miljoni eiro. Mūsu pazemes datu centrs savā ziņā ir unikāls Austrumeiropā, tas atrodas 9 metrus virs jūras līmeņa, bet tajā pašā laikā 12 metrus zem zemes, nodrošinot šodien tik nepieciešamo augsto aizsardzības līmeni.

- Pastāstiet par saviem panākumiem un nākotnes plāniem!

- Neskatoties uz to, ka Krievijas tirgū mēs esam salīdzinoši nesen, uzņēmumu DEAC jau pazīst un tas ir jo īpaši patīkami. Šobrīd ar vairāk kā 50 pasūtītājiem no Krievijas vidējā un mazā biznesa strādājam pie pilotprojektu saskaņošanas par datu izvietošanu un glabāšanu mūsu datu centros. Mēs aktīvi attīstāmies un cenšamies iet kopsolī ar laiku, ieguldot mūsu datu centros un sekojot jaunākajām IT jomas tendencēm.

DEAC vizītkarte ir mūsu pakalpojumu kvalitātes garantija, par ko liecina arī ilgstošās attiecības ar mūsu klientiem, kuru vidū ir arī vadošās Eiropas bankas, lieli interneta resursi un ekonomikas pamatnozaru uzņēmumi. Mūsu panākumu ķīla – mūsu klientu labklājība, kas tiek panākta arī ar saprātīgu datu izvietošanas un glabāšanas vietas izvēli, kā arī gudru investēšanu un optimizāciju.

IT risinājumi DEAC


Atpakaļ
Rating
Pieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo