... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

DEAC intervija portālam Nozare.lv: Mākoņdatošanas nākotni Latvijā saredz uzņēmumu sadarbībā un produktos Krievijas tirgu

DEAC intervija portālam Nozare.lv: Mākoņdatošanas nākotni Latvijā saredz uzņēmumu sadarbībā un produktos Krievijas tirgu
09.12.2010 | Novērtējums

Mākoņdatošanas jeb attālinātu datu apstrādes resursu un lietojumprogrammatūras nomas nākotne Latvijā ir dažāda profila šādu pakalpojumu sniedzēju sadarbībā un Krievijas tirgum radītu pakalpojumu pielāgošanā Latvijas un Baltijas lietotājiem, izskanēja biznesa portāla "Nozare.lv" rīkotajā speciālistu un uzņēmēju diskusijā.


Datu centru un IT ārpakalpojumu uzņēmuma ''DEAC'' Mārketinga un attīstības departamenta vadītājs Oļegs Naskidajevs uzskata, ka klientu vajadzības mākoņdatošanas jomā var pilnībā apmierināt, tikai sadarbojoties uzņēmumiem, kas nodrošina tā sauktā mākoņa infrastruktūru un lietotājam vajadzīgos biznesa vadības un analīzes pakalpojumus.

Naskidajevs teica, ka "DEAC" specialitāte ir "platformas" jeb datu apstrādes un glabāšanas ierīču un to vadības sistēmu nodrošināšana, kamēr sadarbības partneri izmanto šos "platformas" resursus, lai sniegtu nomas pakalpojumus gala lietotājiem, kas veic sava uzņēmumu grāmatvedības, klientu datu, noliktavas, ražošanas procesu vadības un citas funkcijas.

"Kolēģi no "DEAC" darbojas vairāk ar platformas (infrastruktūras un tās atbalsta funkciju) nodrošināšanu, mēs tam pa virsu servisa veidā gatavus risinājumus piegādājam lietotājiem. Tas, ka visas lietojumprogrammas varēs izmantot ar vienu paroli, ir realitāte jau šodien. Un ne tikvien tas, arī vajadzīgās procesoru jaudas, datu glabāšanas resursus un atsevišķu uzņēmuma darbinieku piekļuvi šiem resursiem varēs noteikt bez specializētām zināšanām. Šī konsolidēšanās un vienkāršošanas tendence ir neatgriezeniska," diskusijā izteicās IT risinājumu nomas uzņēmuma "Hortus Digital” izpilddirektors Didzis Šimis.

Tomēr abu uzņēmumu pārstāvji atzina, ka mākoņdatošanas lietošana Latvijas biznesa vidē ir pašā sākumstadijā, kaut vai tādēļ, ka trūkst speciālistu ar zināšanām, kā būvēt un uzturēt datu mākoņus.

"Latvijā speciālistus, kas var uzbūvēt ''mākoni", var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem. Iekšējā ''mākoņa'' (vienas firmas vajadzībām) būvēšana ir utopiska. "Mākoņa'' efektivitātei ir svarīgi apjomi, un ne jau velti mūsu kolēģi "DEAC" izvēršas Krievijā," Šimis teica.

Naskidajevs savukārt lika saprast, ka "DEAC" ir pieredze un speciālisti mākoņdatošanas uzturēšanai vismaz minētās platformas līmeni, bet arī viņš atzina, ka "praksē risinājumi ir ieviesti ļoti maz. Tas attiecas uz Baltijas valstīm un "DEAC'' interesējošo Krievijas un NVS valstu virzienu".

"DEAC" galvenais menedžeris teica, ka tuvākajā nākotnē kompānija plāno strādāt ar mākoņdatošanas platformas izstrādi vidēji lieliem Krievijas klientiem (ar 1000 un vairāk strādājošiem), ar kuriem jau ir iestrādes.

"To visu mēs ''klonēsim'' Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tirgum. To darīsim tandēmā ar citiem IT nozares uzņēmumiem, lai tiktu nosegts gan platformas, gan programmatūras līmenis," Naskidajevs izteicās par tuvāko gadu plāniem.

Šimis, kura uzņēmums drīzumā sāks mārketinga pasākumu - brokastu tikšanās sēriju ar potenciāliem mākoņdatošanas klientiem - arī lika saprast, ka pakalpojums Latvijā vēl ir pirmsākumā, taču "Hortus Digital" piedāvātie "Microsoft" risinājumu nomas komplekti jau atbilstot lietotāju vajadzībām un prasībām.

Savukārt uzņēmēji, kas piedalījās "Nozare.lv" diskusijā, tikai teicās, ka ierobežoti lietojot mākoņdatošanas pakalpojumus vai tos tikai apsverot lietot.

Akupresūras paklāju ražotāja "Advaita" mārketinga direktors Raivo Kreicbergs teica, ka kompānija izmantojot kopdarbības rīku "Basecamp", lai koordinētu sadarbību ar produkta ražotājiem, izplatītājiem ārzemēs un citiem partneriem, kā arī failu glabātuvi internetā "DropBox", lai visiem partneriem nebūtu jāsūta viens un tas pats apjomīgais e-pasta pielikums. E-pastam "Advaita" izmantojot "Gmail".

Savukārt grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzējs "Euroaudit" vēl daudzas lietas dara pēc klientu ar e-pastu un telefona zvaniem sniegtiem norādījumiem, nevis sniedzot klientiem tiešu piekļuvi grāmatvedības datiem, kurus ievadījis un sakārtojis "Euroaudit", stāstīja firmas valdes loceklis Jānis Pikmanis. Kompānija savu galveno grāmatvedības programmu, ar kuru apkalpo klientus, tur uz pašu servera, nevis izmanto attālināti. Tikai e-pasta risinājumu grāmatvedības firmai sniedz "DEAC", un tur arī tiekot uzturēta "Euroaudit" mājaslapa.

Pikmanis sacīja, ka vēlamais risinājums būtu, ka katrs klients varētu internetā pasūtīt un momentāni saņemt visas parastās atskaites, nevis liktu tās veikt biroja darbiniekiem.

Datu centri DEAC

Publicēta:  07.12.2010, Nozare.lv.


Atpakaļ
Rating
Pieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo