... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

DEAC datu glabāšanas risinājumi – gan lielam, gan mazam biznesam

DEAC datu glabāšanas risinājumi – gan lielam, gan mazam biznesam
02.11.2010 | Novērtējums

Eiropas datu centru operators „DEAC” turpina šobrīd aktuālās un efektīvās IT mākoņskaitļošanas (cloud computing) tehnoloģijas ieviešanu Baltijā. Nākamajā šīs tehnoloģijas ieviešanas solī DEAC sāk nodrošināt lielapjoma datu glabāšanas risinājumus virs 50 terabaitiem (TB). Jaunais datu glabāšanas risinājums bāzēts uz pasaules līdera, datu glabāšanas iekārtu ražotāja EMC platformas un ir uzticams, drošs un pieejams VIENAS stundas laikā. Paredzams, ka tuvākajā laikā uzņēmumiem visā pasaulē arvien aktuālāks būs jautājums par lielapjoma datu glabāšanu, jo arī pasaules analītiķi brīdina, ka tuvāko gadu laikā datu apjoms strauji un ievērojami pieaugs.  


DEAC aktīvi turpina investēt šodien lielākā un spēcīgākā Baltijas datu centra infrastruktūrā. Pēdējais jaunums ir modernas datu glabāšanas sistēmas ieviešana biznesa un valsts uzņēmumu vajadzībām, kad Baltijā stundas laikā ir pieejami tik lieli datu glabāšanas apjomi - desmitiem terabaitu (TB) apmērā. „Jaunais risinājums ir bāzēts uz datu glabāšanas iekārtu ražotāja līdera EMC platformas un pārsniedz 50 TB apjomu, datu apmaiņa notiek caur Fibre channel interfeisiem ar datu apmaiņas ātrumu, kas sastāda vairākus Gbit/s . Tādējādi jauno risinājumu galvenokārt raksturo trīs galvenie rādītāji: ātrums, drošība, apjoms,” uzsver DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis, piebilstot, ka kopumā šis ir nākamais IT mākoņskaitļošanas (cloud computing) tehnoloģijas ieviešanas solis DEAC datu centru infrastruktūrā. Pēc veiktajiem tirgus pētījumiem DEAC virtualizācijas platforma ir visspēcīgākā salīdzinājumā ar citu datu centru pakalpojumu sniedzējiem Baltijā.

Mākoņskaitļošanas tehnoloģija sniedz iespēju caur drošu interneta kanālu nomāt IT risinājumus, kurus apkalpo augsta līmeņa sertificētu profesionāļu komanda, kas pieejama 24/7 režīmā. „Mūsdienās aprīkot un uzturēt darba vidi ar saviem datoriem, programmnodrošinājumiem un IT personālu ir ļoti dārgi, neefektīvi un nedroši. IT nozares analītiķi prognozē, ka tuvāko gadu laikā uzņēmumu datu apjoms pieaugs līdz pat 500%. Tas nozīmē, ka izmaksas IT infrastruktūras uzturēšanai un apkalpošanai arī pieaugs. Izmantojot attālinātu datu glabāšanu tā sauktajā „mākonī”, izmaksas iespējams samazināt līdz pat 40%,” par virtuālās darba vides priekšrocībām stāsta SIA „DEAC” valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

Viena no nākamās piecgades IT jomas svarīgākajām tendencēm ir arvien pieaugošs datu apjoms. „The Economist” vēsta, ka 2005. gadā pasaulē kopumā tika radīti 150 eksabaiti datu, savukārt 2010.gadā – 1 200 exabaiti (1 eksabaits ir 1 biljons gigabaitu jeb pus triljons MP3 failu). Cisco prognozē, ka līdz 2013. gadam caur internetu vien plūdīs 667 eksabaiti informācijas (salīdzinājumam – Google ik gadu apstrādā 8 eksabaitus informācijas). „Interesanti, ja vēl pirms dažiem gadiem runājām par gigabaitiem un tas likās daudz, tad pēdējā laikā mājsaimniecības iegādājas vairākus terabaitus lielus cietos diskus, savukārt datu centri runā par eksabaitiem, zetabaitiem un jotabaitiem. Tas savukārt nozīmē, ka datu centriem jābūt gataviem nodrošināt infrastruktūru, kas spēj uzturēt šādus liela apjoma risinājumus un DEAC ir viens no tiem,” stāsta A.Gailītis. „Šodien uzņēmumi vēlas, lai nauda, ko tie investē IT risinājumos, sāk sevi atpelnīt pēc iespējas ātrāk. Kā būtu, ja jau pēc vienas stundas? DEAC datu glabāšanas risinājumi ir veiksmīgs ieguldījums biznesa drošībā, jo mēs spējam garantēt augstu risku diversifikāciju un piedāvāt veidot rezerves datu centru. Turklāt augsta līmeņa datu glabāšanas risinājumi tagad ir pieejami sākot no dažiem simtiem EUR mēnesī,” uzsver A.Gailītis.

Dažādu IT nozares analītiķu pētījumi rāda, ka pat lielu kompāniju pašu datu glabāšanas kapacitāte ir ļoti maza. Lielākoties tās nav gatavas ātri reaģēt uz datu apjoma pieaugumu, pielāgojot visas tehniskās specifikācijas jaunajām prasībām. „Pirms desmit un vairāk gadiem uzņēmumi varēja niekoties ar serveriem. Mūsdienās ir jādomā par kompleksiem datu glabāšanas risinājumiem, kas, pirmkārt, ir droši, otrkārt, elastīgi, lai varētu ātri reaģēt uz pieaugošo datu apjomu, treškārt, par adekvātu cenu. Datu centru pakalpojumu izmantošana palīdz arī ekonomēt uz elektroenerģijas patēriņu, kas mūsdienās ir ļoti svarīgs faktors,” uzsver A.Gailītis, atzīmējot, ka šodien viens no efektīvākajiem risinājumiem ir datu glabāšana t.s. „mākonī”.


Atpakaļ
Rating
Pieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo