... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

DEAC paplašina partneru datu centru tīklu ar jaunu lokāciju Viļņā

DEAC paplašina partneru datu centru tīklu ar jaunu lokāciju Viļņā
DEAC | 02.02.2021

Eiropas datu centru operators DEAC paplašina savu partneru datu centru tīklu, papildinot to ar Data Center Logistics (DLC) datu centriem Viļņā, Lietuvā.


Papildus jaunajai lokācijai, DEAC īpašumā ir divi datu centri Rīgā ar 2.3 MW un 0.4 MW jaudām un trešais celtniecības procesā ar 4MW un papildu 400 statnēm, kā arī gadu gaitā attīstītas partnerattiecības ar datu centriem Frankfurtē, Stokholmā, Kijevā un Amsterdamā. Rīgas un Viļņas tuvā ģeogrāfiskā atrašanās vieta ļauj kopā veidot IT infrastruktūru Baltijas reģiona līmenī klientiem, kuriem ir vajadzība pēc lielām jaudām un apjomiem datu glabāšanai un apstrādei.


Tagad abi Baltijas datu centra operatori var sniegt pakalpojumus ar uzlabotu konkurētspēju esošajā reģionā un ārpus tā gan datu centru, gan datu pārraides jomā. "Izmantojot tiešus un ātrus x10Gbit/s savienojumus, iespējams piedāvāt daudzpusīgus IT risinājumus un uzticamu mākoņu un iekārtu izvietošanas infrastruktūru ar mērķi izveidot rezerves datu centru un diversificēt riskus Eiropā," komentē DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis. 2020. gadā Latvijas DEAC un Lietuvas DLC kļuva par daļu no Quaero Capital.


Tikmēr DEAC ir arī sācis īstenot savu plānu par datu centra “Rīga” infrastruktūras paplašināšanu un energoefektivitātes uzlabošanu ar šogad plānotajām investīcijām 1 milj. eiro apmērā. Janvārī DEAC papildināja dīzeļģeneratoru parku ar diviem Kohler-SDMO ģeneratoriem un paplašināja dzesēšanas iekārtas ar Vertiv Liebert HPC Chiller un CRAH iekārtām, lai uzlabotu PUE (Power Usage Effectiveness) rādītāju un sagatavotu datu centru Eiropas “klimatneitralitātes” prasībām līdz 2030. gadam.


Apgaismojuma sistēmas atjaunošanas ietvaros un kļūstot videi draudzīgākiem, 235 fluorescējošie gaismas avoti un 24 teritorijas gaismekļi tika nomainīti pret LED gaismekļiem. Rezultātā iegūts kvalitatīvs apgaismojums datu centra “Rīga” telpās un ievērojams elektrības ietaupījums gadā.


Papildus investīcijām datu centra “Rīga” infrastruktūrā tiek plānoti vairāki pakalpojumu jauninājumi ar pašapkalpošanās platformām virtualizācijas automatizēšanai un standarta serveru konfigurācijām mazo uzņēmumu klientiem un partneru ērtībām.


Tīkla shēma starp datu centriem, DEAC

Atpakaļdeac-partners-logo