... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

DEAC prognozē ārzemju klientu datu plūsmas četrkāršošanos

DEAC prognozē ārzemju klientu datu plūsmas četrkāršošanos
16.07.2013 | Novērtējums

Viens no Latvijas 25 labākajiem eksporta uzņēmumiem, titula "The Red Jackets" ieguvējs, Eiropas datu centru operators DEAC atzīmē strauju datu plūsmas palielināšanos, kas, kopš datu centru pakalpojumu pieprasījuma pieauguma ārpus Latvijas, ik gadu dubultojas. Kā atzīmē datu centru eksperti, līdz ar uzņēmuma klientu loka paplašināšanos un esošo projektu noslodzes pieaugumu, tuvākajos gados sagaidāma pat četrkārša datu plūsmas palielināšanās. 


2012. gadā DEAC datu centru ģenerētās datu plūsmas apjoms sasniedzis 10 PB (PetaBaitu) atzīmi un tiek prognozēts, ka šogad tas pārsniegs 22 PB, kas ir tikai neliela daļa no visas uzņēmuma infrastruktūras jaudas. DEAC datu centri spēj nodrošināt vairāk kā 200 PB lielu datu glabāšanas un apstrādes apjomu.

Pieaugošo datu plūsmu Eiropas datu centru operators DEAC skaidro ar ārzemju klientu portfeļa palielināšanos; lielāko daļu no visas datu plūsmas sastāda ārzemju datu plūsma – 60%, savukārt atlikušos 40% ģenerē vietējo klientu loks – sociālie tīkli, video straumēšana un e-pasta pakalpojumu sniedzēji. Ar katru gadu aizvien spilgtāk iezīmējas tieši ārvalstu datu plūsmas pieaugums, kas skaidrojams ar uzņēmuma veiksmīgo ekspansiju NVS un Eiropas valstīs, kur pēdējo gadu laikā nemainīgi pieaug interese par IT izmaksu optimizāciju un risku diversifikāciju, IT procesus uzticot Latvijas teritorijā izvietotajiem datu centriem. Jaunu klientu pieaugumu uzņēmumam galvenokārt rada aktīvs darbs NVS valstīs, kur, līdz ar augsta līmeņa tehnisko risinājumu, DEAC garantē arī biznesa aizsardzību un nodrošina platformu NVS valstu uzņēmumu tālākai attīstībai Eiropā. 

DEAC telekomunikāciju kanāli ar datu apmaiņas punktiem Londonā, Amsterdamā, Frankfurtē nodrošina interneta ātrumu ar vairāk nekā 10 gigabitu caurlaidību sekundē. Tie garantē augstu datu pieejamību no jebkuras pasaules vietas divdesmit četras stundas diennaktī.

„Lielākoties mūsu ārvalstu klienti savām vajadzībām aizvien biežāk izvēlas veidot privātu datu tīklu, tādējādi panākot garantēti augstu datu apstrādes ātrumu un maksimālu drošības līmeni. Īpaši augstu popularitāti šis pakalpojums iemantojis banku, apdrošināšanas un e-komercijas pārstāvju lokā, kur datu drošība ir augstākā prioritāte,” stāsta DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

Patlaban DEAC datu centru pakalpojumi tiek eksportēti galvenokārt NVS valstīm, kā arī Eiropu un vairākiem Amerikas reģioniem. Līdz ar pieaugošo klientu skaitu un datu glabāšanas apjomiem, DEAC uzsācis jaunu datu centru būvniecību Latvijā un Eiropā, ar ko plāno būtiski nostiprināt savas pozīcijas visas Eiropas mērogā. Aizvadītajā gadā uzņēmums piedzīvoja lielāko apgrozījuma pieaugumu tā vēsturē, sasniedzot 5 miljonu eiro atzīmi, kas ir teju par 46% vairāk kā 2011. gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 3,3 miljoni eiro. Savukārt, 2013. gadu DEAC plāno noslēgt ar vismaz 8 miljonu eiro lielu apgrozījumu.


Atpakaļ
Rating
Pieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo