... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

DEAC starp Eiropas lielākajiem virtuālo resursu pārvaldītājiem

DEAC starp Eiropas lielākajiem virtuālo resursu pārvaldītājiem
22.05.2014 | Novērtējums

Eiropas datu centru operators DEAC ir spēris nozīmīgu soli kompānijas un tās uzturētās infrastruktūras attīstībā, modernizējot esošo iekārtu parku un ievērojami palielinot datu apstrādes un glabāšanas jaudu. Uzņēmums būtiski cēlis pakalpojumu kvalitātes latiņu un turpmāk saviem klientiem nodrošinās Ziemeļeiropas reģionā modernākos datu glabāšanas un apstrādes risinājumus, ierindojoties starp lielākajiem Eiropas virtuālo resursu sniedzējiem.


Mākoņskaitļošanai kļūstot par virzītājspēku strauji augošā datu centru nozarē, patērētāju vidū ir kāpis pieprasījums pēc maksimāli pieejamiem un neierobežotiem resursiem, kas balstīti uz vienota risinājuma. Jaunais risinājums sniedz elastīgu un dinamisku skaitļošanas resursu pārvaldību, ļaujot ne tikai veidot un pārvaldīt neierobežotu virtuālo mašīnu skaitu un pielāgot jaudu, bet arī izmantot IT infrastruktūru uzņēmuma resursu efektīvākai pārvaldībai bez papildu kapitālieguldījumiem. Uzņēmuma klientiem paveras plašas iespējas pašiem veidot un pārvaldīt savus privātos mākoņus - darbināt dinamiskas uzskaites sistēmas, administrēt grāmatvedības un tirdzniecības procesus vai uzturēt apjomīgas datu bāzes ar parocīgu piekļuvi un strādāt ar tām tiešsaistē no jebkuras vietas.

„Astoņi no desmit pasaules lielākajiem industrijas pārstāvjiem izmanto šādu vai līdzvērtīgu IT nodrošinājumu, kas pašreizējā attīstības posmā būtiski paaugstina DEAC konkurētspēju starptautiskajā tirgū, nemaz nerunājot par pakalpojuma unikalitāti Latvijā, kur līdzvērtīgu vai līdzīgu analogu nav. Būtībā esam dubultojuši izvietoto datu apstrādes ātrumu, to glabāšanas drošību, un klientiem nodrošinām mūsu ģeogrāfiskajiem apstākļiem augstāko pieejamību, kas pērnā perioda griezumā sasniedza 99,99%,” atklāj DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

DEAC virtuālās platformas datu glabāšanas apjoms sasniedzis 200 TB (terabaitus) un tuvāko gadu laikā to plāno paplašināt līdz pat 900 TB - šāds apjoms ir līdzvērtīgs 4 miljardiem grāmatu. Jaunās virtuālās platformas kapacitāte ļauj paplašināt glabājamo datu apjomu pat līdz vairākiem tūkstošiem TB.Četrkārtīgs datu glabāšanas apjoma palielinājums tiks nodrošināts izmantojot HP jaunākās paaudzes datu glabāšanas iekārtu 3PAR StoreServ 7400, kura ļauj sasniegt kvalitatīvi augstu līmeni biznesa procesu darbināšanai.

Virtualizācijas shēma DEAC

Tehniskie parametri

Datu glabāšanas iekārta bāzēta uz jaunāko paaudžu tehnoloģiju komponentēm - ceturtās paaudzes specializētiem procesoriem un ātrdarbīgiem SAS (Serial-attached SCSI), SATA (Serial ATA) un SSD (Solid-State Drive) diskiem, veicot starp tiem automātisku balansēšanu, kas iekārtu padara ievērojami energoefektīvāku un ātrdarbīgāku.

Virtualizācijas platformas pirmās kārtas darbību nodrošina 20 augstas veiktspējas HP Performance sērijas serveri, kuru skaitu tuvākajā laikā ir plānots palielināt līdz vairākiem simtiem. Savukārt ātrākai virtuālo mašīnu darbībai platforma savienota ar serveriem, izmantojot neatkarīgu datu apmaiņas tīklu SAN (Storage Area Network), kas nodrošina datu apmaiņas ātrumu līdz pat 16 Gbit/s.

Risinājuma arhitektūra veidota ciešā sadarbībā ar programmatūras izstrādātājuVMware un aprīkota ar jaunāko programmatūras kompleksu vSphere 5.5, nodrošinot klientam ērtu un drošu sava mākoņa resursu pārvaldīšanu.

LAN (Local Area Network) infrastruktūru nodrošina Juniper QFX iekārtu klasteris ar rezervētiem 40Gbit/s starpsavienojumiem, savukārt stabilu interneta pieslēgumu garantē vairāki 10Gbit/s kanāli, kas savienoti ar pasaules lielākajiem trafika apmaiņas punktiem Vācijā, Anglijā, Nīderlandē un citās valstīs.

Nopietnu uzmanību DEAC pievērsis datu glabāšanas iekārtu aizsardzībai pret DoS (Denial of Service) uzbrukumiem, kas kļūst aizvien biežāki un parasti vērsti pret tīmekļa vietnēm, tādejādi nodrošinoties pret iespējamajiem riskiem, kurus šāda veida uzbrukumi var radīt klientu iekārtām un datu centra sistēmām.

Lai samazinātu nesankcionētas datu plūsmas riskus un neautorizētu pieeju datu centrā izvietotajām iekārtām un resursiem, ir ierīkota klasteru ugunssienas sistēma Juniper SRX. Risinājums izvietots divos fiziski neatkarīgos datu centros, tādejādi nodrošinot augstāko drošības un pieejamības līmeni.

Sasniegumi un nākotnes vīzija

Kopš 2010. gada Eiropas datu centru operators piedzīvojis strauju ekonomisku izrāvienu, uzrādot vairāk kā trīskāršu apgrozījuma pieaugumu. 2013. gadā uzņēmums strādāja ar vairāk kā 8 milj. eiro apgrozījumu, peļņu dubultojot līdz pat 1,61 milj. eiro. Uzņēmuma straujo attīstību veicināja IT ārpakalpojumu eksports NVS valstīs, panākot zīmola atpazīstamību pat attālākos kaimiņvalstu reģionos. Uzņēmuma tuvāko gadu plānos ietilpst aktīva pakalpojumu eksportēšana Rietumeiropas un ASV tirgos, tostarp datu centru infrastruktūras attīstība Frankfurtē, Amsterdamā un Londonā. 


Atpakaļ
Rating
Pieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo