... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

DEAC un Synterra ir parakstījuši vienošanos par stratēģisku sadarbību datu centru jomā

DEAC un Synterra ir parakstījuši vienošanos par stratēģisku sadarbību datu centru jomā
17.12.2009

IT risinājumi DEAC

Rīga, Maskava, 2009. gada 17. decembris. Uzņēmumu grupa Synterra (Синтерра) — Krievijas nacionālais sakaru operators  un uzņēmums DEAC - lielākais datu centru (DC) operators Baltijā, ir parakstījuši pamata vienošanos par stratēģisku sadarbību.

Vienošanās ir vērsta uz savstarpēju apmaiņu ar mūsdienīgiem informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) pakalpojumiem, kurus Synterra un DEAC sniedz uz, savā rīcībā, esošo datu centru bāzes. Jāpiebilst, ka abi uzņēmumi savos reģionos ir lielāko datu centru tīklu īpašnieki. Baltijā lielākā datu centru operatora DEAC DC kopējā platība ir 1000 m2, bet 2011. gadā kopējo platību plānots palielināt līdz 1800 m2. Savukārt Synterra DC vienotajā tīklā ietilpst septiņi datu centri — Maskavā, Murmanskā, Novosibirskā, Stavropolē, Kazaņā, Krasnodarā un Tomskā, kuru kopējā platība ir lielāka par 2,5 tūkst. m2.

„Ņemot vērā  mūsu klientu vajadzības, mēs meklējām spēcīgu partneri Krievijā, kurš uz datu centru infrastruktūras bāzes attīsta uz saturu orientētu uzņēmējdarbību. Synterra uzņēmējdarbības modelis, tā tīkla saikne ar Baltijas valstu operatoriem, atvērtība kopīgu jaunu inovācijas projektu jomā kļuva par mūsu izvēles noteicošajiem faktoriem,” notikumu komentē DEAC  valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis. „DEAC un Synterra kopīgā infrastruktūra kļūs par svarīgu un drošu telekomunikāciju tiltu starp Baltiju un Krieviju.”

„DEAC un Synterra alianse ir abpusēji izdevīga: Krievijas operators iegūst vēl vienu alternatīvu piekļuvi Eiropas resursiem, bet Baltijas uzņēmumam paveras plašas iespējas attīstīt datu tranzītu no Eiropas līdz Āzijai,” saka Pāvels Kučeruks, Synterra ģenerāldirektora vietnieks inovāciju un uzņēmējdarbības alianšu vadības jautājumos. „Mums tā ir ne vien iespēja izmantot DEAC kompetenci un infrastruktūru Synterra Krievijas klientu interesēs, bet arī kopā attīstīt IKT projektus, kas izmanto apvienotās Eiropas un Krievijas partneru infrastruktūru iespējas.”

DEAC un Synterra sadarbība  pamatā ir orientēta uz Krievijas, Eiropas un Āzijas telekomunikāciju, datu centru un citu IT nozaru uzņēmumu  augošo prasību apmierināšanu. Klienti no Eiropas un Āzijas varēs ne vien izmantot Synterra un DEAC datu centru resursus, bet arī saņemt plaša spektra telekomunikāciju pakalpojumus IT ārpakalpojumu formā, piekļuvi maģistrālajiem Interneta resursiem Eiropas un Āzijas teritorijā ar izeju uz starptautiskiem Interneta datu plūsmas apmaiņas punktiem Frankfurtē, Stokholmā, Londonā, Maskavā, Sanktpēterburgā, Rīgā un citās lielajās pilsētās.

Jāpiebilst, ka tādi risinājumi kā, uzņēmējdarbības nepārtrauktības nodrošināšana, datu glabāšanas menedžments, katalogu, meklēšanas un video satura uzglabāšanas sistēmu, videokonferenču, zvanu centru īslaicīgu  un pastāvīgu zvanu centru  līniju organizēšana likvidē ģeogrāfiskās robežas un nodrošina uzņēmējdarbībai jaunas iespējas.

Papildus informācija:

Oļegs Naskidajevs — DEAC  mārketinga un attīstības departamenta vadītājs
E- pasts: [email protected]  
Tālrunis: +371 6707 2100,
Mob. tālrunis: +371 2917 0284

Jekaterina Andrejeva — uzņēmumu grupas Synterra preses sekretāre
E- pasts: [email protected]
Tālrunis: (495) 647-7777,
Mob. tālrunis: +7 (926) 294-1919

____________________________________

Uzņēmumu grupa Synterra ir Krievijas nacionālais sakaru operators, kas telekomunikāciju tirgū darbojas kopš 1992. gada un apvieno uzņēmumus „Synterra”, „PeterStar”, „Synterra Ural”, „Synterra Jug”, „Synterra Sibir”, „Global Teleport”, „Teleport Sanktpeterburg” un virkni reģionālo sakaru operatoru. „Synterra” ietilpst „PromSvjazKapital” grupā. Saskaņā ar konkursa „2008. gada labākais piegādātājs” rezultātiem uzņēmumam piešķirts nosaukums „Labākais sakaru pakalpojumu piegādātājs valsts un municipālajām vajadzībām”.

Grupas uzņēmumiem ir licence vietējo tālruņu sakaru pakalpojumu sniegšanai 40 KF reģionos, starppilsētu un starptautisko tālruņu sakaru, datu pārraides pakalpojumu, telemātisko sakaru pakalpojumu sniegšanai un pakalpojumiem, kas saistīti ar sakaru kanālu nodošanu lietošanā visā KF teritorijā.

Uzņēmuma „Synterra” infrastruktūra atrodas visos KF reģionos: Krievijā visgarākais virszemes ciparu maģistrālais starppilsētu tīkls aptver vairāk nekā 75,5 tūkst. kilometru, un 13 reģionos ekspluatācijā nodotas vairāk nekā 40 satelītsakaru maģistrālās piekļuves līnijas. Uz tā bāzes funkcionē IP/MPLS, starppilsētu/starpvalstu sakaru, DAC, IAC tīkli, kas saistīti ar visiem telekomunikāciju tīkla dalībniekiem.

Grupas uzņēmumi sniedz pakalpojumus vairāk nekā 30 000 apdzīvotās vietās, turklāt sakaru pakalpojumu sniegšanas tehniskās iespējas atrodas visās KF apdzīvotajās vietās (tostarp arī tālākajās un grūti sasniedzamajās apdzīvotajās vietās, izmantojot VSAT tehnoloģijas).

Grupas uzņēmumu darbinieku kopskaits ir aptuveni 2300 cilvēki. Grupas biroji atrodas Maskavā, Sanktpēterburgā, Kaļiņingradā, Murmanskā, Veļikijnovgorodā, Pleskavā, Petrozavodskā, Viborgā, Arhangeļskā, Severodvinskā, Siktivkarā, Jaroslavļā, Rostovā pie Donas, Krasnodarā, Stavropolē, Volgogradā, Volgodonskā, Čeļabinskā, Jekaterinburgā, Permā, Tjumeņā, Surgutā, Kurgānā, Samārā, Kazaņā, Voroņežā, Tomskā, Novosibirskā un Saratovā. Papildus informācija par Synterra uzņēmumu grupu: www.synterra.ru

DEAC darbība  ir orientēta uz datu centru un IT ārpakalpojumu sniegšanu Eirāzijas mērogā. Kā Baltijā lielākās, 1000 m2 plašās DC infrastruktūras un energopieslēgumu shēmas līdz pat TIER IV īpašniekam DEAC uzticas gandrīz 2000 klientu vairāk nekā 20 valstīs, tostarp „Telefonica”, „Danske Banka”, „Latvijas Banka”, „Rietumu Banka”, „inbox.lv”, „one.lv”, „DEPO”, „TV3 Latvija” u. c. DEAC ir „DELL” aprīkojuma oficiālais izplatītājs un uzņēmumu „Microsoft”, „APC” „VMware” un EMC oficiālais partneris. Papildus informācija par datu centru operatoru DEAC: www.deac.eu


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo