... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

DEAC vizīte uz Tālajiem Austrumiem apstiprina reģiona pieprasījumu pēc Latvijas datu centriem

DEAC vizīte uz Tālajiem Austrumiem apstiprina reģiona pieprasījumu pēc Latvijas datu centriem
22.07.2014 | Novērtējums

DEAC vizīte uz Tālajiem Austrumiem

Eiropas datu centru operators DEAC Latvijas uzņēmēju delegācijas sastāvā no 9. līdz 20. jūlijam piedalījās Latvijas Republikas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Krievijā Astras Kurmes vizītē, apmeklējot Krievijas Tālo Austrumu pilsētas - Vladivostoku, Habarovsku un Magadanu. Katrā pilsētā noritēja tikšanās ar augsta ranga reģionālām amatpersonām – gubernatoriem, mēriem un citiem valsts institūciju pārstāvjiem, savukārt pie apaļā galda delegācijas viesi sēdās kopā ar reģionālā biznesa nozaru pārstāvjiem.


“Latvija piešķir lielu nozīmi sadarbībai ar Krieviju,” uzsver Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Krievijā Astra Kurme. “Eiropas Savienības valstu vidū pēc pašreizējiem ekonomiskās izaugsmes tempiem Latvija ieņem pirmo vietu. Delegācijas sastāvā esošie uzņēmumi Krievijas biznesa vidē darbojas ne pirmo gadu, viņi labi orientējas Krievijas tirgū un skaidri saredz jaunas iespējas abpusēji izdevīgu attiecību attīstībai Tālajos Austrumos,” apliecina Astra Kurme.

“Eiropas datu centru operators DEAC Krievijas teritorijā, no Kaļiņingradas līdz Sahalīnai, ir realizējis vairāk nekā 600 projektus, tostarp daļu no tiem arī Tālajos Austrumos,” atzīmē DEAC Krievijas pārstāvniecības direktors Oļegs Naskidajevs. “Krievijas Tālo Austrumu biznesam mēs piedāvājam IT infrastruktūras optimizāciju, risinājumus datu aizsardzībai, risku un izdevumu samazināšanai, kas, pēc būtības, dod iespēju Krievijas uzņēmumiem iegūt papildu līdzekļus, kurus ieguldīt sava biznesa attīstībā. Par piemēru var ņemt kādu Usurijskas uzņēmumu, kurš jau vairāk nekā 3 gadus izvieto savu datu rezerves kopijas DEAC datu centros.”

DEAC vizīte uz Tālajiem Austrumiem

“Šodien Krievijas Tālie Austrumi uztur tirdzniecības attiecības ar 120 pasaules valstīm un kopējais reģiona preču apgrozījums sastāda 9 miljardus eiro, no kuriem lauvas tiesa aiziet uz Ķīnu, Dienvidkoreju un Japānu, savukārt uz Eiropu aizplūst mazāk nekā 400 miljoni eiro,” turpina O. Naskidajevs. “Viens no risinājumiem abu valstu abpusēji izdevīgu attiecību uzturēšanai ir dibināt un attīstīt Latvijas-Krievijas kopuzņēmumus, tādā veidā radot priekšnosacījumus Latvijas aktīvai ienākšanai Āzijas un Klusā okeāna reģionā.” 

Latvijas delegācija savas darba programmas ietvaros piedalījās Magadanas iedzīvotāju sveikšanā pilsētas 75 gadu jubilejā. Magadanas izveides un dibināšanas pirmsākumos ir aktīvi iesaistījies latvietis Eduards Bērziņš, kura piemiņu ceļ godā visas pilsētas iedzīvotāji. Ievērojamu ieguldījumu kultūras sadarbības jomā ir devusi Magadanas sadraudzība ar Jelgavu kopš 2006. gada, kā arī dibinātās Magadanas Baltiešu biedrības "Kolima-Baltija" darbība, kuru veido 62 Magadanā dzīvojošie latvieši un kuras priekšsēdētājs ir latvietis Andrejs Ozols.

Delegācijas sastāvā piedalījās Latvijas vēstniecības Krievijā padomnieks Ģirts Jaunzems, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības vadītāja Krievijā un Latvijas Ekonomikas ministrijas padomniece Iveta Strupkāja un Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Vairāk kā 30 vizītes dalībnieku vidū bija 14 Latvijas biznesa pārstāvji, tostarp valsts vadošie informācijas tehnoloģiju, transporta un loģistikas, pārtikas, ķīmijas, tehnoloģiju ražošanas un tirdzniecības nozaru uzņēmumi.


Atpakaļ
Rating
Pieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo