... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Dienas Bizness - Skolkovas projekts var konkurēt ar Silīcija ieleju

Dienas Bizness - Skolkovas projekts var konkurēt ar Silīcija ieleju
12.07.2012 | Novērtējums

Mūsu kaimiņvalstī Krievijā ir fantastisks informācijas tehnoloģiju (IT) un programmizstrādes potenciāls, un, ja vien Skolkovas projekts nenoslīks korupcijā un politiskajās vētrās, tam patiešām prognozējamas visas iespējas konkurēt ar ASV Silīcija ieleju, laikrakstam Diena sacījis DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis. «Jāņem vērā, ka jau šobrīd Krievijas akadēmiskā izglītība tehnoloģiju jomās ir ļoti augstā līmenī, turklāt daudzos uzņēmumos vadošos posteņus ieņem cilvēki ar zinātņu doktora grādu. Krievijas programmizstrādes produktiem ir ļoti respektējama kvalitāte, to pierāda kaut vai Krievijā izstrādātās datoru drošības programmas,» skaidrojis A. Gailītis.

Tomēr DEAC vadītājs neuzskata, ka Skolkova var radīt konkurenci IT darbaspēkam Latvijā, jo turienes atalgojuma līmenis vēl nespēj konkurēt ar mūsējo. Kopumā tas, ka relatīvi tuvu Latvijai parādās spēcīgs zinātniskās pētniecības un kompetenču centrs, ir tikai pozitīvi, domā A. Gailītis.

Skolkovas jeb Krievijas Silīcija ielejas projektam netrūkst kritizētāju pašu mājās, norāda Diena. Latvijas izcelsmes žurnālists Franks Gordons, kurš pirms daudziem gadiem emigrēja uz Izraēlu, norādījis uz diskrimināciju un nelaipno attieksmi pret žurnālistiem pirmajā preses konferencē.

Savukārt Kārnegi centra Maskavas biroja pārstāve Lilija Ševcova intervijā radiostacijai Eho Moskvi aicinājusi skatīties, kurš no Skolkovas projekta kļūs bagāts un «nonāks žurnālā Forbes».

Avots: www.db.lv


Atpakaļ
Rating
Pieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo