... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Dramatiski strauji pieaug spam vēstuļu apjoms

Dramatiski strauji pieaug spam vēstuļu apjoms
26.07.2006

Dramatiski strauji pieaug spam vēstuļu apjoms

IT uzņēmuma DEAC (SIA "Digitālās ekonomikas attīstības centrs") veiktais spam (surogātpasta) vēstuļu pētījums liecina, ka gada laikā spam apjoms ir audzis par 85,37%. Pētījuma rezultātā DEAC speciālisti ir nonākuši pie slēdziena, ka kāpis arī surogātpasta inteliģences līmenis, tas ir kļuvis grūtāk filtrējams un arvien biežāki ir gadījumi, kad tas sasniedz gala adresātu.

Spam ir pasaulē plaši izplatīts nevēlams un nelikumīgs reklāmas veids, kad bez saņēmēja atļaujas tiek sūtīts e-pasts ar reklāmu. Visbiežāk sastopamās surogātpasta tēmas ir līdzekļi, kas uzlabo seksuālo dzīvi, piedāvājumi ātri zaudēt svaru, piedāvājumi iegādāties medikamentus, datortehniku, programmatūru. Pēdējā laikā Latvijā populāras ir kļuvušas arī politiska rakstura spam vēstules. "Bieži ir dzirdēti gadījumi, kad lietotāji, dzēšot spam vēstules, izdzēš arī vērtīgos sūtījumus," zina teikt DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

Jau vairākus gadus surogātpasts ir sagādājis problēmas interneta piegādātājiem un e-pastu lietotājiem, piemēram, 2005.gada pirmajā ceturksnī no visiem e-pasta sūtījumiem 61% bija surogātpasts.

Spam apjoms pasaulē pēdējās nedēļās ir būtiski palielinājies un tas skar arī Latviju. Šogad surogātpasti no visiem e-pastu sūtījumiem jau sastāda 70%. "Šie skaitļi ir dramatiski, bet tie ir vidējie rādītāji, piemēram, Līgo brīvdienās, šā gada 25.jūnijā, surogātpasts bija 90,2% no visiem e-pasta sūtījumiem," pētot statistiku, atzīmējis Andris Gailītis.

Spam ražotāji pēdējās nedēļās ir strauji attīstījušies un izstrādājuši jaunas un daudz gudrākas spam sūtīšanas tehnoloģijas. Spam sistēmas imitē saņēmējam labvēlīgu e-pastu, kā arī katra sūtījuma teksts automātiski tiek ģenerēts unikāls.

Arī spam apkarotāji nesēž uz vietas, tiek meklēti risinājumi un tehnoloģijas, kas cīnītos pret jaunās paaudzes surogātpastu. "Mūsu klienti ir pieraduši pie 100% anti-spam sistēmas efektivitātes. Tagad, kad dienā filtriem cauri iziet viena, divas nevēlamās vēstules, klienti izrāda neizpratni. Mēs esam pasūtījuši jaunu anti-spam tehniku. Gaidām to ar nepacietību, jo šī tehnika spēs atšifrēt arī tā sauktos inteliģentos spam sūtījumus, tas mūsu klientiem atkal nodrošinās tīru e-pastu kastīti," uzsver Andris Gailītis.

DEAC ir IT uzņēmums, kas kopš 2000.gada piedāvā dažādu līmeņu IT ārpakalpojumus. DEAC apkalpo vairāk nekā pusi Latvijas e-pastu, līdz ar to statistika ir visnotaļ tuva vidējai situācijai Latvijā.

DEAC informācija

 


Komersanta Vēstnesis


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo