... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Latvijā aug spēcīga IT speciālistu paaudze

Latvijā aug spēcīga IT speciālistu paaudze
12.03.2007

2007. gada 9. martā Siguldā un Ķekavā vienlaicīgi notika Rīgas rajona informātikas metodiskās apvienības un Rīgas rajona Izglītības un kultūras pārvaldes organizētā informātikas olimpiāde Rīgas rajona skolu 5.-9. klašu skolēniem, kuras organizēšanā piedalījās arī DEAC. Olimpiādes rezultāti apliecināja, ka Latvijā aug perspektīva un zinoša paaudze, kas nākotnē veidos IT nozares darbaspēku.

Š.g. 9. martā Siguldā un Ķekavā vienlaicīgi notika Rīgas rajona informātikas metodiskās apvienības un Rīgas rajona Izglītības un kultūras pārvaldes organizētā informātikas olimpiāde Rīgas rajona skolu 5.-9. klašu skolēniem, kuri šogad izrādīja īpaši lielu aktivitāti, piesakoties 48 komandās.

Informātikas olimpiādes mērķis bija padziļināt un paplašināt skolēnu zināšanas un prasmes kā arī veicināt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumu un jaunāko tendenču izpratni.

DEAC sniedza ne tikai finansiālu atbalstu informātikas olimpiādes veidošanā, bet arī aktīvi līdzdarbojās tās organizēšanā. Papildus jautājumiem par skolā apgūto mācību vielu informātikas nozarē, DEAC darbinieki bija sarūpējuši jautājumus par dažādiem IT nozares aspektiem. Tie bija jautājumi par IT drošību, Latvijā esošajiem datu centriem un par Latvijas interneta sistēmu.

„Šie jautājumi veicināja skolēnu intereses attīstību par IT nozares novitātēm, kā arī iegūt papildus zināšanas par Latvijas IT uzņēmumiem un tiem aktuāliem jautājumiem. Uz DEAC sagatavotajiem jautājumiem visprecīzāk atbildēja Salaspils 1. vidusskolas un Olaines 2. vidusskolas komandas, kuras saņēmā DEAC specbalvas. Skolēni bija priecīgi arī par atstarotājiem, kuru DEAC dāvāja visiem olimpiādes dalībniekiem,” stāsta Rīgas rajona Informātikas metodiskās apvienības vadītāja Lidija Brigzne.

Olimpiādē skolēni demonstrēja ļoti labas zināšanas informācijas tehnoloģiju jomā, pareizi atbildot uz lielāko daļu sagatavoto jautājumiem un uzdevumiem. Turklāt lielais dalībnieku skaits liecina par informātikas nozares popularitāti skolēnu vidū. Tas nozīmē, ka Latvijā aug ļoti spēcīga jauno speciālistu paaudze.

”Dalība olimpiādes organizēšanā uzņēmumam bija interesanta pieredze. Pārliecinājāmies, ka skolās aug ļoti perspektīva un zinoša paaudze, kas nākotnē veidos IT nozares darbaspēku. Līdzīgu atbalstu plānojam nodrošināt arvien biežāk un arī turpmāk pievērsties jauno profesionāļu izglītošanai informācijas tehnoloģiju jomā,” stāsta DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo