... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Krīze nemazinās IT drošības izmaksas

Krīze nemazinās IT drošības izmaksas
22.10.2008

Ekonomikas lejupslīde neietekmēs organizāciju izdevumus informācijas drošības mērķiem. Gluži pretēji — krīzes apstākļos augošā konkurence un nepieciešamība sargāt savu reputāciju biznesmeņiem liks palielināt izdevumus šajā jomā uz citu — mazāk svarīgu — vajadzību rēķina.

Kā liecina firmas «Ernst & Young» veiktais pētījums par IT drošību, par spīti ekonomikas lejupslīdei, 50% uzņēmumu pauž nodomu palielināt IT drošības izdevumus un tikai 5% plāno tos samazināt. Vairākums respondentu uzskata, ka ekonomikas lejupslīdes apstākļos IT riski un uzbrukumi (arī no konkurentu puses) var tikai pieaugt. Turklāt arvien vairāk kompāniju visā pasaulē izprot IT drošības lielo nozīmi sava tēla un zīmola aizsardzībā, kā arī biznesa reputācijas uzlabošanā.

Saskaņā ar «Ernst & Young» pētījumu, kurā piedalījās apmēram 1,4 tūkstoši organizāciju vadītāju no vairāk nekā 50 valstīm, lielākā daļa uzņēmumu uzskata, ka IT drošības incidenti rada lielāku kaitējumu uzņēmuma biznesa reputācijai, tēlam un zīmolam nekā finanšu stāvoklim. 85% aptaujāto norādīja, ka ievērojams kaitējums tiek nodarīts biznesa reputācijai un zīmolam, bet 72% aptaujāto uzsvēra iespējamos finanšu zaudējumus. Tikai 68% aptaujāto pieminēja arī sankcijas, kuras var piemērot regulējošās iestādes.

«Ernst & Young Global» informācijas tehnoloģiju un IT risku prakses vadītājs Pols van Kesels paskaidro, ka zīmols un biznesa reputācija tiek veidota daudzus gadus, bet pietiek tikai ar vienu IT drošības incidentu, lai radītu ievērojamu kaitējumu vai pat izraisītu nenovēršamas sekas.

«Mediju ziņojumi par IT drošības incidentiem liecina par šādu gadījumu postošo ietekmi uz biznesa reputāciju,» saka van Kesels. Pēc viņa teiktā, tagad daudzas organizācijas, aizsargājot savu zīmolu un biznesa reputāciju, veic nopietnākus IT drošības uzlabošanas pasākumus, nekā to prasa oficiālie normatīvi un korporatīvie noteikumi.

Pētījums arī liecina, ka, par spīti sliktākiem ekonomiskajiem apstākļiem, uzņēmumi palielina izdevumus IT drošības nolūkiem. Arvien vairāk organizāciju cenšas sasniegt atbilstību starptautiskajiem IT drošības standartiem. Vairāk nekā divas trešdaļas (67%) aptaujāto norādīja, ka viņu uzņēmumos jau ir ieviesti personas datu aizsardzības pasākumi.

Turklāt eksperti uzsver, ka vairs nepietiek tikai ar tehnisko risinājumu, piemēram, šifrēšanas sistēmu, ieviešanas finansēšanu. Ir vēl «vājākais posms» — darbinieki. 50% aptaujāto norādīja, ka visgrūtāk ir uzlabot personāla informētību IT drošības jomā. Tas sakrīt ar secinājumiem citā nesenā kompānijas «Cisco» veiktā IT drošības pētījumā: noplūdes problēmu var atrisināt tikai pareizi formulēta un personālam izskaidrota drošības politika kopā ar tehnisko aizsardzību.

 «Antivirus.lv»
Otrdiena, 21. oktobris (2008)


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo