... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Latvijā būtiski palielinājusies "spam" vēstuļu plūsma

Latvijā būtiski palielinājusies "spam" vēstuļu plūsma
09.01.2007

Latvijā būtiski palielinājusies "spam" vēstuļu plūsma

2007.gada 9.janvāris.

Informāciju sagatavoja Mārtiņš Vilisters, DEAC mārketinga vadītājs.

IT uzņēmums DEAC jau iepriekš ziņojis par dramatiski strauju spam vēstuļu apjoma pieaugumu, kad surogātpasts no visiem e-pastu sūtījumiem sastādīja 70%. Kopš uzņēmumā uzstādīta jauna jaudīgāka Spam Kontroles sistēma, atklājies, ka šodien šādu vēstuļu īpatsvars ir būtiski palielinājies un sasniedz jau 93.82%. DEAC speciālisti to skaidro ar šo sūtījumu reklāmas efektivitāti un cilvēku lētticīgumu.

"2007. gada pirmās nedēļas laikā medijos tika ziņots, ka pasaulē surogātpasta apjoms elektroniskajā pastā ir sasniedzis 91% no visām e-pasta vēstulēm. DEAC spam filtru dati atspoguļo ļoti līdzīgu statistiku. Decembrī DEAC Spam Kontroles sistēma izfiltrēja 93.82% nevēlamo vēstuļu un tikai 6.18% tika nogādāti adresātam. Tas nozīmē, ka vidēji deviņi no desmit sūtījumiem ir nevēlami," stāsta DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis. "Vairumā gadījumu ikdienas e-pastu lietotāji šo surogātpasta apjomu nejūt, jo izmanto Spam filtrus, kuri nobloķē surogātvēstules. Dažkārt gan kāda spam vēstule tiek izlaista cauri filtram, tas ir tiešā veidā atkarīgs no Spam Kontroles sistēmas jaudas," turpina Andris Gailītis.

Spam sūtītāji nemitīgi attīsta savas tehnoloģijas un izmanto aizvien jaunus veidus, kā apiet spam filtrus, piemēram, sūtot grafiskos sūtījumus, automātiski ģenerējot vēstulēm jaunu saturu un pielietojot citus viltīgus paņēmienus.

Šī attīstība neļauj atslābināties arī spam apkarotājiem, un tie nemitīgi pilnveido sistēmas. IT uzņēmums DEAC decembrī tā izveidotajā Datu Centrā uzstādīja pilnīgi jaunu Spam Kontroles sistēmu, kuras priekšrocības jau izmanto esošie klienti. Tieši ar šīs jaunās sistēmas palīdzību arī tika iegūta šokējošā statistika.

Spam apjoma palielināšanos A.Gailītis skaidro ar šī nelikumīgā reklāmas veida efektivitāti un interneta lietotājiem, kas lētticīgi uzticas krāpnieciskiem piedāvājumiem. "Neskatoties uz to, ka spam problēma pastāv jau daudzus gadus, vēl joprojām ir daudz interneta lietotāju, kas izmanto šo sūtījumu piedāvātās iespējas. Spam sūtītāju aktivitāti uztur un galveno mērķauditoriju viedo jaunattīstības valstis, kas nesen iepazinušas interneta pasauli un vēl īsti nav pazīstamas ar interneta melno pusi," stāsta Andris Gailītis.

"Nekad neveriet vaļā spam vēstulēm pievienotās ātrsaites, kaut vēstulē apgalvots, ka, to izdarot, Jūs atteiksieties no šo vēstuļu saņemšanas. Patiesībā Jūsu e-pasta adrese tiks piefiksēta kā īsta un aktīva, un turpmāk Jūs saņemsiet vēl vairāk sūtījumu. Tas pats attiecas uz vēstules pielikumiem - arī tos nekādā gadījumā neveriet vaļā," brīdina Andris Gailītis.

Spam ir pasaulē plaši izplatīts, nevēlams un nelikumīgs reklāmas veids, ar šādu vārdu apzīmē bez saņēmēja atļaujas nosūtītu e-pasta vēstuli, kas satur reklāmu. Galvenā problēma, ko rada spam, ir neērtības e-pastu lietotājiem, jo nevēlamās vēstules ir jāizdzēš, nereti starp tām tiek izdzēstas arī vērtīgās, turklāt spam nevajadzīgi noslogo interneta datu pārraidi.

DEAC ir IT uzņēmums, kas kopš 2000. gada piedāvā dažāda līmeņa IT ārpakalpojumus. DEAC apkalpo vairāk nekā pusi Latvijas e-pastus, līdz ar to var tikt uzskatīts, ka apkopotā statistika atspoguļo vidējo situāciju valstī. DEAC Datu Centrā ir izvietota inbox.lv, draugiem.lv, Latvijas Banka, Dienas Bizness, Aigas nams, Latvenergo, Falck Apsargs, DEPO, Sampo Banka, Seesam Latvija, HVB Bank Latvia, Tele2, TV3 Latvija, Radio SWH, Diena, Aldaris un citu lielu resursu un kompāniju tehnika.

Papildus informācija: Mārtiņš Vilisters, mārketinga vadītājs DEAC, tālr. 7842255, mvilisters@deac.eu, www.deac.lv
 


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo