... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Norisināsies Rīgas rajona 5.-9.klašu skolēnu informātikas olimpiāde

Norisināsies Rīgas rajona 5.-9.klašu skolēnu informātikas olimpiāde
09.03.2007

Norisināsies Rīgas rajona 5.-9.klašu skolēnu informātikas olimpiāde

Rīga, 9.marts, LETA. Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma SIA "Digitālās ekonomikas attīstības centrs" (DEAC) atbalstu šodien Siguldā un Ķekavā notiks Rīgas rajona informātikas metodiskās apvienības un Rīgas rajona Izglītības un kultūras pārvaldes organizētā Rīgas rajona 5.-9.klašu skolēnu informātikas olimpiāde.

Šī būs pirmā reize, kad DEAC atbalsta informātikas olimpiādes. "Līdzīgu atbalstu plānojam nodrošināt arvien biežāk un arī turpmāk pievērsties jauno speciālistu izglītošanai IT jomā," sacīja DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

Olimpiādes mērķis ir padziļināt un paplašināt informātikas stundās un ārpusstundu darbā iegūtās skolēnu zināšanas un prasmes, rosināt tos aktīvai izziņas darbībai, kā arī veicināt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumu un jaunāko tendenču izpratni. Informātikas olimpiādes uzdevums ir radīt skolēniem iespēju pārbaudīt jau gūtās zināšanas un iemaņas.

"Patīkami apzināties, ka uzņēmums atbalsta skolas, pie tam ne vien finansiāli, bet arī piedaloties olimpiādes organizēšanā. Skolēni no tā tikai iegūst gan papildu zināšanas par Latvijas IT uzņēmumu, kas var kļūt par potenciālu darba devēju, gan uzņēmumā strādājošo darbinieku praktisko pieredzi, turklāt tādējādi skolnieki gūst arī papildu informāciju par IT nozares novitātēm," atzina Rīgas rajona Informātikas metodiskās apvienības vadītāja Lidija Brigzne.

Uzņēmums olimpiādi atbalstīs ne tikai finansiāli, bet arī piedalīsies tās organizēšanā. Papildus jau skolā gūtām teorētiskām zināšanām DEAC profesionāļi skolēniem sniegs praktiskas zināšanas nozarē. Komandām tiks sagatavoti jautājumi par dažādiem IT nozares aspektiem, un visprecīzāko atbilžu autori saņems DEAC specbalvu.

Visi olimpiādes dalībnieki savā īpašumā iegūs DEAC speciāli gādātus atstarotājus.

"Atbalstot jauniešus, ir svarīgi ieinteresēt tos par kādu konkrētu nozari, tādējādi veicinot jaunu speciālistu paaudzes izaugsmi. Atbalsts šādiem pasākumiem netieši stimulē skolēnus vairāk mācīties, interesēties un paplašināt savu redzesloku, kā arī attīsta skolēnu interesi un vēlmi piedalīties dažādos izglītojošos pasākumos," piebilda Gailītis.

DEAC ir ieinteresēts atbalstīt skolnieku interešu un izglītību veicinošus pasākumus. DEAC jau ir piedalījies "e-klase" projekta izstrādē un ieviešanā vairāk nekā 300 Latvijas skolās.

DEAC darbojas kopš 1999.gada. Kompānija piedāvā pazemes datu centra, korporatīvā "Microsoft Exchange" e-pasta un interneta datu pārraides pakalpojumus, kā arī iekārtu izvietošanu pazemes datu centrā, daļēju vai pilnu klienta iekārtu vai programmu apkalpošanu, rezerves kopēšanas pakalpojumus un konsultācijas izstrādes jautājumos.
 

Violeta Brenčeva
LETA


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo