... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Beigusies pazemes Datu Centra elektroenerģijas padeves rekonstrukcija

Beigusies pazemes Datu Centra elektroenerģijas padeves rekonstrukcija
30.10.2006

IT uzņēmums DEAC tikko ir beidzis kārtējos uzlabojumus pie Baltijā vienīgā, modernākā un drošākā pazemes Datu Centra. Elektroenerģijas padeves rekonstrukcijas posma darbi, kurā ir investēti vairāk kā 100 000 latu, noslēdzās ar jaunas un jaudīgas UPS jeb rezerves barošanas sistēmas uzstādīšanu. Līdzīgi UPS risinājumi ir tikai dažiem uzņēmumiem Latvijā, un jebkurš DEAC klients saņem šo nopietno atbalstu, neskatoties uz izvēlēto pakalpojumu apjomu.

Jau 2000. gadā IT uzņēmums DEAC uzsāka darbu pie Baltijā vienīgā Datu Centra Baltijā izveides, ko augstu ir novērtējuši ne vien pašmāju, bet arī ārzemju investori. Datu Centrs ir uzņēmuma DEAC lielākais lepnums, tāpēc tas ir mērķtiecīgi veidots un uzlabots līdz tādam līmenim, lai varētu apkalpot arī Eiropas uzņēmējus. DEAC Datu Centrs pat pēc sešu gadu rūpīga darba savā attīstībā neapstājas, un, līdzīgi kā Rīgas pilsēta, tas nemitīgi tiek uzlabots un atjaunots, ieguldot lielus naudas resursus.

"Pirmo sava uzņēmuma darbības gadu laikā mēs izveidojām vienīgo pazemes Datu Centru Baltijā, kas ir vieta, kur klienti var uzstādīt un uzglabāt serverus un datu pārraides aprīkojumu, kā arī izvietot savus interneta resursus, piemēram, uzņēmuma mājas lapas un e-pastus. Datu Centra atrašanās pazemē klientiem nodrošina papildus drošību un vēsāku vidi, kas samazina iespēju, ka izvietotais aprīkojums var tikt bojāts vai telpās sniegtie pakalpojumi varētu tikt pārtraukti," stāsta DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis, kura tiešā pārraudzībā tika realizēts Datu Centra izveides projekts.

Pazemes Datu Centrs, kas kādreiz bijis padomju armijas komandpunkts – bunkurs un ir būvēts kā īpaši droša celtne, atrodas 9 metrus virs jūras līmeņa, bet tai pat laikā atrodas 12 metrus zem zemes. Šāds īpašs izvietojums ļauj izvairīties gan no spēcīga elektromagnētiskā starojuma, gan arī no plūdiem. Pat tad, ja uzsprāgtu vai applūstu uz Daugavas esošās hidroelektrostacijas, Datu Centrs netraucēti turpinātu savu darbību.

Lai klientiem nodrošinātu konstantu un nemainīgu elektroenerģijas padevi, DEAC Datu Centrā ir izvietoti divi neatkarīgi Latvenergo elektroenerģijas pievadi, 24 stundas diennaktī autonomi strādājoši dīzeļģeneratori un centralizēts UPS. UPS jeb rezerves barošanas sistēma kalpo kā starpposms, pārslēdzoties no viena elektroenerģijas avota uz otra, un sistēma nodrošina nepārtrauktu enerģijas padevi iekārtām dažādās situācijās. Jaunā un neticami jaudīgā UPS sistēma Datu Centrā ir uzstādīta tikai pirms divām nedēļām. Tā darbojas ar 30 minūšu kapacitāti, kaut reāli ir nepieciešamas vien trīs minūtes, un tieši tāpēc tas ir atzīstams kā lielisks rezultāts. Pie tam, DEAC klientiem šo iespēju nodrošina bez maksas, un tā automātiski nāk līdzi komplektācijā ar dažādu līmeņu IT ārpakalpojumiem.

"Lieli naudas resursi ir ieguldīti modernās apsekošanas sistēmās un jebkurš no segmentiem tiek uzraudzīts 24 stundas diennaktī. Tomēr tehnika ir un paliek tikai tehnika, tāpēc atsevišķiem gadījumiem ir speciāli izveidots krīzes plāns, kā arī sistēmas nepārtrauktu darbību nodrošina kompetenti DEAC darbinieki. Tas viss klientam garantē pilnīgu drošību," skaidro DEAC tehniskā departamenta vadītājs Edgars Lukss.


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo