... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Pabeigta DEAC datu centra elektroenerģijas padeves rekonstrukcija

Pabeigta DEAC datu centra elektroenerģijas padeves rekonstrukcija
31.10.2006

Pabeigta DEAC pazemes datu centra elektroenerģijas padeves rekonstrukcija

Rīga, 31.okt., LETA. Informācijas tehnoloģiju uzņēmums SIA "Digitālās ekonomikas attīstības centrs" (DEAC) ir pabeidzis Baltijā vienīgā pazemes datu centra elektroenerģijas padeves rekonstrukcijas darbus, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Rekonstrukcijā kopumā investēti 100 000 latu. Tās laikā uzstādītas jaunas un jaudīgas UPS jeb rezerves barošanas sistēmas. Līdzīgi UPS risinājumi ir tikai dažiem uzņēmumiem Latvijā, apgalvo DEAC.

DEAC pazemes datu centru izveidoja 2000.gadā un šajā laikā tas esot ticis uzlabots līdz tādam līmenim, lai varētu apkalpot arī Eiropas uzņēmējus. Datu centrā DEAC klienti var uzstādīt un uzglabāt serverus un datu pārraides aprīkojumu, kā arī izvietot savus interneta resursus, piemēram, uzņēmuma mājaslapas un e-pastus.

"Datu centra atrašanās pazemē klientiem nodrošina papildus drošību un vēsāku vidi, kas samazina iespēju, ka izvietotais aprīkojums var tikt bojāts vai telpās sniegtie pakalpojumi varētu tikt pārtraukti," uzskata DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

Pazemes datu centrs ir izvietots kādreizējā padomju armijas bunkurs un ir būvēts kā īpaši droša celtne. Tas atrodas deviņus metrus virs jūras līmeņa, bet 12 metrus zem zemes. Šāds izvietojums ļauj izvairīties gan no spēcīga elektromagnētiskā starojuma, gan arī no plūdiem.

Rekonstrukcija turpmāk nodrošinās konstantu un nemainīgu elektroenerģijas padevi. Datu centrā ir izvietoti divi neatkarīgi AS "Latvenergo" elektroenerģijas pievadi, 24 stundas diennaktī autonomi strādājoši dīzeļģeneratori un centralizēts UPS.

UPS jeb rezerves barošanas sistēma kalpo kā starpposms, pārslēdzoties no viena elektroenerģijas avota uz otra, un sistēma nodrošina nepārtrauktu enerģijas padevi iekārtām dažādās situācijās.

Kā ziņots, DEAC pagājušajā gadā strādāja ar 44 546 latu zaudējumiem, salīdzinot ar 25 397 latu peļņu 2004.gadā.

Pagājušajā gadā DEAC strādāja ar 792 354 latu apgrozījumu, kas ir par 35% vairāk nekā 2004.gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 586 571 lats.

DEAC pakalpojumus ārpakalpojumu sfērā aktīvi izmanto ārvalstu kompānijas no Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Nīderlandes, Francijas un ASV.

Šogad DEAC plāno iegūt vismaz 30% Latvijas tirgus, kā arī stabilu vietu Baltijā. Savukārt 2007.gadā iecerēts atvērt jaunu datu centru.

DEAC darbojas kopš 1999.gada. Kompānija piedāvā pazemes datu centra, korporatīvā "Microsoft Exchange" e-pasta un interneta datu pārraides pakalpojumus, kā arī iekārtu izvietošanu pazemes datu centrā, daļēju vai pilnu klienta iekārtu vai programmu apkalpošanu, rezerves kopēšanas pakalpojumus un konsultācijas izstrādes jautājumos.
 

Kaspars Dzenis
LETA


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo