... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Šā gada sākumā Latvijā 67% e-pasta vēstuļu bijis surogātpasts

Šā gada sākumā Latvijā 67% e-pasta vēstuļu bijis surogātpasts
10.05.2005

papildināta - Šā gada sākumā Latvijā 67% e-pasta vēstuļu bijis surogātpasts

(Pievienota 7. un 8.rindkopa.)

Rīga, 10.maijs, LETA. Šā gada pirmajā ceturksnī Latvijā 67% no visiem e-pasta sūtījumiem bijuši surogātpasts, liecina kompānijas "DEAC" statistika.

Pasaulē surogātpasta izplatība ir mazāka nekā Latvijā - vidēji 50% no visiem e-pasta sūtījumiem.

"DEAC" valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis aģentūrai LETA pauda bažas par surogātpasta straujo izplatību, atzīstot, ka šādu sūtījumu izplatība kļūst nekontrolējama.

"Ja necīnīsimies pret šo sērgu, tuvākajā laikā varam noslīdēt vēl zemākās informācijas tehnoloģiju ranga pozīcijās nekā līdz šim," uzsvēra "DEAC" pārstāvis.

Viņš pauda pārliecību, ka pērn novembrī pieņemtais Informācijas sabiedrības pakalpojumu likums, kas aizliedz komerciālu un citu ziņojumu sūtīšanu bez e-pasta saņēmēja atļaujas, nespēj ierobežot surogātpasta izplatību valstī. "Jau toreiz daudzi informācijas tehnoloģijas speciālisti pauda bažas, ka likums nespēs mazināt surogātpasta izplatību," atgādināja Gailītis.

Kā uzskata Gailītis, lai efektīvi apturētu šo "sērgu", ar problēmu jācīnās globālā mērogā, jo vairums surogātpasta tiek iesūtīts tieši vai pastarpināti no ārvalstīm.

Kā skaidroja e-pārvaldes lietu ministra padomniece Kristīne Jučkoviča, pašreiz tiek veiktas izmaiņas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Tiek izstrādāts un saskaņošanā ar asociācijām ir modelis, kurā par šāda rakstura pārkāpumiem fiziskām personām paredzēts sods 100 līdz 350 latu apmērā, bet juridiskām personām - 500 līdz 5000 latu apmērā.

Jučkoviča norādīja, ka šāda prakse surogātpasta ierobežošanas veicināšanā valstiskā līmenī Latvijā ir līdzīga kā citās ES valstīs, savukārt privātpersonas un uzņēmumi pret to cīnās ar attiecīgu programmatūru palīdzību.

Latvijā visbiežāk sastopamās surogātpasta tēmas ir līdzekļi, kas uzlabo seksuālo dzīvi, piedāvājumi ātri zaudēt svaru, medikamentu piedāvājumi, piedāvājumi iegādāties datortehniku un programmatūru, kā arī dažādi interneta pakalpojumi, e-reklāmas, semināri, kursu piedāvājumi, atpūta un ceļojumi.
 

Lauris Kļaviņš
LETA


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo