... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Pēdējā laikā novērots dramatiski straujš spam vēstuļu apjoma pieaugums

Pēdējā laikā novērots dramatiski straujš spam vēstuļu apjoma pieaugums
21.07.2006

Pēdējā laikā novērots dramatiski straujš spam vēstuļu apjoma pieaugums

2006.gada 21.jūlijs.

Informāciju sagatavoja uzņēmuma "DEAC" pārstāvji.

IT uzņēmuma DEAC (SIA "Digitālās ekonomikas attīstības centrs") veiktais spam (surogātpasta) vēstuļu pētījums liecina, ka gada laikā spam apjoms ir audzis par 85,37%. Pētījuma rezultātā DEAC speciālisti ir nonākuši pie slēdziena, ka kāpis arī surogātpasta inteliģences līmenis, tas ir kļuvis grūtāk filtrējams un arvien biežāk ir gadījumi, kad tas sasniedz gala adresātu.

Spam ir pasaulē plaši izplatīts nevēlams un nelikumīgs reklāmas veids, kad bez saņēmēja atļaujas tiek sūtīts e-pasts ar reklāmu. Visbiežāk sastopamās surogātpasta tēmas ir līdzekļi, kas uzlabo seksuālo dzīvi, piedāvājumi ātri zaudēt svaru, piedāvājumi iegādāties medikamentus, datortehniku, programmatūru. Pēdējā laikā Latvijā populāras ir kļuvušas arī politiska rakstura spam vēstules. "Bieži ir dzirdēti gadījumi, kad lietotāji dzēšot spam vēstules izdzēš arī vērtīgos sūtījumus", zina teikt DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

Jau vairākus gadus surogātpasts ir sagādājis problēmas interneta piegādātājiem un e-pastu lietotājiem, piemēram, 2005. gada pirmajā ceturksnī no visiem e-pasta sūtījumiem 61% bija surogātpasts.

Spam apjoms pasaulē pēdējās nedēļās ir būtiski palielinājies, un tas skar arī Latviju. Šogad surogātpasti no visiem e-pastu sūtījumiem jau sastāda 70%. "Šie skaitļi ir dramatiski, bet tie ir vidējie rādītāji, piemēram, Līgo brīvdienās, šī gada 25. jūnijā, surogātpasts bija 90,2% no visiem e-pasta sūtījumiem", pētot statistiku piefiksēja Andris Gailītis.

Spam ražotāji pēdējās nedēļās ir strauji attīstījušies, un izstrādājuši jaunas un daudz gudrākas spam sūtīšanas tehnoloģijas. Spam sistēmas imitē jums labvēlīgu e-pastu, kā arī katra sūtījuma teksts automātiski tiek uzģenerēts unikāls.

Arī spam apkarotāji nesēž uz vietas, un patreiz tiek meklēti risinājumi un tehnoloģijas, kas cīnītos pret jaunās paaudzes surogātpastu. "Mūsu klienti ir pieraduši pie 100% anti-spam sistēmas efektivitātes. Tagad, kad dienā filtriem cauri iziet viena, divas nevēlamās vēstules, klienti izrāda neizpratni. Mēs esam pasūtījuši jaunu anti-spam tehniku. Gaidam to ar nepacietību, jo šī tehnika spēs atšifrēt arī tā sauktos inteliģentos spam sūtījumus, tas mūsu klientiem atkal nodrošinās tīru e-pastu kastīti", uzsver Andris Gailītis.

DEAC ir IT uzņēmums, kas kopš 2000. gada piedāvā dažādu līmeņu IT ārpakalpojumus. DEAC apkalpo vairāk kā pusi Latvijas e-pastus līdz ar to statistika ir visnotaļ tuva vidējai situācijai Latvijā. DEAC Datu Centrā ir izvietota inbox.lv, draugiem.lv, Latvijas Banka, Aigas nams, Latvenergo, Falck Apsargs, DEPO, Sampo Banka, Seesam Latvija, HVB Bank Latvia, Tele2, TV3 Latvija, Radio SWH, Diena, Aldaris un citu lielu resursu un kompāniju tehnika.

Tālr. 7842255, mvilisters@deac.lv, www.deac.lv
 

Preses relīze
LETA


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo