... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Portāla CNews publikācija: Krievijas uzņēmējiem piedāvā aizsargāt biznesu, izvietojot datus ES datu centros

Portāla CNews publikācija: Krievijas uzņēmējiem piedāvā aizsargāt biznesu, izvietojot datus ES datu centros
10.12.2010 | Novērtējums

Datu centru operators DEAC ver vaļā pārstāvniecību Krievijā un piedāvā vietējiem klientiem izmantot „jaunas biznesa aizsardzības iespējas, izvietojot datus Eiropas Savienības teritorijā”.


Latvijas datu centru operators DEAC formē juridiskās personas statusu un atver pārstāvniecību Maskavā. Līdz šim uzņēmuma vienīgais ofiss bija štābs Rīgā, savukārt Krievijas pārstāvniecība ir uzņēmuma pirmā ārvalstu filiāle.

Divi darbojošies DEAC datu centri atrodas Rīgā, kur plānots atvērt arī trešo. Kā stāsta DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis, viņa uzņēmuma datu centri sniedz pasūtītājiem „jaunas biznesa aizsardzības iespējas, izvietojot datus Eiropas Savienības teritorijā”.

Būvēt datu centru Krievijā uzņēmums neredz jēgu. Šeit DEAC ir partnerlīgums ar „Synterra”, no kuras nomā vietu klientiem, kuri vēlas izvietot datus valsts teritorijā.

Šobrīd kompānijai Krievijā ir aptuveni 200 pasūtītāji, ar daudziem no tiem pagaidām tiek veikti tikai pilotprojekti. Tie ir mazumtirgotāji, klienti no finanšu, reklāmas sektora, nekustamā īpašuma uzņēmumi u.c. Viņiem tehniskais atbalsts tiek sniegts no Rīgas.

Daļa Krievijas pasūtītāju kompānijas apgrozījumā palielināsies vairākas reizes, gada ieņēmumi darbā ar tiem pārsniegs 1 miljonu eiro jau 2012.gadā, uzskata Oļegs Naskidajevs, DEAC Mārketinga un attīstības departamenta vadītājs. Cita datu centru operatora, somu Tieto, pārstāvji piekrīt, ka DEAC pieteiktais ienākumu apjoms ir sasniedzams.

IT risinājumi DEAC


Kā galvenās savu datu centru priekšrocības DEAC, kas atvēris pārstāvniecību Maskavā, min to drošību un atrašanos Eiropas Savienības teritorijā.

Bankas BTB vecākais viceprezidents Dmitrijs Nazipovs uzskata, ka līdzīgi piedāvājumi no ārvalstu datu centriem nav nekas jauns, noteiktam kompāniju lokam tie ir labi pazīstami un populāri. „Bankas tai skaitā privātās, uz kurām arī attiecas likums par banku noslēpumiem un Centrālās bankas normatīvie dokumenti, nevar brīvi iznest datus ārpus valsts robežām,” viņš stāsta CNews. „Lielie komercuzņēmumi, piemēram, no izejvielu un ražošanas nozarēm bieži vien ir ieinteresēti tajā. Bizness, kas nav saistīts ar reglamentējošiem dokumentiem, izmanto ārzemju datu centru pakalpojumus, ja baidās no savstarpējo attiecību pasliktināšanās ar valsts iestādēm.”

Atgādināsim, ka Tieto 2010.gada septembrī kļuva par galveno akcionāru kopuzņēmumā ar Krievijas integratoru „I-Teco”, kas izveidots uz datu centru operatora „Transinfo” bāzes. Darījuma nosacījumi paredz kopuzņēmuma somu dalībniekam iespēju līdz 100%, t.i., ar laiku Tieto var kļūt par Maskavas datu centra saimnieku. Šī DEAC konkurenta stratēģija principiāli nesakrīt ar Latvijas kompānijas politiku.

„No mūsu skatupunkta dalība datu centra apsaimniekošanā dod kompānijai labāku kontroli un drošību, integrāciju ar globālo organizāciju Tieto, kā arī tālāku datu centra pakalpojumu attīstību saskaņā ar mūsu nākotnes vīziju,” CNews pavēstīja Igors Jartims, Tieto filiāles Sanktpēterburgā vadītājs.

DEAC Maskavas pārstāvniecība atrodas Sadovničeskaja ielā 82. Pagaidām tur strādā tikai viens cilvēks. Vadība atrodas Rīgā, savukārt par pārstāvniecības vadību kompānija plāno izlemt līdz 2011.gada vidum. Plānots, ka pārstāvniecībā strādās 5 cilvēki, galvenokārt darbinieki, kas pildīs administratīvo darbu.

Nākotnē DEAC plāno turpināt pārstāvniecību atvēršanu reģionos. „Sākotnēji nākamo pārstāvniecību plānots atvērt Kijevā, kur ofiss varētu parādīties 2011.gada beigās, un Londonā - 2012.gadā,” stāsta Oļegs Naskidajevs. „Reģionālo pārstāvniecību atvēršanas nepieciešamība – savākt pasūtītāju kritisko masu, ar kuru vairs nav iespējams strādāt attālināti no Rīgas, un uzlabot telekomunikāciju savienojumus.”

DEAC apgrozījums 2009.gadā sasniedza 2.1 miljonus eiro. Uzņēmumā strādā 45 darbinieki. Pirmais datu centrs tika atvērts 2000., otrais – 2009.gadā. Kopējā datu centru „Rīga” un „Grīziņkalns” ietilpība ir 630 statņi, tie ir projektēti pēc Tier II un Tier IV. Salīdzinājumam nesen atvērtajā „Megafon” datu centrā Samārā var izvietot 720 serveru statņus, Novosibirskas komerciālajā datu centrā „Sibirtelecom” ietilpst tikai 70 statņi. 

Starp DEAC pasūtītājiem ir Spānijas telekomunikāciju operators Telefonica, bankas Danske Bank, Unicredit u.c. Kompānija arī izstrādājusi skolvadības sistēmu e-klase.

Publikācijas pilna versija (krievu valodā)


Atpakaļ
Rating
Pieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo