... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Quaero Capital iegādājies datu centru operatoru DEAC

Quaero Capital iegādājies datu centru operatoru DEAC
DEAC | 25.08.2020

Quaero Capital pārvaldītais infrastruktūras investīciju fonds Quaero European Infrastructure Fund II (QEIF II) ir iegādājies 100% akciju DIGITĀLĀS EKONOMIKAS ATTĪSTĪBAS CENTRS SIA (DEAC), kas ir piegādātāju neitrāls vadošais datu centru operators CAE. Darījuma vērtība netika atklāta.


DEAC nodrošina drošu datu centra pakalpojumus klientiem no vairāk nekā 40 valstīm. Kopš 1999. gada DEAC mērķis ir nodrošināt kompleksus datu centru pakalpojumus un individuālus IT risinājumus. DEAC pārvalda divus datu centrus Rīgā, kuros ir iespēja ievērojami palielināt to kapacitāti, kā arī partneru lokācijas Londonā, Frankfurtē, Stokholmā, Amsterdamā un Kijevā. DEAC piedāvā plašu pielāgotu IT risinājumu klāstu, kas ļauj pasargāt biznesu un optimāli samazināt izmaksas, analizējot klienta biznesa vajadzības atbilstoši uzņēmuma stratēģijai un mērķiem. “Uzņēmuma visu līmeņu vadība ir motivēta strādāt tālāk un attīstīt biznesu ilgtermiņā, sasniedzot ambiciozus mērķus,” komentē DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

QEIF II ir 500 miljonu eiro vērts infrastruktūras fonds, kuru pārvalda neatkarīgs aktīvu pārvaldības uzņēmums Quaero Capital. QEIF II iegulda nozīmīgos infrastruktūras projektos visā Eiropā tādās nozarēs kā enerģētika un atjaunojamie resursi, sociālā infrastruktūra, telekomunikācijas, komunālie pakalpojumi un transports. Kā jauns akcionārs QEIF II konsolidēs DEAC biznesa modeli, stiprinās uzņēmuma finanšu resursus un paātrinās tā attīstību turpmākajos gados.

Quaero Capital ir pieredzējis investors telekomunikāciju jomā ar vairākiem ieguldījumiem optisko šķiedru jomā (FttH, FttO) un datu centros Eiropā. Uzņēmums 2020. gada jūlijā paziņoja par Lietuvas optisko šķiedru un datu centru operatora UAB Duomenų logistikos centro (DLC) 100% akciju iegādi.

SUMMA Advisers darbojās kā pircēja finanšu konsultants un Ellex Valiunas – kā juridiskais konsultants. Savukārt, V1 Finance darbojās kā pārdevēju finanšu konsultants un Triniti – kā juridiskais konsultants.


Atpakaļdeac-partners-logo