... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

SPAM vēstules būtiski ietekmē interneta lietotāju naudas makus

SPAM vēstules būtiski ietekmē interneta lietotāju naudas makus
06.06.2007

Jaunākie dati liecina, ka 2007. gada sākumā SPAM sūtījumi sastāda 91% no visas e-pasta vēstuļu plūsmas. SPAM vēstules rada zaudējumus interneta lietotājiem, un ikviens, kurš izmanto elektronisko pastu, maksā par katru saņemto e-pasta vēstuli.

Latvijā un pasaulē vēl joprojām pieaug SPAM vēstuļu apjoms, un tas joprojām ir dramatiski augsts. IT uzņēmuma DEAC apkopotā statistika liecina, ka 2003. gadā gandrīz 50% no visām nosūtītajām e-pasta vēstulēm bijis surogātpasts, 2006. gada jūnijā tas pieauga līdz 90,2%, savukārt 2007. gada sākumā mēstuļu skaits sasniedzis jau 91% atzīmi. Nosūtīto SPAM vēstuļu īpatsvars svārstās ik pa mēnešiem, un ir lēsts, ka tas turpinās palielināties.

SPAM vēstules bieži vien ir ne vien kaitinošas, bet tās arī rada zaudējumus interneta lietotājiem, un ikviens, kurš izmanto elektronisko pastu, maksā par katru saņemto e-pasta vēstuli. Tas nozīmē, ka lielākā daļa no naudas summas, ko cilvēki tērē interneta sistēmas uzturēšanai, tiek maksāta tieši par SPAM sūtījumiem. SPAM vēstules rada milzīgus finanšu līdzekļu zaudējumus arī uzņēmumiem, kas mērāmi vairākos simtos miljonu, savukārt mēstuļu izsūtīšana pašam to sūtītājam nemaksā praktiski neko.

„SPAM sūtītāji nemitīgi attīsta savas tehnoloģijas un izmanto arvien jaunus veidus, kā apiet SPAM filtrus, izstrādājot jaunas, daudz gudrākas SPAM sūtīšanas tehnoloģijas. Šīs sistēmas imitē saņēmējam labvēlīgu elektronisko vēstuli un sūtījuma teksts automātiski tiek ģenerēts kā unikāls, piemēram, teksts tiek pasniegts foto veidā, tie iefiltrējas parasta lietotāja e-pastā un izsūta surogātpastu visiem adresātiem no adrešu grāmatiņas,” skaidro DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

„Lai ierobežotu saņemto SPAM vēstuļu apjomu, var mēģināt nomainīt pastkasti, izvēlēties citu serveri vai vērsties pie sava interneta pakalpojumu sniedzēja, kā arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrā. Iespējams, ka pilnībā apturēt surogātvēstuļu saņemšanu nebūs iespējams, tomēr, neatbildot uz šiem sūtījumiem, bet ziņojot par tiem attiecīgās iestādēs, kā arī nodrošinot datortehniku ar modernākajām un jaudīgākajām Anti-SPAM apkarošanas sistēmām, samazināsies to intensitāte,” turpina A. Gailītis.

SPAM ir pasaulē plaši izplatīts nevēlams un nelikumīgs reklāmas veids, kad bez saņēmēja atļaujas tiek sūtīta elektroniskā vēstule, kas satur reklāmu. Galvenā problēma, ko rada SPAM, ir neērtības elektroniskā pasta lietotājiem, jo nevēlamās vēstules ir jāizdzēš, nereti starp tām tiek izdzēstas arī vērtīgās, turklāt SPAM nevajadzīgi noslogo interneta datu pārraidi.


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo