... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

DEAC intervija: Spēkstacija, biznesam svarīgākie IT procesi

DEAC intervija: Spēkstacija, biznesam svarīgākie IT procesi
08.11.2011 | Novērtējums

Terabaiti, megabiti sekundē, vairākdzīslošana, asmeņserveri... pārdošanas kvotu izpilde, ziemas kolekcija, tikšanās ar klientu no Minhenes... slodzes dalīšana, datizrace, starpprogrammatūra, tīmekļa pakalpju aprakstes valoda... Tatjanas ideja, kā iekārtot veikalu Valmierā, Zigurda jaunā recepte mazkaloriju saldējumam, zviedru e-pasts, kur prasa izcenojumu īpašajām kurināšanas briketēm, neatkarīgu disku redundants kārtojums, bojājumpiecietīga sistēma, paplašināmās iezīmēšanas valoda – kura valoda ikdienā ir jūsu biznesa valoda un kurā valodā runā tā sauktie IT cilvēki?

Protams, bez IT cilvēkiem moderns bizness nevar iztikt. IT ir mūsdienu jaunā elektrība, tās ir visur un darbina vai atbalsta visus svarīgos biznesa procesus. Varētu sacīt, ka, tāpat kā elektrība un pirms tās – tvaiks un ūdens, IT ir dzinējspēks. Bet laiki ir mainījušies. Modernās ražotnes vairs pašas neražo savu tvaiku vai elektrību, to var saņemt no attālinātas katlumājas vai spēkstacijas otrā valsts malā, un, darot ražotnes darbu, nav jārūpējas par to, kā notiek darbi spēkstacijā un cik megavatu spēj saražot katrs tās ģenerators. Pats galvenais – elektrība ir nepārtraukta, tās pietiek gan maziem, gan lieliem darbiem un ar elektrības spēku var veikt visādus uzdevumus, pat nesaprotot, kas tā elektrība īsti ir.
 
Modernie datu centri ir šīs jaunākas paaudzes elektrības spēkstacijas. DEAC ir vismodernākais datu centru operators Latvijā – ar tūkstošiem klientu un augstu attīstības tempu. Starp klientiem ir Latvijas Banka, būvmateriālu veikalu tīkls Depo, e-pasta pakalpojumu sniedzējs Inbox.lv un citi no finanšu, tirdzniecības un mediju nozarēm.

DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis prot runāt abās valodās – IT un parastā biznesa. DEAC bizness ir klientiem nodrošināt vidi, kur bez īpašām pašu pūlēm var teju nemanot darboties visas biznesa atbalsta IT funkcijas. Tāpat kā, sākot darba dienu, ieslēdz gaismas kantori, var ieslēgt attālināti uzturēto un tehniski atbalstīto IT funkciju platformu – un ķerties pie lietas. Protams, modernas IT sistēmas, sevišķi, ja tās uztur interneta veikalus vai citu pakalpojumu sniegšanu, darbojas cauru diennakti, un DEAC, kā skaidro A. Gailītis, biznesu nodrošina ar ļoti augstu paļāvības pakāpi. Turklāt to visu piedāvā par fiksētu nomas maksu un ar skaidri noteiktiem apkalpošanas kvalitātes standartiem.

Kā mūsdienu biznesa procesu spēkstacija DEAC piedāvā jaudas, kas pat IT valodā runājošiem skan iespaidīgi: drīzumā būs 1,1 terabaitu (TB) operatīvās atmiņas kapacitāte, DEAC centros tiek uzturēti aptuveni 10 000 virtuālu datu mašīnu, kur griežas klientu aplikācijas (ikdienā lietojami biznesa vadības rīki) un glabājās biznesa dati. Pērkot DEAC pakalpojumus (faktiski nomājot saviem biznesa procesiem virtuālu vietu datu centrā), biznesa klients arī būs starp tādiem nomniekiem, kas liecina par nama labo servisu un reputāciju. DEAC pakalpojumus izmanto lieli interneta veikali, arī parastu veikalu tīkli, bankas un finanšu iestādes, kā arī ārzemju klienti, kuru skaits strauji palielinās. Kā skaidro A. Gailītis, ārzemju klientu skaits pērn audzis par 20% un šogad gaidāms līdzīgs pieauguma temps. Uzņēmumi, kam vajadzīga droša savu biznesa procesu uzturēšanas platforma Eiropas Savienības valstī, arvien biežāk izvēlas DEAC.

Tomēr jāpiebilst, ka dažās situācijās DEAC nav salīdzināms ar elektrostaciju. Ja vajadzīgs pieslēgt papildu jaudu jaunam metālapstrādes ceham, kur darbosies metāla kausēšanas krāsnis un citas mašīnas, jāveic savlaicīga, iespējams, ilglaicīga saskaņošana ar Latvenergo. Taču DEAC nesen kādam finanšu nozares klientam pēkšņi vajadzēja 20 TB datu glabāšanas jaudu, kas saslēgta pēc ātrā Fiber Channel standarta. Brīvi tulkojot no IT valodas, 20 TB pietiek, lai elektroniska teksta veidā glabātu dažu labu nacionālo bibliotēku pilnās grāmatu kolekcijas. Kā stāstīja A. Gailītis, finanšu klientam attiecīgā jauda tika sarūpēta pāris stundās.
 
IT risinājumi DEAC

Atpakaļ
Rating
Pieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo