Publisks un hibrīda mākonis


DEAC mākoņu platforma ir viena no Ziemeļeiropā jaudīgākajām un modernākajām virtuālām platformām un šodien tai nav līdzvērtīgu analogu Baltijas korporatīvo datu centru tirgū. Platformas virtualizācija nodrošina lietotājam tūlītēji pieejamus un neierobežotus resursus bez kapitālieguldījumiem fizisku iekārtu iegādē un uzturēšanā. DEAC piedāvā ne tikai hibrīda un publiska mākoņa IT risinājumus, bet arī pielāgojamas un gatavas konfigurācijas privātiem mākoņiem.

Atšķirībā no fiziskas infrastruktūras un izdalītiem serveriem, mākoņskaitļošana kā risinājums neierobežo biznesu darbā ar informāciju un datiem, kļūstot par elastīgu instrumentu datu izvietošanas, glabāšanas un apstrādes vajadzībām. Iekšējas kontroles sistēma ļauj operatīvi pielāgot un sadalīt nepieciešamos resursus mākonī pie jaudas noslodzes izmaiņām vai pēc individuālām klienta vajadzībām.
Katrā izdalītajā virtuālajā vienībā ir iestrādāta pilnvērtīga un funkcionāla operētājsistēma ar piešķirtu atmiņas apjomu, noteiktu procesoru un lietotāju skaitu, ļaujot efektīvi strādāt ar informāciju. Strauji pieaugot serveru slodzei vai palielinoties datu plūsmai, mākoņa datu glabātuves apjoms var tikt palielināts dažu minūšu laikā, kas piešķir tam ekonomisku un praktisku vērtību uzņēmuma elastības un pamatdarbības nepārtrauktības nodrošināšanai.Publisks un hibrīda mākonis
Risinājuma arhitektūra būvēta uz HP biznesa klases sērijas datu glabāšanas iekārtām, kas apvienotas ar VMware programmatūru un klientiem nodrošina daudzfunkcionālu un drošu mākoņu pārvaldību. Virtualizācija darbojas neatkarīgi no fiziskās iekārtas un ļauj tās administratoram pārraudzīt centrālā procesora, operatīvās atmiņas, diska vietas un citus parametrus atbilstoši katra klienta vajadzībām. Ņemot vērā klienta biznesa prasības pret pieejamību, konfidencialitāti un plānoto nākotnes attīstību, DEAC piedāvā publiskā vai hibrīda mākoņu risinājumu modeļus.
UZZINIET VAIRĀK ARĪ PAR CITIEM DEAC PAKALPOJUMIEM:

Publiskais mākonis (public cloud)


Publiskais mākonis sniedz tā lietotājiem neierobežotus resursus un ietaupījumu, kas tiek panākts dalot infrastruktūras, elektrības un pārējās pakalpojuma uzturēšanas jeb operatīvās izmaksas (OPEX) starp visiem publiskā mākoņa lietotājiem.


Kā veidojas
publisks mākonis?

Publiska mākoņa
priekšrocības


Risinājums tiek nodrošināts uz virtuālās platformas vienlaicīgi vairākiem lietotājiem, ieturot stingras drošības un konfidencialitātes prasības. Uzsākt publiskā mākoņa izmantošanu var jebkurš uzņēmums, dažu minūšu laikā saņemot visus tam nepieciešamos resursus – vajadzīgo glabāšanas apjomu, programmatūru un licences.

  • Ļauj optimizēt IT izdevumus un samazināt kapitālieguldīgumus
  • Atvieglo dažādu aplikāciju un programmu izstrādi un ieviešanu
  • Elastīga resursu un jaudas izmantošana

Publiskais mākonis ir ērts instruments maziem un vidējiem uzņēmumiem. To izmanto dažādu interneta projektu un aplikāciju izvietošanai, paplašinot elektronisko dokumentu apriti vai realizējot citus projektus augošajām biznesa vajadzībām. Publisks mākonis ir ātri pielāgojams ikvienai uzņēmējdarbības nepieciešamībai.Hibrīda mākonis (hybrid cloud)Hibrīda mākonis no privātā atšķiras ar elastīgāku vidi, kuru veido adaptīva un viegli modificējama infrastruktūra. Dalīts informācijas glabāšanas un apstrādes risinājums ļauj uzņēmumam izmantot mākoņa jaudu pilnvērtīgi, sasniedzot izmaksu ietaupījumu uz infrastruktūras modernizācijas rēķina.


Kā veidojas
hibrīda mākonis?

Hibrīda mākoņa
priekšrocības


Šāds mākonis ir kombinācija no diviem vai vairākiem privātiem un publiskiem mākoņiem, kas savstarpēji saistīti un ļauj koplietot to jaudu un datus, pārnest slodzi no lokālas infrastruktūras uz mākoni, kā arī migrēt virtuālās mašīnas uz IaaS platformu un atpakaļ, nepakļaujot riskam kritisku datu pieejamību un norobežojot to no trešajām personām. Risinājums nodrošina nevainojamu platformu integrāciju, ļaujot pielāgot nepieciešamo jaudu publiski koplietojamiem resursiem, kā arī panākt maksimālu drošību sensitīviem datiem.

  • Augstāka veiktspēja maksimālas noslodzes brīžos
  • Ātra un ērta resursu migrēšana un kopēšana starp virtuālām mašīnām
  • Pastiprināta informācijas drošība

Hibrīda mākoņa platforma sniedz nevainojamu integrāciju dažādām sistēmām un lietojumprogrammām, ļaujot adaptēt nepieciešamo publisko resursu jaudu koplietošanai vienotā IT infrastruktūrā.

Mākoņskaitļošana var kļūt par dzinējspēku veiksmīgai biznesa attīstībai, tostarp palīdzēt ātrāk adaptēt jaunākās tehnoloģijas, pakalpojumus, efektīvāk pārvaldīt uzņēmuma dokumentāciju, veikt precīzus pētījumus un sastādīt tālejošas prognozes. Publiskā vai hibrīda mākoņa jauda tiek pakārtota konkrētām uzņēmuma vajadzībām, ieskaitot pašapkalpošanās opciju, ātru pielāgotspēju, elastību un samaksu tikai par nepieciešamiem resursiem.

Publiskais un hibrīda mākonis ir pieejams DEAC datu centros Rīgā, kā arī DEAC klātesamības punktos Frankfurtē, Amsterdamā, Stokholmā, Londonā, Kijevā un Maskavā.Mākoņskaitļošana: tehniskie parametri

Datu glabāšanas iekārta bāzēta uz jaunāko paaudžu tehnoloģiju komponentēm - ceturtās paaudzes specializētiem procesoriem un ātrdarbīgiem SAS (Serial-attached SCSI), SATA (Serial ATA) un SSD (Solid-State Drive) diskiem, veicot starp tiem automātisku balansēšanu, kas iekārtu padara ievērojami energoefektīvāku un ātrdarbīgāku.

Virtualizācija un tās platformas pirmās kārtas darbība tiek nodrošināta ar augstas veiktspējas HP Performance sērijas serveriem, kuru skaits tiek nemitīgi palielināts, balstoties uz pieaugošo pieprasījumu. Savukārt ātrākai virtuālo mašīnu darbībai platforma savienota ar serveriem, izmantojot neatkarīgu datu apmaiņas tīklu SAN (Storage Area Network), kas nodrošina datu apmaiņas ātrumu līdz pat 16 Gbit/s.

Risinājuma programmnodrošinājuma arhitektūra veidota ciešā sadarbībā ar izstrādātāju VMware un aprīkota ar jaunāko programmatūras kompleksu vSphere, nodrošinot klientam ērtu un drošu sava mākoņa resursu pārvaldīšanu. Uz vSphere programmatūras kompleksa bāzētais privātais un hibrīda mākonis piedāvā lietotājam optimālu skaitļošanas jaudas sadalīšanu starp pieejamajiem virtuālajiem serveriem caur vienotu piekļuvi.

LAN (Local Area Network) infrastruktūru nodrošina Juniper QFX iekārtu klasteris ar rezervētiem 40Gbit/s starpsavienojumiem, savukārt stabilu interneta pieslēgumu garantē vairāki 10Gbit/s kanāli, kas savienoti ar pasaules lielākajiem trafika apmaiņas punktiem Vācijā, Anglijā, Nīderlandē, kā arī Skandināvijā un citās valstīs.

vCloud platforma papildina virtuālo platformu un ļauj implementēt pilnvērtīgus un katastrofu noturīgus risinājumus pret DoS (Denial of Service) un DDoS (Distributed Denial of Service) uzbrukumiem. Kiberuzbrukumi kļūst aizvien biežāki un parasti vērsti pret tīmekļa vietnēm, tādejādi pasargājot klienta tīmekļa vietni neskartu un nodrošinoties pret iespējamajiem riskiem, kurus šāda veida uzbrukumi var radīt klientu iekārtām un datu centra sistēmām.

vCloud Suite mākoņskaitļošanas pārvaldes platforma ļauj veidot un uzturēt uz vSphere programmatūras kompleksa bāzēto privāto vai hibrīda mākoni ar uzlabotu aplikāciju pieejamību un veiktspēju.

Hibrīda mākoņu risinājuma efektīvai darbībai tiek darbināta vCloud Connector programmatūra, kas tiek izmantota kā savienojums starp lokālo infrastruktūru (vSphere) un DEAC virtuālo platformu vCloud Director, veidojot dažādus savienojuma veidus starp mākoņu un lokālo infrastruktūru.

Lai samazinātu nesankcionētas datu plūsmas riskus un neautorizētu pieeju datu centrā izvietotajām iekārtām un resursiem, virtualizācija ir automātiski aprīkota ar klasteru ugunssienas sistēmu jeb ugunsmūri Juniper SRX. Risinājums izvietots divos fiziski neatkarīgos datu centros un nodrošina pirmā līmeņa aizsardzības pakāpi pret dažāda veida vīrusiem, kiberuzbrukumiem un nesankcionētu piekļuvi.

Biznesa IT risinājumi, DEAC


Jautājumu gadījumā un individuālas konfigurācijas saņemšanai sazinieties ar mums!

 
E-pasts: cs@deac.eu
Tel.:+371 6707 2222

deac-partners-logo

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"), lai veiktu lietotāju atpazīšanu un uzkrātu datus par vietnes apmeklējumu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Aizvērt