... DEAC datu centri ...

Datu centrs GrīziņkalnsDatu centrs Grīziņkalns
Datu centrs Grīziņkalns DEAC

Pazemes datu centrs “Grīziņkalns” ir projektēts atbilstoši EN 50600 Class 2 drošības standartiem, un tas ir viens no nedaudzajiem datu centriem Ziemeļeiropā ar tik augstu fiziskās drošības līmeni.

Visi DEAC datu centri

Datu centrs Grīziņkalns DEAC

Ietilpība:

80 statnes

(400 m2)

Drošība:

projektēts atbilstoši standartam

EN 50600-2

Jauda:

0.4 MWRisinājumi

InfrastruktūraDatu centrs Grīziņkalns DEAC Datu centrs Grīziņkalns DEAC

Drošības standarti

Pazemes datu centrs ir izvietots bijušajā armijas komandpunktā – bunkurā, kas būvēts kā īpaši droša celtne, kura veidota no izturīgām dzelzsbetona konstrukcijām ar daudzslāņu pārklājumu. Tas atrodas 9 metrus virs jūras līmeņa, bet tajā pašā laikā 12 metrus zem zemes. Šāds izvietojums ļauj izvairīties gan no plūdu bīstamības, gan arī no elektromagnētiskā starojuma. Visapkārt bunkuram izvietotais 1,5 m biezais svina kupols aizsargā to no radiācijas. Objektā tiek nodrošināta fiziskā apsardze un videonovērošana.
Datu centrs Grīziņkalns DEAC Datu centrs Grīziņkalns DEAC

Nepārtraukta elektroenerģijas padeve

Vairākas neatkarīgas elektrolīnijas nodrošina nepārtrauktu elektroenerģijas padevi. Elektrības padeves traucējumu vai pārtraukuma gadījumā datu centra nepārtrauktās barošanas sistēmas jeb UPS nodrošina elektroenerģijas padevi tik ilgi, kamēr dīzeļģeneratori atsāk elektrības ražošanu. Datu centrā tiek uzturēti un darbojas vairāki SDMO dīzeļģeneratori un APC Symmetra MW UPS sistēmas.
Datu centrs Grīziņkalns DEAC

Klimata kontrole

Klimata kontroles sistēma Emerson Network Power ar savu sūkņu sistēmu nodrošina nepārtrauktu, dublētu klimata kontroli datu centrā. Jaudīgā klimata kontroles sistēma uztur piemērotāko temperatūru, kāda nepieciešama efektīvai iekārtu darbībai.
Datu centrs Grīziņkalns DEAC Datu centrs Grīziņkalns DEAC

Ugunsdrošības sistēma

Datu centra telpas ir aprīkotas ar automātisku ugunsdzēšanas sistēmu, kas uguns slāpēšanai izmanto gāzi (Novec 1230), lai nenodarītu bojājumus iekārtām un nekaitētu cilvēkiem. Telpas ir aprīkotas ar jaunākās paaudzes dūmu un karstuma detektoriem un VESDA (Very Early Smoke Detection Apparatus).
Datu centrs Grīziņkalns DEAC

Dīzeļa ģeneratori

Ja tiek traucēta vai pārtraukta elektroenerģijas padeve vienlaicīgi visos elektroenerģijas pievados, datu centru nepārtrauktās barošanas sistēmas jeb UPS nodrošina elektroenerģijas nepārtrauktību, līdz dīzeļģeneratori uzsāk elektrības ražošanu.
Datu centrs Grīziņkalns DEAC

Videonovērošana

Datu centra telpās tiek izmantota videonovērošanas sistēma CCTV, kas fiksē notiekošo gan datu centra telpās, gan tā apkārtnē virs zemes pilnu diennakti jeb 24/7.


Fiziskā apsardze

Pazemes datu centru uzrauga profesionāli apsardzes darbinieki visu diennakti jeb 24/7 režīmā, kuri rūpējas par apkārtējās teritorijas drošības pasākumu ievērošanu un arī apdraudošo faktoru novēršanu nepieciešamības gadījumā.


Elektroniskās drošības sistēmas

Piekļuve dažādas nozīmes telpām tiek kontrolēta, izmantojot drošas piekļuves sistēmas. Elektroniskās drošības sistēma veic personu verifikāciju un identifikāciju pēc fiziskajām īpašībām un rādītājiem.
Telekomunikāciju pieslēgumi

No komunikāciju operatoriem neatkarīgais datu centrs ir savienots ar vairākām 10 Gbit/s interneta līnijām, kuras apvieno daudzus uzņēmuma ārvalstu komunikācijas mezglus Eiropā, Āzijā, ASV un citos pasaules reģionos. Plaši izvērstā infrastruktūra klientiem nodrošina augstu pieejamību ar garantētu ātrumu un iespējami zemāko piekļuves aizturi.

deac-partners-logo