... DEAC datu centri ...

Datu centrs RīgaDatu centrs Rīga
Datu centrs Rīga DEAC

Datu centrs "Rīga" ir projektēts atbilstoši EN 50600 Class 3 drošības standartiem un ir viens no lielākajiem Ziemeļeiropā.

Datu centra infrastruktūra garantē drošu un stabilu savienojumu ar nemainīgi lielu ātrumu starpvalstu mērogā.

Visi DEAC datu centri

Datu centrs Rīga DEAC

Ietilpība:

240 statnes

(1,400 m2)

Drošība:

projektēts atbilstoši standartam EN 50600-3


Risinājumi

InfrastruktūraDatu centrs Rīga DEAC Datu centrs Rīga DEAC

Drošības standarti

Datu centrs tika būvēts atbilstoši augstākajiem drošības standartiem – tajā ir ierīkotas pret lielu slodzi izturīgas 600 mm augstuma dubultās grīdas, bet starpstāvu pārsedzes iztur pat 2500 kg/m2 slodzi. Objektā tiek nodrošināta fiziskā apsardze, videonovērošana un darbojas biometrisko uzraudzības sistēmu kontrolēta piekļuves sistēma. Datu centrs ir ISO 22301:2019 sertificēts, kā ietvaros DEAC ir izstrādājis un ieviesis savas darbības atjaunošanas plānus visām savas kritiskās infrastruktūras sastāvdaļām.
Datu centrs Rīga DEAC Datu centrs Rīga DEAC

Nepārtraukta elektroenerģijas padeve

Lai nodrošinātu nepārtrauktu datu plūsmu un sistēmu darbību, vairākas neatkarīgas elektrolīnijas nodrošina elektrības padevi. Ja tā tiek pārtraukta, datu centru nepārtrauktās barošanas sistēmas jeb UPS nodrošina elektroenerģijas padevi, līdz dīzeļģeneratori atsāk elektrības ražošanu. Datu centrā darbojas vairāki SDMO dīzeļģeneratori un APC Symmetra MW UPS sistēmas, kas iekārtām nodrošina nepārtrauktu elektroenerģijas padevi.
Datu centrs Rīga DEA

Sertifikāti

Datu centrs Rīga ir ieguvis šādus sertifikātus - ISO/IEC 27001:2013, ISO 22301:2019, ISO 50001:2018 un PCI DSS. Uzziniet vairāk par datu centra Rīga sertifikātiem un partneriem šeit!
Datu centrs Rīga DEAC

Dīzeļa ģeneratori

Gadījumā, ja elektroenerģijas padeve tiek pārtraukta vienlaikus visos elektroenerģijas pievados, datu centru nepārtrauktās barošanas sistēmas jeb UPS nodrošina elektroenerģijas nepārtrauktību, līdz dīzeļģeneratori atsāk elektrības ražošanu.
Datu centrs Rīga DEAC

Klimata kontrole

Datu centra telpās iekārtu nepārtrauktu darbību nodrošina Vertiv Liebert HPC brīvās dzesēšanas aukstumiekārtas – labākais uz ūdens atdzesēšanas bāzētais risinājums, kas nodrošina augstu efektivitāti un uzticamību. Klimata kontroles sistēma uztur datiem piemērotāko temperatūru, un tā tiek konfigurēta neatkarīgi no pārējām iekārtām.
Datu centrs Rīgā DEAC

Jauda un dzesēšana

Datu centra Rīga jaudas un dzesēšanas sistēmas ir dublētas. Nepārtrauktās barošanas sistēmas jeb UPS un vairāki gaidīšanas režīmā strādājošie dīzeļģeneratori ir gatavi nodrošināt jaudu mazticama elektroenerģijas darbības pārtraukuma gadījumā.Jauda un dzesēšana

1kW - 20kW uz kabinetu

Pienākošā elektrības jauda

1 MW – dublēta

UPS konfigurācija

Paralēli dublēta

UPS dublēšana

N+1

Gaidīšanas režīma konfigurācija

3 x 1000kW dīzeļa ģeneratori

Gaidīšanas režīma dublēšana

N+1

Dzesēšanas konfigurācija

Atdzesēts ūdens un brīvā dzesēšana

Dzesēšanas dublēšana

2N
Datu centrs Rīga DEAC Datu centrs Rīga DEAC

Ugunsdrošības sistēma

Datu centra telpas ir aprīkotas ar automātisku ugunsdzēšanas sistēmu, kas uguns slāpēšanai izmanto gāzi (Novec 1230), lai nenodarītu bojājumus iekārtām un nekaitētu cilvēkiem. Telpas ir aprīkotas ar jaunākās paaudzes dūmu un karstuma detektoriem un VESDA (Very Early Smoke Detection Apparatus).
Datu centrs Rīga DEAC

Videonovērošana

Videonovērošanas sistēma CCTV fiksē notiekošo datu centra telpās un tā apkārtnē 24/7 režīmā. Izmantojot efektīvas drošības procedūras, tiek garantēta klientu datu drošība.


Fiziskā apsardze

Datu centru 24/7 režīmā uzrauga profesionāli apsardzes darbinieki, kuri rūpējas par apkārtējās teritorijas drošības pasākumu ievērošanu un nepieciešamības gadījumā arī apdraudošo faktoru novēršanu.


Elektroniskās drošības sistēmas

Piekļuve dažādas nozīmes telpām tiek kontrolēta, izmantojot biometrijas piekļuves sistēmas. Biometrijas datu apstrādes sistēmas ir nākamās paaudzes drošības elektroniskās drošības sistēmas, kas veic personu verifikāciju un identifikāciju pēc fiziskajām īpašībām un rādītājiem.
Datu centrs Rīga DEAC

Termokamera

DEAC datu centros monitoringam ir pakļauti pat elektrības ķēžu posmi. Termokamera (saukta arī par infrasarkano staru kameru) ir elektroniska testēšanas iekārta, kas paredzēta datu centru infrastruktūras un sistēmu pārbaudei un monitoringam. Tā ļauj mūsu ekspertiem kontrolēt visus procesus, kā arī nodrošināt klientu datu drošību un pieejamību.
Datu centrs Rīga DEAC

Optiskās šķiedras metināšana

Šī iekārta ļauj nekavējoties veikt optiskās šķiedras labošanas un metināšanas darbus, kurus veic DEAC IT eksperti uz vietas datu centrā, ietaupot mūsu klientu laiku un izmaksas. Mašīna ir īpaši izstrādāta noteiktu posmu un mazas jaudas metināšanas darbiem, nodrošinot visu procesu nepārtrauktību un ilgtspēju.
Elektroenerģijas pieslēgumi

Elektroenerģijas pieslēgumu jauda sasniedz 2 x 1 MW.


Datu centrs Rīga DEAC
Telekomunikāciju pieslēgumi

No komunikāciju operatoriem neatkarīgais datu centrs ir savienots ar vairākām 10 Gbit/s interneta līnijām, kuras apvieno daudzus uzņēmuma ārvalstu komunikācijas mezglus Eiropā, Āzijā, ASV un citos pasaules reģionos. Plaši izvērstā infrastruktūra klientiem nodrošina augstu pieejamību ar garantētu ātrumu un iespējami zemāko piekļuves aizturi.


deac-partners-logo