... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

DEAC palielina pakalpojumu eksporta apjomus

DEAC palielina pakalpojumu eksporta apjomus
16.07.2009

Laikā, kad Latvijas tautsaimniecības atveseļošanai ir svarīgs ikviens uzņēmums, kas dod pienesumu ārējās tirdzniecības bilances uzlabošanai, Latvijas lielākais datu centru operators – DEAC ir būtiski palielinājis sniegto pakalpojumu eksporta apjomus. Šā gada pirmajos 6 mēnešos DEAC sniegto pakalpojumu eksporta apjoms pieaudzis par 72%, salīdzinot ar to pašu periodu pērn.

Sadalījumā pa valstīm lielākais pieaugums pakalpojumu noietam ir bijis uz Somiju (45%), Igauniju (8%), Lietuvu (6%) un Nīderlandi (5%). DEAC klientus atraduši arī valstīs, kurās līdz šim netika izmantoti uzņēmuma sniegtie pakalpojumi. DEAC datu centru pakalpojumus sākuši izmantot klienti Slovākijā, Zviedrijā un Spānijā.

Iepriekš DEAC datu centru pakalpojumus ir eksportējusi klientiem uz vairāk kā 20 pasaules valstīm. Lielākās eksporta noieta valstis ir Somija, Nīderlande, Lietuva un Īslande.

Šogad DEAC daudz darba ieguldījis klientiem piedāvāto pakalpojumu attīstībā – gan dažādojot jau esošos pakalpojumus, gan ieviešot jaunus. Pēdējā pusgada laikā DEAC pakalpojumu klāstam nākuši klāt tādi pakalpojumi, kā Datu glabāšana kā pakalpojums (Storage as a Service) un Datu replicēšana. Modernizējot datu centra infrastruktūru, attīstītas arī virtuālo serveru risinājumu sniegtās iespējas.

“Ārvalstu klientiem, pat Spāņu telekomunikāciju kompānijai Telefonica, kas nesen kļuva par DEAC klientu, mūsu līdzšinēji un arī jaunie pakalpojumi šķiet pievilcīgi,” par eksporta pieauguma iemesliem stāsta DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

Andris Gailītis norāda, ka eksportēt var ne tikai preces, kā to parasti pieņemts uzskatīt. Latvijā nepelnīti aizmirsts ir pakalpojumu eksports, tai skaitā dažādu informācijas tehnoloģiju uzņēmumu sniegtie pakalpojumi. Un Latvijas IT uzņēmumi var eksportēt ne tikai programmatūru.

„Nodrošinot datu centru pakalpojumus ārvalstu klientiem, mēs tāpat kā jebkurš preču vai pakalpojumu eksportētājs valstij ienesam ārvalstu valūtu, kas mazina valsts maksājumu bilances deficītu,” uzskata DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

“Jaunajos globalizācijas un informācijas tehnoloģiju attīstības apstākļos, klientam vairs nav tik būtiski, lai datu centrs atrastos pēc iespējas viņam tuvāk. Svarīgāk, lai datu centrs būtu drošs, labi aprūpēts, kā arī, lai dati būtu pēc iespējas vieglāk pieejami klientiem un viņu partneriem,” norāda Andris Gailītis.

Par „DEAC”:
Kompānija „DEAC” ir lielākais DC operators Baltijas valstīs. Tās darbība ir orientēta uz DC un IT ārpakalpojumu sniegšanu visa kontinenta mērogā. „DEAC” piederošo DC (DC „Rīga” un DC „Grīziņkalns”) serveru telpu kopplatība ir 1000 kv.m. Enerģijas nodrošinājuma shēmas līmenis – līdz TIER IV, komunikāciju pieslēgumi sasniedz tādus lielus Eiropas datu apmaiņas punktus kā AMS-IX, DE-CIX un LINX.
Kompānijai „DEAC” uzticas ap 2000 klientiem no 20 valstīm, tostarp arī Spānijas telekomunikāciju operators „Telefonica”, „Danske Bank”, „Unicredit bank”, „Latvijas Banka”, „Rietumu Banka”, „inbox.lv”, „one.lv”, “Elko Group”, „DEPO DIY”, “Microsoft Latvia”, “Philips Baltic”, „TV3 Latvija”, “AAS Balva”, “Kvadra pak” u.c. „DEAC” pakalpojumus izmanto Lietuvā, Igaunijā, Ukrainā, Vācijā, Spānijā, Somijā, Zviedrijā un Nīderlandē.

Kompānija „DEAC” ir izstrādājusi Latvijā vispopulārāko skolvadības sistēmu e-klase.
„DEAC” ir „DELL” iekārtu oficiālais pārstāvis un kompāniju „Microsoft”, „APC” „VMware”, „EMC” un „Synterra” oficiālais partneris.
Vairāk informācijas par DC operatoru „DEAC”:
www.deac.eu


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo