... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Dubultojusies vietējo datu centru ģenerētā datu plūsma

Dubultojusies vietējo datu centru ģenerētā datu plūsma
24.07.2014 | Novērtējums

Eiropas datu centru operators DEAC fiksē divkāršu datu plūsmas pieaugumu, ko ģenerējusi uzņēmējdarbības migrācija uz mākoņu pakalpojumiem. Apstrādājamais datu apjoms Latvijai ļauj efektīvi konkurēt ar pasaules IT (informācijas tehnoloģijas) lielvalstīm un aktīvi piesaistīt ārvalstu investorus. Attīstoties Latvijas datu centru potenciālam, DEAC ieņem stabilu nišu, kas tuvākā nākotnē paver iespējas ierindoties IT lielvalstu pulkā.  


DEAC ģenerētais datu plūsmas apjoms gada griezumā ir sasniedzis 25 PB (Petabaitus), kas ir mazāk nekā 1/4 daļa no infrastruktūras kapacitātes, savukārt datu centru aizpildījums ir audzis līdz 70%. Uzņēmums paredz, ka paralēli jaunu datu centru būvniecībai, nākamā gada pirmajā ceturksnī esošie datu centri tiks pilnībā aizpildīti.

Šobrīd DEAC datu centri spēj nodrošināt vairāk nekā 200 TB lielu datu glabāšanas un apstrādes jaudu, savukārt tuvākajā laikā šo apjomu ir plānots palielināt līdz pat 900 TB. “Pēdējo 3 gadu laikā spilgtākā nozares tendence kā pasaulē, tā arī Latvijā, ir biznesa datu migrācija uz virtuālo vidi, tāpēc pašsaprotams ir uzņēmumu lēmums migrēt uz virtuālu vidi, uzticot rūpes par uzņēmuma datu glabāšanu un apstrādi pieredzējušam pakalpojumu sniedzējam,” stāsta DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

Latvijas mērogā datu plūsmu lielākoties nodrošināja sociālie tīkli un multimediju straumēšana, kas ir kļuvusi par neatņemamu interneta vides priekšrocību, ļaujot gala lietotājam ātri un ērti saņemt kvalitatīvu saturu. Ievērojamāko straumēšanas plūsmu veido video resursi, to starpā pasaulē populārais sociālais tīkls „YouTube”, kuru ikdienā izmanto vairāk kā 29% Latvijas iedzīvotāju. Savukārt video translēšanas kvalitāti un apskaužamu ātrumu lietotājiem nodrošina Interneta ātrums, kas pašlaik ir 6. ātrākais pasaulē.

„Ja regulāram lietotājam ir svarīgi, lai ātrs internets būtu pieejams ik uz soļa, tad lielajiem uzņēmumiem nepārtraukta un ātra datu plūsma ir nekas cits kā konkurētspējai un izdzīvošanai vitāli svarīgs faktors. Procesu nepārtrauktība tiešā veidā ietekmē uzņēmuma attīstību un tā finansiālo stabilitāti, statistika rāda, ka katrs otrais uzņēmums pēc datu zaudēšanas bankrotē nepilna gada laikā” komentē A. Gailītis. „Aizvien biežāk Latvijas datu centrus datu glabāšanai un apstrādei izraugās ārvalstu investori. Ārvalstu uzņēmēji augstu vērtē biznesa nepārtrauktības garantijas, ko nodrošina stabils interneta savienojums un 10 Gbit/sek datu plūsma caur pasaules lielākajiem trafika punktiem Eiropā, Āzijā un ASV.”

Saskaņā ar Cisco pētījumu, ir nozīmīgi augusi arī mobilo ierīču ģenerētā datu plūsma 2013. gadā palielinoties par 81% un kopumā veidojot vairāk kā 1.5 EB (Exabyte) jeb 1536 PB apjomīgu datu plūsmu, kas ir tikpat daudz, cik kopējais internetā fiksētais datu apjoms 2000. gadā. Šodien tehnoloģiju sniegtās iespējas ļauj ikvienam strādāt attālināti, ērti veikt uzskaites, grāmatvedības vai tirdzniecības darījumus tiešsaistē. 


Atpakaļ
Rating
Pieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo