... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

IT virtualizācija – izeja no krīzes

IT virtualizācija – izeja no krīzes
16.11.2009

Lielākais datu centru operators Baltijā SIA „DEAC”, kas nesen kā atvēris lielāko un modernāko datu centru Baltijā, norāda, ka virtuālo serveru risinājumi daudziem uzņēmumiem ir izeja no krīzes. Virtuālo serveru veiktspēja ir pietuvināta izdalīto serveru jaudām, bet risinājumu cena vidēji ir par 30% zemāka, tādēļ tie ir piemēroti valsts iestādēm, kā arī maziem un vidējiem uzņēmumiem, kuriem nepieciešams būtiski optimizēt savus IT izdevumus.

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu strauji audzis klientu skaits, kas izdalīto serveru vietā izvēlas virtuālo serveru risinājumus. Tie ir kļuvuši populāri mazo un vidējo uzņēmumu segmentā - salīdzinot ar pagājuša gada 9 mēnešiem, DEAC virtuālo serveru klientu skaits 2009. gadā audzis par 100%. To vidū atrodami ne tikai Latvijā, bet arī vairāki ārvalstīs rezidējošie uzņēmumi. Tas skaidrojams ar to, ka uzņēmumi finansiāli saspringtajā situācijā virtualizācijā saskatījuši reālu iespēju ietaupīt.

Pēc savas būtības virtuālo serveru pakalpojums klientiem ir ekonomiski izdevīgs veids, kā nodrošināties ar datu centrā izvietotu serveri, kas tiek uzturēts pēc visaugstākajiem datu centra infrastruktūras standartiem, par cenu, kas ir daudzkārt zemāka par atsevišķa fiziska servera izvietošanu datu centrā.

„Virtuālais serveris ir lieliski piemērots interneta portālu izvietošanai, datu bāžu, īslaicīgu IT projektu izvietošanai un programmatūras testiem. Turklāt, atšķirībā no izdalītajiem serveriem, virtuālajiem, nepieciešamības gadījumā, iespējams ļoti ātri veikt parametru maiņu – jaudas un operatīvas atmiņas palielināšanu atbilstoši klienta vajadzībām. Turklāt virtuālie risinājumi ir ne tikai lētāki, bet arī apkārtējai videi draudzīgāki, kas nav mazsvarīgi,” skaidro DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

Virtuālo serveru tehnoloģija ļauj sadalīt viena fiziska servera resursus vairākos virtuālajos serveros, kuri ir atdalīti ar īpašas programmatūras palīdzību. Tādejādi netiek pieļauta iespēja, ka viena virtuālā servera lietotājs piekļūst cita lietotāja virtuālajam serverim. „Virtuālo serveru risinājumi ir pilnīgi droši,” piebilst A. Gailītis.

„Apvienojot nelielo cenu un augsto veiktspēju, virtuālo serveru risinājumi ir lielisks variants valsts iestādēm un maziem un vidējiem uzņēmumiem, kuri izmanto tādas aplikācijas, kas pilnībā nenoslogo visus fiziskā servera resursus,” turpina A.Gailītis.

Datu centra „Rīga” virtuālo serveru risinājumi ir bāzēti uz vairākiem jaudīgiem serveriem DELL PowerEdge 2950 un R710. DEAC virtuālo serveru risinājumu veiktspēja ir maksimāli pietuvināta izdalīto serveru jaudām. „Serveri DELL PowerEdge 2950 un R710, kas aprīkoti ar diviem četrkodolu procesoriem, operatīvo atmiņu sākot no 32 GB ar iespēju to palielināt līdz maksimāli iespējamajiem 196 GB, un ātriem (15000rpm) SAS (Serial Attached SCSI) tehnoloģijas cietajiem diskiem, ļauj mums izveidot dažādas veiktspējas virtuālos serverus ar operatīvo atmiņu amplitūdā no 256 MB līdz vairākiem desmitiem GB un cietā diska vietu no 10 GB līdz pat vairākiem terabaitiem. Varu piebilst, ka DEAC tiek praktizēta arī EMC datu glabāšanas iekārtu izmantošana virtuālo pakalpojumu ātras, nepārtrauktas un drošas darbības nodrošināšanai,” informē DEAC tehniskās departamenta vadītājs Edgars Lukss.

„Var apgalvot, ka no pašlaik piedāvātajiem virtuālo serveru risinājumiem, DEAC risinājums ir visprogresīvākais Baltijā – ar vislielākajām jaudas rezervēm un viszemāko cenu. Tas ļauj klientam izvēlēties savām vajadzībām atbilstošāko virtuālā servera risinājumu un IT budžetam piemērotāko cenu,” turpina A.Gailītis.

DEAC ir ieguvuši virtualizācijas risinājumu līdera VMware oficiālās sadarbības partnerības statusu – Solution provider/ Professional level, kas apliecina, ka uzņēmumā ir sertificēti VMware profesionāļi, kas perfekti pārzina VMware risinājumus, ir kompetenti komplicētu virtualizācijas risinājumu ieviešanā un uzturēšanā.

Par „DEAC”:
Kompānija „DEAC” ir lielākais DC operators Baltijas valstīs. Tās darbība ir orientēta uz DC un IT ārpakalpojumu sniegšanu visa kontinenta mērogā. „DEAC” piederošo DC (DC „Rīga” un DC „Grīziņkalns”) serveru telpu kopplatība ir 1000 kv.m. Enerģijas nodrošinājuma shēmas līmenis – līdz TIER IV, komunikāciju pieslēgumi sasniedz tādus lielus Eiropas datu apmaiņas punktus kā AMS-IX, DE-CIX un LINX.
Kompānijai „DEAC” uzticas ap 2000 klientiem no 20 valstīm, tostarp arī Spānijas telekomunikāciju operators „Telefonica”, „Danske Bank”, „Unicredit bank”, „Latvijas Banka”, „Rietumu Banka”, „inbox.lv”, „one.lv”, “Elko Group”, „DEPO DIY”, “Microsoft Latvia”, “Philips Baltic”, „TV3 Latvija”, “AAS Balva”, “Kvadra pak” u.c. „DEAC” pakalpojumus izmanto Lietuvā, Igaunijā, Ukrainā, Vācijā, Spānijā, Somijā, Zviedrijā un Nīderlandē.

Kompānija „DEAC” ir izstrādājusi Latvijā vispopulārāko skolvadības sistēmu e-klase.
„DEAC” ir „DELL” iekārtu oficiālais pārstāvis un kompāniju „Microsoft”, „APC” „VMware”, „EMC” un „Synterra” oficiālais partneris.
Vairāk informācijas par DC operatoru „DEAC”:
www.deac.eu


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo