... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Kapitāls: Veido Baltijas mēroga datu centru

Kapitāls: Veido Baltijas mēroga datu centru
06.09.2006

Kapitāls: Veido Baltijas mēroga datu centru

Šā gada augustā uzņēmums DEAC (Digitālās ekonomikas attīstības centrs) parakstīja sadarbības alianses izveides līgumu ar Igaunijas un Lietuvas IT kompānijām. Izveidotās alianses mērķis ir piedāvāt jebkuras Baltijas valsts klientam ērtu datortehnikas un informācijas resursu izvietošanu jebkurā no Baltijas valstīm.

Kā stāsta DEAC mārketinga vadītājs Mārtiņš Vilisters, pirmie signāli par to, ka uzņēmumam jāsāk domāt par partneru meklēšanu kaimiņvalstīs, esot saņemti 2006. gada sākumā, kad daži DEAC klienti izrādījuši interesi par datu glabāšanu, resursu un serveru izvietošanu katrā Baltijas valstī atsevišķi. Tā kā DEAC uzskata sevi par datu uzturēšanas (hosting) tirgus līderi Latvijā, saka M.Vilisters, tad arī ārpus Latvijas meklēti līdzvērtīgi sadarbības partneri. Izanalizējot situāciju, tika nolemts Igaunijā sadarboties ar kompāniju OU LinxTelecom Estonia un Lietuvā ar UAB Baltnetos komunikacijos. Izšķiroties par to, tika ņemta vērā gan partneru pieredze, to spēja piedāvāt augsta līmeņa tehnisko nodrošinājumu un optimālas cenas, gan arī pašu uzņēmumu vēlme sadarboties. Partneri ir pietiekami respektabli – OU LinxTelecom Estonia ir starptautiska IT kompānija, kura Eiropas un Āzijas tirgū piedāvā datu pārraides pakalpojumus. Igaunijā ir izvietots viens no LinxTelecom datu centriem, kurā arī tiks izvietoti DEAC klientu resursi. Savukārt UAB Baltnetos komunikacijos darbojas jau kopš 1996. gada un, līdzīgi kā DEAC Latvijā, piedāvā visu līmeņu IT ārpakalpojumus Lietuvā.

Ar alianses izveidošanu panāktais risinājums ļauj Latvijas uzņēmējiem efektīvāk un ērtāk strādāt kaimiņvalstu tirgos, turklāt paaugstinās datu pārraides drošība, jo, piemēram, ja Igaunijā nestrādā interneta komunikācijas, uzņēmējs zina, ka komunikācija ar klientiem Latvijā un Lietuvā nav pārtraukta. Ja, piemēram, klientam no Latvijas ir nepieciešams izvietot savu loģistikas sistēmu Igaunijā un Lietuvā, tas var ātri un ērti to īstenot. Jau nedēļas laikā klients var sākt lietot savus resursus. Starp aliansē iesaistīto uzņēmumu datu centriem ir nodrošināts virtuāls interneta savienojums ar datu pārraides ātrumu 100 Mbit/sek.

Savukārt galvenais DEAC ieguvums no izveidotās alianses ir uzņēmuma konkurētspējas pieaugums gan kopumā, gan atsevišķos tirgus sektoros. Līdz ar to parādās iespēja aktīvi iesaistīties konkursos, kuros viena no prasībām ir piedāvāt konkrēto risinājumu visās trijās Baltijas valstīs.

DEAC Datu centrā klienti var uzstādīt un uzglabāt savus serverus un datu pārraides aprīkojumu, nomāt DEAC serverus, izvietot savus interneta resursus kā uzņēmumu mājaslapas un e-pastus. Vērtējot pēc datu centra kapacitātes, šobrīd DEAC ir otrais spēcīgākais uzņēmums Latvijā aiz Lattelecom Technology, kur apvienoti bijušā Microlink un Lattelekom datu centru resursi.
 

Alvils Zauers
Kapitāls


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo