... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Latvija IT lielvalsts – tā vairs nav tikai vīzija!

Latvija IT lielvalsts – tā vairs nav tikai vīzija!
04.09.2008

Latvija sevi ārzemēm pozicionē kā IT lielvalsti. Tagad varēsim šo pozīciju arī argumentēt, jo drīzumā Rīgā tiks atvērts lielākais datu centrs Baltijā „Rīga”, kas pieder IT ārpakalpojumu uzņēmumam DEAC.

Lai kaut nedaudz ieskicētu tā mērogus, minēsim to, ka serveru telpas izmēros vien ir grandiozas. Sākot ar 200 sagatavotām serveru statņu vietām(RACK) pirmajā kārtā un 300 RACK vietām otrajā kārtā, kā arī iespēju paplašināties līdz vairākiem tūkstošiem kvadrātmetru. Protams, šāda izmēra un jaudas telpām ir nepieciešamas atbilstošas jaudas komunikācijas, elektroenerģijas un drošības nodrošinājums, kā tas arī attiecīgi ir nodrošināts.

Jau pāris pēdējos mēnešos masu medijos tiek ziņots par vienu – Latvijas biznesā ir iestājusies krīze, notiek strauja ekonomiskā lejupslīde. Tomēr tā nebūt nav. IT nozare ir viena no tām retajām sfērām, kurā ir vērojama attīstība, lai gan tai pat laikā IT nozare ir viena no pirmajām, kuru sāpīgi skar visi elektroenerģijas sadārdzinājumi. DEAC jau šobrīd tērē vairāk kā 10 000 latus mēnesī elektroenerģijas rēķinu apmaksai, lai nodrošinātu Latvijas uzņēmumu datu drošību!

Pateicoties straujai tehnoloģiju attīstībai un pārejai uz elektronizētāku darba procesu, pasūtījumu IT nozarē netrūkst, ko gan nevarētu teikt par kvalificētu darba spēku. Uzņēmēji kļūst arvien izglītotāki un atvērtāki jaunām tehnoloģijām un sāk vairāk novērtēt, cik ļoti tās spēj atvieglot ikdienas darbus un virzību biznesa mērķu sasniegšanai un paši vēlas noskaidrot, kā maksimāli uz IT nodrošināto iespēju rēķina ietaupīt finanšu resursus. Līdzīga situācija ir arī ar valsts iestādēm, kas sāk savu institūciju darbu arvien vairāk balstīt uz modernām tehnoloģijām. 

Topošais datu centrs ir ļoti nopietns pieteikums IT nozarei visas Baltijas līmenī. Datu centra pakalpojumus var izmantot ikviens uzņēmums – neatkarīgi no tā nodarbošanās, nozares, lieluma. Arī IT uzņēmumi var izmantot jauno datu centru kā tehnisku atbalstu savu sniegto pakalpojumu kvalitātes nodrošināšanai. Latvija šobrīd ir ceļa sākumā IT jaudas kapacitātes attīstības ziņā, tādēļ šobrīd diez vai ar Latvijas resursiem vien varētu aizpildīt topošā datu centra platību. Līdz ar to DEAC plāno strādāt arī uz ārzemju tirgu.

„Kaut arī dzīvojam jau 21.gs., lielai daļai Latvijas uzņēmējiem ir nolaidīga attieksme pret savu biznesu. Vēl joprojām ir sastopami uzņēmumi, kas datu rezerves kopijas raksta disketēs vai neveic tās vispār. Vēl joprojām ir dzirdami gadījumi, kad ugunsgrēkā iet bojā uzņēmējdarbībai svarīgie dati vai no ofisa telpas tiek nozagts serveris ar visu būtisko biznesa informāciju. Ko tādā gadījumā darīt? Neko! Viss ir zudis un neatgriezeniski. Lūk, tādiem gadījumiem arī ir domāti datu centri – vieta, kur glabāt serverus, kur tiem ar ventilācijas un dzesēšanas sistēmu palīdzību tiek uzturēts nepieciešamais klimats, tiek nodrošināta nepārtraukta darbība ar vairākām elektropiegādes sistēmām, piemēram, UPS un dīzeļģeneratoriem, kā arī aizsargājot ar ugunsmūriem un veicot nemitīgu sistēmas darbības uzraudzību – monitoringu, tādejādi jau laikus paredzot iespējamos tehniskos defektus sistēmas darbībā,” tā nepieciešamību pēc datu centriem pamato DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis. 

„Mīļš ieteikums valsts institūcijām, organizācijām, uzņēmumiem: šajā laikā, kad valsts sektorā ir izsludināts vispārējs taupības režīms, izmantojiet tās iespējas, ko sniedz IT ārpakalpojumu sniedzēji! Tas palīdzēs sakārtot IT infrastruktūru un, pats galvenais, ieekonomēt finansu līdzekļus,” turpina A.Gailītis.

Par „DEAC”:
Kompānija „DEAC” ir lielākais DC operators Baltijas valstīs. Tās darbība ir orientēta uz DC un IT ārpakalpojumu sniegšanu visa kontinenta mērogā. „DEAC” piederošo DC (DC „Rīga” un DC „Grīziņkalns”) serveru telpu kopplatība ir 1000 kv.m. Enerģijas nodrošinājuma shēmas līmenis – līdz TIER IV, komunikāciju pieslēgumi sasniedz tādus lielus Eiropas datu apmaiņas punktus kā AMS-IX, DE-CIX un LINX.
Kompānijai „DEAC” uzticas ap 2000 klientiem no 20 valstīm, tostarp arī Spānijas telekomunikāciju operators „Telefonica”, „Danske Bank”, „Unicredit bank”, „Latvijas Banka”, „Rietumu Banka”, „inbox.lv”, „one.lv”, “Elko Group”, „DEPO DIY”, “Microsoft Latvia”, “Philips Baltic”, „TV3 Latvija”, “AAS Balva”, “Kvadra pak” u.c. „DEAC” pakalpojumus izmanto Lietuvā, Igaunijā, Ukrainā, Vācijā, Spānijā, Somijā, Zviedrijā un Nīderlandē.

Kompānija „DEAC” ir izstrādājusi Latvijā vispopulārāko skolvadības sistēmu e-klase.
„DEAC” ir „DELL” iekārtu oficiālais pārstāvis un kompāniju „Microsoft”, „APC” „VMware” un „EMC”.
Vairāk informācijas par DC operatoru „DEAC”:
www.deac.eu


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo