... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Latvija kļūst par lielu un drošu datu centru zemi Eiropā

Latvija kļūst par lielu un drošu datu centru zemi Eiropā
22.12.2010 | Novērtējums

Lielākā un drošākā datu centru infrastruktūra Baltijā ir pieejama DEAC datu centros, kas atrodas Latvijā. Globālu IT projektu realizācijai Eiropā DEAC var piedāvāt: vairāk nekā 600 serveru statņus ar vairākiem enerģijas megavatiem, mākoņskaitļošanas risinājumus, augsti attīstītu IT infrastruktūru un vairākas ātras un neatkarīgas komunikāciju līnijas. Nākamo 3 gadu laikā DEAC plāno atvērt jaunus datu centrus Eiropā ar vairāk nekā 1000 serveru statņu jaudu, kas Latviju pārvērtīs par spēcīgu datu centru zemi Eiropā. Šodien DEAC aicina uzņēmumus nekavējoties pievērst lielāku uzmanību datu centru kapacitātes trūkumam, jo tā kļūst arvien aktuālāka problēma, un izskatīt Latvijas datu centru konkurences priekšrocības jau tūlīt.


DEAC datu centri Latvijā kļūst arvien pievilcīgāki uzņēmumiem no visas pasaules serveru un statņu izvietošanai, datu administrēšanai un datu rezerves kopēšanai. DEAC platība šobrīd ir vairāk nekā 600 statņi ar labu enerģijas jaudu megavatos, pieejamu ātru, drošu un neatkarīgu interneta savienojumu Gbit/s. Perspektīva izmantot DEAC datu centrus globāliem IT projektiem ir uzticams ilgtermiņa ieguldījums. Arī ģeogrāfiskais izvietojums starp Austrumiem un Rietumiem ir ļoti izdevīgs. Tiešie telekomunikāciju kanāli uz Amsterdamu, Frankfurti, Londonu, Kijevu un citām Eiropas un NVS valstu pilsētām savieno lielo un vidējo biznesu reģionā. „Nākamo 3 gadu laikā mēs plānojam atvērt jaunus datu centrus ar vairāk nekā 1000 statņu kapacitāti, lai paaugstinātu efektivitāti. Esmu pārliecināts, ka Latvija kļūs par spēcīgu datu centru zemi Eiropā jau nākamo 3 gadu laikā!” norāda DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis. Šobrīd DEAC apkalpo vairāk nekā 300 klientus ārpus Baltijas valstīm.

Jaunākā IT tehnoloģija, ko Gartner ir nosaucis par 2010. gada TOP 1 tehnoloģiju, mākoņskaitļošana (cloud computing) ir ieviesta arī DEAC datu centros. Šī tehnoloģija sniedz iespēju caur drošu interneta kanālu nomāt IT risinājumus, kurus apkalpo augsta līmeņa sertificētu profesionāļu komanda, kas pieejama 24/7 režīmā. Ļoti būtiski, ka īpaši pielāgots risinājums ir pieejams vienas stundas laikā no līguma parakstīšanas brīža. „IT nozares analītiķi prognozē, ka tuvāko gadu laikā uzņēmumu datu apjoms pieaugs par 500%. Tas nozīmē, ka izmaksas IT infrastruktūras uzturēšanai un apkalpošanai arī palielinasies. Izmantojot attālinātu datu glabāšanu tā sauktajā „mākonī”, izmaksas iespējams samazināt līdz pat 40%,” stāsta A.Gailītis, pieminot, ka DEAC nodrošina arī lielapjoma datu glabāšanas risinājumus līdz pat 50 terabaitiem.

Analītikas firma „Gartner” jaunākajā ziņojumā „Datu centru enerģija, dzesēšana un platība” norādīja, ka pieaugošā noslodze prasīs arvien lielākas platības un arvien vairāk dzesēšanas un enerģijas resursus. Gartner 1.novembra pētījums vēsta, kas gandrīz puse (47%) no aptaujātajiem uzņēmumiem datu pieaugumu ierindo kā vienu no trim lielākajiem ikdienas izaicinājumiem. „Ir aprēķināts, ka nākamo 4-5 gadu laikā pasūtītāji arvien vairāk saskarsies ar datu centru platības trūkumu. Datu centru platības ierobežojums ir jau sasniedzis Londonu, kur pilsētas telpas ir piepildītas par vairāk nekā 85%, kas ir radījis nomas maksas divkāršošanos. IT vadītāji nedrīkst šo problēmu uztvert kā mazsvarīgu un ir jārīkojas nekavējoties, lai izvairītos no problēmām nākotnē,” uzsver A.Gailītis.

 


Atpakaļ
Rating
Pieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo