... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Latvijā pirms Ziemassvētkiem aktīvi sūta surogātpastu

Latvijā pirms Ziemassvētkiem aktīvi sūta surogātpastu
21.12.2011 | Novērtējums

Eiropas datu centru operatora DEAC e-pasta sistēmu analīzes dati liecina, ka, tuvojoties Ziemassvētkiem un gadu mijai, ievērojami (~20%) palielinās surogātpasta sūtījumu apjoms. “Organizācijas savus nevēlamos ziņojumus izsūta Ziemassvētku apsveikumu aizsegā, tādējādi visprastāko reklāmas piedāvājumu iepakojot kā apsveikumu,” atklāj DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.


DEAC Anti SPAM un e-pasta sistēmu analīzes rezultāti liecina, ka ievērojami palielinājās nevēlamo sūtījumu skaits arī 2009. un 2010. gada decembrī. Šāda tendence ir novērojama arī citos svētkos, tai skaitā pirms Lieldienām, Līgo svētkiem un 18. novembra svinībām.

“Arī Latvijā, līdzīgi kā visā pasaulē svētku apsveikumus sūta ļoti daudzi uzņēmumi, taču diemžēl pieaug arī to skaits, kas vienlaikus šo iespēju izmanto tikai sevis reklamēšanai un svētku piedāvājumu popularizēšanai,” uztraucas DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

Jau 2010. gadā surogātpasta problēmai uzmanību pievērsa arī nacionālais e-dienests “Inbox.lv”. “Kādēļ Latvijas uzņēmēji domā, ka cilvēku attieksme pret nevēlamu reklāmas sūtījumu pēkšņi kļūs pozitīva, ja pie šīs komercreklāmas tiks pievienots dzejolītis un apsveikuma kartiņa? Izskatās, ka svētki tiek īpaši gaidīti, lai varētu izmantot šādu bezmaksas reklāmas iespēju,” toreiz sprieda SIA “Inbokss” valdes loceklis Andris Griķis.

“Šādus “nevēlamos apsveikumus” visvairāk praktizē tieši mazie un mazpazīstamie uzņēmumi, jo viņiem tā bieži vien ir vienīgā reklāmas iespēja. Visdrīzāk, ka citus reklamēšanās veidus šie uzņēmumi finansiāli nevar atļauties,” novērojis Andris Gailītis.

“Ir daudz tāda veida “apsveikumu”, kuros reklāma nav saprotama, vien minēts apsveicēja nosaukums un kontakti. Taču, ja šādus sveicienus sūta uzņēmums, kurš iepriekš nav bijis pazīstams, tad arī tas ierindojams starp nevēlamajiem sūtījumiem,” uzskata Andris Gailītis.

“Šobrīd mēs esam liecinieki jaunām tradīcijām e-komercijā, kā arī cilvēku un organizāciju saziņā. Iespējams, ka šāda Jaungada reklamēšanās kļūs par normu, bet var notikt arī tā, ka sabiedriskā doma nosvērsies pret šāda veida “apsveikumiem”, vērtējot tos kā rupjību. Tas lielā mērā atkarīgs no mūsu šī brīža attieksmes, reakcijas un rīcības. Tieši tāpēc DEAC kā tirgus līderis datu uzturēšanas jomā uzskata par nepieciešamu šo jautājumu aktualizēt,” stāsta Andris Gailītis.


Atpakaļ
Rating
Pieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo