... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Palielinās surogātpasta vēstuļu apjoms Latvijas internetā

Palielinās surogātpasta vēstuļu apjoms Latvijas internetā
23.07.2006

Palielinās surogātpasta vēstuļu apjoms Latvijas internetā

Rīga, 23.jūl., LETA. Informācijas tehnoloģiju uzņēmuma SIA "Digitālās ekonomikas attīstības centrs" (DEAC) veiktais pētījums liecina, ka gada laikā Latvijā surogātpasta vēstuļu skaits pieaudzis par 85,37%.

Surogātpasts ir kļuvis inteliģentāks un arvien biežāk nonāk līdz galamērķim. Pēdējā laikā Latvijā populāras ir kļuvušas arī politiska rakstura surogātpasta vēstules, atzīmēts DEAC veiktajā pētījumā.

Latvijā šogad no visiem e-pasta sūtījumiem 70% bija surogātpasts. "Šie skaitļi ir dramatiski, bet tie ir vidējie rādītāji. Piemēram, Līgo brīvdienās, šī gada 25.jūnijā, surogātpasts bija 90,2% no visiem e-pasta sūtījumiem," atzīmēja DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

Surogātpasts ir pasaulē plaši izplatīts nevēlams un nelikumīgs reklāmas veids, kad bez saņēmēja atļaujas tiek sūtīts e-pasts ar reklāmu. Visbiežāk sastopamās surogātpasta tēmas ir līdzekļi, kas uzlabo seksuālo dzīvi, piedāvājumi ātri zaudēt svaru, piedāvājumi iegādāties medikamentus, datortehniku un programmatūru.

Kā ziņots, DEAC pagājušajā gadā strādāja ar 44 546 latus lieliem zaudējumiem, salīdzinot ar 25 397 latu peļņu 2004.gadā. Pagājušajā gadā DEAC strādāja ar 792 354 latu apgrozījumu, kas ir par 35% vairāk nekā 2004.gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 586 571 lats.

DEAC pakalpojumus ārpakalpojumu sfērā aktīvi izmanto ārvalstu kompānijas no Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Nīderlandes, Francijas un ASV.

DEAC darbojas kopš 1999.gada. Kompānija piedāvā pazemes datu centra, korporatīvā "Microsoft Exchange" e-pasta un interneta datu pārraides pakalpojumus, kā arī iekārtu izvietošanu pazemes datu centrā, daļēju vai pilnu klienta iekārtu vai programmu apkalpošanu, rezerves kopēšanas pakalpojumus un konsultācijas izstrādes jautājumos.
 

Kaspars Dzenis
LETA


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo