... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Pieaugošais informācijas apjoms attīsta datu glabāšanas risinājumus

Pieaugošais informācijas apjoms attīsta datu glabāšanas risinājumus
23.03.2009

Pieaugot biznesa organizāciju uzkrātajam informācijas apjomam, pieaug arī nepieciešamība pēc drošas un ekonomiski izdevīgas datu uzglabāšanas. SIA DEAC, palielinot pakalpojumu sniegšanas ātrumu un datu glabātavas kapacitāti, ieviesis jaunu datu glabāšanas risinājumu.

Uzņēmumiem ik dienu ģenerējot lielus datu apjomus, aizvien aktuālāks kļūst jautājums, kā un kur tos droši uzglabāt, turklāt nepalielinot ar datu glabāšanu saistītās izmaksas. IT uzņēmums DEAC, gada laikā datu glabāšanas infrastruktūras attīstībā ieguldot vairāk kā 100 tūkstošus eiro, ir palielinājis datu glabātuves ietilpību līdz vairākiem simtiem terabaitu (TB) un attīstījis datu glabāšanas un vadības risinājumu „datu glabāšana kā pakalpojums” (angliski - Storage as a Service jeb SaaS), kas ļauj zibenīgi reaģēt uz klientu pieprasījumiem pēc liela apjoma datu glabāšanas vietas.

„Datu glabāšana kā pakalpojums” ir datu glabāšanas modelis, kurā pakalpojuma sniedzējs ar lielu datu glabāšanas ietilpību citiem uzņēmumiem izīrē vietu datu glabāšanai, pieeju datiem nodrošinot ar Interneta starpniecību. Šāda risinājuma izmantošana ļauj uzņēmumam, neieguldot milzīgus līdzekļus savas datu glabāšanas infrastruktūras izveidē un uzturēšanā, droši uzglabāt nepieciešamos datu apjomus.

„Vienkāršiem vārdiem sakot, datu glabāšanai vajadzīgā papildus vieta tiek izveidota līdzīgi datora cietajam diskam, uz kura klients var glabāt jebkāda veida datus. Tikai šajā gadījuma cietais disks atrodas DEAC datu centrā un klientam ir pieejams attālināti,” par jaunajām datu glabāšanas iespējām sīkāk stāsta DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

„Agrāk ļoti daudz uzņēmumu pašu spēkiem centās nodrošināt savu datu uzglabāšanu, izmantojot dažādus datu glabāšanas risinājumus – datu lenšu bibliotēkas, disku masīvus, rakstītus CD vai DVD,” zina teikt A. Gailītis. „Šāda pieeja prasa lielus ieguldījumus, iegādājoties datu uzglabāšanas iekārtas un veidojot datu glabāšanai piemērotas telpas. Bez tam uzņēmumam būs nepieciešams algot datorspeciālistu, kas pieskatīs datu uzglabāšanu un kopēšanu. Turklāt pastāv arī datu zaudēšanas risks, nepareizas to glabāšanas gadījumā.”

DEAC piedāvātā datu glabāšanas pakalpojuma priekšrocības, atšķirībā no citu kompāniju piedāvātajiem datu glabāšanas risinājumiem, ir elastība un operativitāte pakalpojuma sniegšanā. „Tie klienti, kuriem steidzami nepieciešams datu glabāšanas risinājums, šo pakalpojumu var saņemt tai pat dienā, neatkarīgi no uzglabājamo datu apjoma. Tikpat operatīvi varam veikt arī izmaiņas, kas saistītas ar datu uzglabāšanas apjoma vai pārraides ātruma palielināšanu vai samazināšanu. Palielināt vai samazināt glabājamo datu apjomu un pārraides ātrumu - tas viss atkarīgs no klienta tā brīža vēlmēm un iespējām. Līdz ar datu glabāšanas risinājumu un infrastruktūras attīstīšanu mūsu uzņēmumā, klientam nepieciešamās izmaiņas iespējams veikt burtiski piecu minūšu laikā,” atzīmē A. Gailītis.

Jaunais datu glabāšanas risinājums esot viegli savietojams praktiski ar visām serveru sistēmām. Klientiem tas pieejams gan no sava biroja darba stacijām, gan no citos datu centros esošām serveru sistēmām, visus datus glabājot uz DEAC datu centra datu glabātavām.

Klienti, kuri jau izmanto DEAC piedāvātos datu glabāšanas pakalpojumus, savu izvēli pamato ar mazāku datu zaudēšanas risku, iespēju ilgtermiņā uzglabāt lielus datu apjomus, kuriem tie var piekļūt jebkurā brīdī, kā arī ar mazākām izmaksām, kas saistītas ar datu glabāšanas infrastruktūras izveidi un uzturēšanu.

Par „DEAC”:
Kompānija „DEAC” ir lielākais DC operators Baltijas valstīs. Tās darbība ir orientēta uz DC un IT ārpakalpojumu sniegšanu visa kontinenta mērogā. „DEAC” piederošo DC (DC „Rīga” un DC „Grīziņkalns”) serveru telpu kopplatība ir 1000 kv.m. Enerģijas nodrošinājuma shēmas līmenis – līdz TIER IV, komunikāciju pieslēgumi sasniedz tādus lielus Eiropas datu apmaiņas punktus kā AMS-IX, DE-CIX un LINX.
Kompānijai „DEAC” uzticas ap 2000 klientiem no 20 valstīm, tostarp arī Spānijas telekomunikāciju operators „Telefonica”, „Danske Bank”, „Unicredit bank”, „Latvijas Banka”, „Rietumu Banka”, „inbox.lv”, „one.lv”, “Elko Group”, „DEPO DIY”, “Microsoft Latvia”, “Philips Baltic”, „TV3 Latvija”, “AAS Balva”, “Kvadra pak” u.c. „DEAC” pakalpojumus izmanto Lietuvā, Igaunijā, Ukrainā, Vācijā, Spānijā, Somijā, Zviedrijā un Nīderlandē.

Kompānija „DEAC” ir izstrādājusi Latvijā vispopulārāko skolvadības sistēmu e-klase.
„DEAC” ir „DELL” iekārtu oficiālais pārstāvis un kompāniju „Microsoft”, „APC” „VMware” un „EMC”.
Vairāk informācijas par DC operatoru „DEAC”:
www.deac.eu


AtpakaļPieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo