... Jaunumi ... Informācija medijiem ...

Uzņēmumi izvēlas DEAC virtuālos serverus ar lielāku operatīvo atmiņu

Uzņēmumi izvēlas DEAC virtuālos serverus ar lielāku operatīvo atmiņu
31.08.2010 | Novērtējums

Eiropas datu centru operatora SIA „DEAC” apkopotie pirmā pusgada darbības rādītāji liecina, ka joprojām pieprasītākie ir virtuālo serveru modeļi ar operatīvo atmiņu (RAM) 256 MB, 1 GB un 2 GB. Pēdējo mēnešu tendences liecina, ka arvien straujāk aug prasības pēc virtuālajiem serveriem ar RAM virs 1 GB. Kā norāda IT jomas vadošie analītiķi – virtualizācijas risinājumu uzvaras gājiens uzņem apgriezienus.


Visā pasaulē virtualizācija ir kļuvusi par standarta IT tehnoloģiju un to arvien vairāk izmanto ne vien lielie uzņēmumi, bet arī mazā un vidējā biznesa pārstāvji. „Virtualizācijas popularitātes pamatā galvenokārt ir ekonomiskais izdevīgums: tā palīdz samazināt fizisko serveru skaitu, serveru telpu platību, elektroenerģijas patēriņu un kopējās IT infrastruktūras lietošanas izmaksas (TCO). Vairāku kompāniju aptaujas rezultāti liecina, ka virtualizējot 70-90% serveru, resursu konsolidācijas attiecība veidojas no 1:6 līdz pat 1:15,” virtualizācijas priekšrocības skaidro DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

IT pētījumu kompānija „Gartner” prognozē, ka līdz 2013.gadam virtualizēto serveru daļa sasniegs 60%; analītiķi no „TheInfoPro” ir optimistiskāki un 80% daļu paredz jau 2012.gadā.  Programmatūru izstrādātāji runā arī par citu IT infrastruktūras komponenšu virtualizāciju. „DEAC prognozē, ka joprojām klientu galvenā prasība būs resursu optimizācija apvienojumā ar augsta līmeņa drošību. Tādēļ pieaugs ne vien virtuālo serveru skaits, bet arī pieprasītais serveru operatīvās atmiņas apjoms,” norāda A.Gailītis.

DEAC piedāvātais virtuālā servera risinājums bāzējas uz klastera no vairākiem jaudīgiem fiziskiem serveriem DELL PowerEdge R710, tajos tiek izmantots hipervizors VMware ESXi, kas tiek uzskatīts par pasaulē drošāko un efektīvāko virtualizācijas risinājumu nodrošinātāju. „Lai arī virtualizācijas risinājumi ir salīdzinoši liels jaunums IT jomā, tie tiek piedāvāti par ļoti pievilcīgu cenu. Tā piemēram, DEAC virtuālo serveru noma ir sākot no 15 Ls mēnesī. Tādējādi šo risinājumu var izmantot ne tikai lielās kompānijas, bet ikviens interesents mājaslapu izvietošanai, datubāžu darbināšanai, darbam ar dažādām grāmatvedības programmām un citām vajadzībām,” skaidro A.Gailītis.


Atpakaļ
Rating
Pieteikties mūsu jaunumiem DEAC Pieteikties jaunumiem

Iegūstiet noderīgu IT informāciju un mūsu jaunumus, pierakstoties šeit!

Biznesa IT risinājumi DEAC Nozares līderis

Uzticams partneris klientiem no 40 valstīm, atzīts pakalpojumu sniedzējs Eiropā.

Biznesa IT risinājumi DEAC Pieredzējuši IT eksperti

Profesionāls un operatīvs IT atbalsts 24/7.

Biznesa IT risinājumi DEAC Datu drošība 24/7

Augstākā līmeņa datu aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem. 

deac-partners-logo