Serveru klasteri


Serveru klasteris ir jaudīgs skaitļošanas risinājums, kas paredzēts uzņēmumiem ar ļoti augstām drošības, datu pieejamības un skaitļošanas prasībām. Pakalpojums piemērots korporatīvo datu bāžu uzturēšanai, sociālām vietnēm un ziņu portāliem, interneta veikaliem, tiešsaistes spēlēm, azartspēļu portāliem, apdrošinātājiem un kredītiestādēm, programmatūras izstrādātājiem un testētājiem.
Serveru klasteri DEAC

Serveru klasteri DEAC

Serveru klasteri DEAC

Nepārtraukta pieejamība 
Garantēta datu pieejamība ne zemāka kā 100% nepārtrauktai sistēmu un iekārtu darbībai

Plaša mērogojamība
liels iekārtu skaits, prognozējama un ātra paplašināšanās iespēja pēc nepieciešamības

Uzticams tehniskais nodrošinājums
kvalitatīva pasaules līmeņa ražotāju aparatūra drošos datu centros
Serveru klasteris ir vairāku apvienotu fizisku serveru un tīkla infrastruktūras risinājums, kas dažādus procesus apstrādā vienotā resursā. Klientam tiek izveidota serveru un datu glabāšanas sistēma ar nepieciešamo kopējo procesoru skaitu, operatīvas atmiņas apjomu, cietā diska vietu, papildus nodrošinot arī vajadzīgo servera klastera tīkla infrastruktūru. Katra risinājuma izveides pamatā ir klienta izvirzītās tehniskās prasības un ieviešanas laiks parasti aizņem līdz dažām darba dienām. Ir svarīgi, ka serveru klasterim iespējams piekļūt no jebkuras vietas, ja vien ir pieeja internetam. Visi dati un programmas serveru klasteros izvietoti drošos DEAC datu centros Stokholmā, Londonā, Frankfurtē, Kijevā, Amsterdamā, Rīgā un Maskavā.

Klientam piedāvājam izveidot dažādus serveru klasterus atkarībā no nepieciešamības:
  • Augstas pieejamības klasteri
    (High-availability cluster, HA)

  • Slodzes līdzsvarošanas klasteri
    (Load balancing cluster)

  • Augstas jaudas skaitļošanas klasteri
    (High performance computing cluster, HPC)Biznesa IT risinājumi DEAC


Biznesa IT risinājumi, DEAC


Mēs Jums palīdzēsim piemeklēt vispiemērotāko risinājumu!

E-pasts:
Tel.:
+371 6707 2222


Serveru klasteru
pielietojamība

Kā strādā serveru
klasteris?

Izplatītākās servera
klastera komponentes


Visbiežāk serveru klasterus izmanto uzņēmumi, kam ļoti nozīmīga ir augsta datu pieejamība.

  • E-komercija
  • Tiešsaistes azartspēles un kazino
  • Uzņēmumi, kas uztur datubāzes
  • Medicīnas industrija
  • Finanšu institūcijas un biržas
  • Apdrošināšanas institūcijas


Serveru klasteris sastāv no vairākiem fiziskiem serveriem, sauktiem par mezgliem (nodes), kas savienoti viens ar otru, lai nodrošinātu klientiem augstas pieejamības pakalpojumu. Serveru klasteru risinājumu veido resursu grupas, kas sastāv no lietojumprogrammām, kā arī no resursu grupas konfigurācijas, kurā iekļauti visi lietojumprogrammu elementi, saistītais tīkla nosaukums un IP adrese. Katrā mezglā var tikt iekļautas vairākas resursu grupas, un resursiem var tikt noteiktas specifiskas atkarības, lai norādītu, kurš no tiem ir nepieciešams tiešsaistē sistēmas pārslēgšanās gadījumā, ja notiek neparedzēti tās darbības traucējumi. Tas ļauj izmantot resursu kopumu kā atsevišķu serveri tīklā. Jūs varat izmantot serveru klasterus failu serveriem, datu bāzes serveriem, kā arī ziņojumapmaiņas serveriem.

DEAC augstas pieejamības klasteris darbojas katrā mezglā un kontrolē serveru kopu darbību. Lai nodrošinātu monitoringu, pārsūtītu resursus no viena mezgla uz otru un uzturētu klasteru skaitļošanas konsekvenci, tiek izmantotas vairākas programmatūras komponentes.


Pamata servera klastera komponentes ir datubāzes menedžeris, mezglu menedžeris un tā saucamais – failover menedžeris (failover manager). Tie strādā ciešā sadarbībā, lai nodrošinātu lielisku sistēmas performanci.

  • Datubāzes menedžeris uztur servera klastera konfigurācijas datubāzes lokālo kopiju. Tā satur pilnu informāciju par klastera sastāvu un dublē visas izmaiņas visos servera klastera mezglos.

  • Mezglu menedžeris nodrošina lokālu mezglu, tīkla un tīkla savstarpējo sakarību sarakstu un nodrošina, lai visiem mezgliem klasterī būtu vienāds funkcionālo mezglu saraksts. Mezglu menedžeris reizē arī monitorē mezglus, lai noteiktu to darbības pārtraukumus.

  • Failover menedžeris pārvalda resursu atkarības, startē resursus un inscenē darbības pārtraukumus resursu grupās. Failover menedžeris arī nosaka kurai resursu grupai ir jāatrodas uz noteiktajiem mezgliem un, ja nepieciešams, maina mezglu resursu grupas tiesības uz citu.

UZZINIET VAIRĀK ARĪ PAR CITIEM DEAC PAKALPOJUMIEM:

Datu migrācija DEAC

Privātais mākonis DEAC

Programmatūru noma DEAC

Uzsaucam datu migrāciju!

Uzticama platforma, elastība un drošs savienojums privātā mākoņa risinājumā

Jaudīgi IT resursi ar Jūsu biznesam nepieciešamajām programmatūrām

Uzzināt vairāk >

Uzzināt vairāk >

Uzzināt vairāk >

Biežāk uzdotie jautājumi

Kāda ir atšķirība starp serveri un klasteri?

Serveru klasterus izmanto, kad ar izdalīto serveru jaudu ir par maz un ir nepieciešams jaudīgs risinājums lieliem projektiem vai apjomīgiem biznesa IT procesiem, kam ļoti svarīgs faktors ir ātrs ielādes ātrums un augsta pieejamība. Atšķirībā no viena servera izmantošanas, serveru klasterī ir divi vai vairāki serveri ar specifisku konfigurāciju, kas veic visas nepieciešamās darbības visu pieprasījumu nodrošināšanai. Lai dalītu šos pieprasījumus pa serveriem, tiek izmantota slodzes līdzsvarošanas tehnoloģija (Load Balancers).

Kāda ir atšķirība starp 64 kodolu klasteri un 64 kodolu serveri?

Serveru klasteris sastāv no vairākiem fiziskiem serveriem. Visi kodoli ir šo serveru procesoros un, izmantojot pārvaldības programmatūru, tie ir savienoti ar ātrgaitas savienojumu. Izdalīta servera 64 kodoli atrodas viena fiziska servera procesorā.

deac-partners-logo

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"), lai veiktu lietotāju atpazīšanu un uzkrātu datus par vietnes apmeklējumu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Aizvērt