Serveru klasteri


Serveru klasteris ir jaudīgs skaitļošanas risinājums, kas paredzēts uzņēmumiem ar ļoti augstām drošības, datu pieejamības un skaitļošanas prasībām. Pakalpojums piemērots korporatīvo datu bāžu uzturēšanai, sociālām vietnēm un ziņu portāliem, interneta veikaliem, tiešsaistes spēlēm, azartspēļu portāliem, apdrošinātājiem un kredītiestādēm, programmatūras izstrādātājiem un testētājiem.Serveru klasteris ir vairāku apvienotu fizisku serveru un tīkla infrastruktūras risinājums, kas dažādus procesus apstrādā vienotā resursā. Klientam tiek izveidota serveru un datu glabāšanas sistēma ar nepieciešamo kopējo procesoru skaitu, operatīvas atmiņas apjomu, cietā diska vietu, papildus nodrošinot arī vajadzīgo servera klastera tīkla infrastruktūru. Katra risinājuma izveides pamatā ir klienta izvirzītās tehniskās prasības un ieviešanas laiks parasti aizņem līdz dažām darba dienām. Ir svarīgi, ka serveru klasterim iespējams piekļūt no jebkuras vietas, ja vien ir pieeja internetam. Visi dati un programmas serveru klasteros izvietoti drošos DEAC datu centros Stokholmā, Londonā, Frankfurtē, Kijevā, Amsterdamā, Rīgā un Maskavā.

Klientam piedāvājam izveidot dažādus serveru klasterus atkarībā no nepieciešamības:

  Serveru klasteri DEAC   Augstas pieejamības klasteri
  (High-availability cluster, HA)

  Serveru klasteri DEAC   Slodzes līdzsvarošanas klasteri
  (Load balancing cluster, NLB)

  Serveru klasteri DEAC   Augstas jaudas skaitļošanas klasteri
  (High performance computing cluster, HPC)

Biznesa IT risinājumi DEACKompleksām, augsta trafika interneta vietnēm un lietojumprogrammām, kam dīkstāves nav pieļaujamas, iesakām sadalīt serveru darba apjomu klasterī, lai palielinātu caurlaidspēju, samazinātu reakcijas laiku un novērstu pārslodzi. Serveru klasteriem ir iespējams veikt specifiskas konfigurācijas, lai gadījumā, ja kāds no klastera mezgliem (node) nav darba kārtībā, tad atlikušie mezgli var turpināt apstrādāt pieprasījumus, nodrošinot lietotājam nepārtrauktu pieejamību. Tas nodrošina ne tikai augstu pieejamību, bet arī sistēmas dublēšanu. Slodzes balansēšana turklāt ļauj atjaunināt operētājsistēmas vai citu programmatūru uz serveriem bez darbības pārtraukumiem, kā arī palielināt nepieciešamo serveru skaitu jebkurā brīdī, kad tas nepieciešams Jūsu biznesam.
Big Data platformas


Izvēlieties Hadoop, Apache Spark, Apache Storm vai Disco datu sistēmas, kas ļauj efektīvi apstrādāt lielu datu apjomu. Šīs Big Data jeb lielo datu sistematizācijas platformas ļauj paralēli analizēt masīvas datu kopas, izmantojot serveru grupēšanu jeb klasteringu. Izkliedētās skaitļošanas platformas sadala lielus datu masīvus vairāku mezglu kopās serveru grupā, kas nozīmē, ka Jums nav nepieciešams iegādāties un uzturēt dārgu, pielāgotu IT iekārtu aparatūru. DEAC nodrošina pilnīgi konfigurētus klasterus, lai izvēlētajā platformā efektīvi darbotos jebkura no šīm Big Data sistēmām.Hadoop DEAC

Iegūsti Hadoop platformu par izdevīgu cenu jau tagad!

Serveris: 1xHP DL320 Gen8, 1xE3-1240v2, 16GB RAM, 1x1TB SATA, 2x1GE, SPS

Tīkls: 1x1GE ports iekļauts

Trafiks: 1x100 Mb/s iekļauts internets (neierobežota caurlaidiba)

IPv4: 1 iekļauta

Procesora ātruma indekss (CPU Score): 9153

Biznesa IT risinājumi, DEAC


Mēs Jums palīdzēsim piemeklēt vispiemērotāko risinājumu!

 
E-pasts: cs@deac.eu
Tel.:+371 6707 2222


Serveru klasteru
pielietojamība

Kā strādā serveru
klasteris?

Izplatītākās servera
klastera komponentes


Visbiežāk serveru klasterus izmanto uzņēmumi, kam ļoti nozīmīga ir augsta datu pieejamība.

 • E-komercija
 • Tiešsaistes azartspēles un kazino
 • Uzņēmumi, kas uztur datubāzes
 • Medicīnas industrija
 • Finanšu institūcijas un biržas
 • Apdrošināšanas institūcijas


Serveru klasteris sastāv no vairākiem fiziskiem serveriem, sauktiem par mezgliem (nodes), kas savienoti viens ar otru, lai nodrošinātu klientiem augstas pieejamības pakalpojumu. Serveru klasteru risinājumu veido resursu grupas, kas sastāv no lietojumprogrammām, kā arī no resursu grupas konfigurācijas, kurā iekļauti visi lietojumprogrammu elementi, saistītais tīkla nosaukums un IP adrese. Katrā mezglā var tikt iekļautas vairākas resursu grupas, un resursiem var tikt noteiktas specifiskas atkarības, lai norādītu, kurš no tiem ir nepieciešams tiešsaistē sistēmas pārslēgšanās gadījumā, ja notiek neparedzēti tās darbības traucējumi. Tas ļauj izmantot resursu kopumu kā atsevišķu serveri tīklā. Jūs varat izmantot serveru klasterus failu serveriem, datu bāzes serveriem, kā arī ziņojumapmaiņas serveriem.

DEAC augstas pieejamības klasteris darbojas katrā mezglā un kontrolē serveru kopu darbību. Lai nodrošinātu monitoringu, pārsūtītu resursus no viena mezgla uz otru un uzturētu klasteru skaitļošanas konsekvenci, tiek izmantotas vairākas programmatūras komponentes.


Pamata servera klastera komponentes ir datubāzes menedžeris, mezglu menedžeris un tā saucamais – failover menedžeris (failover manager). Tie strādā ciešā sadarbībā, lai nodrošinātu lielisku sistēmas performanci.

 • Datubāzes menedžeris uztur servera klastera konfigurācijas datubāzes lokālo kopiju. Tā satur pilnu informāciju par klastera sastāvu un dublē visas izmaiņas visos servera klastera mezglos.

 • Mezglu menedžeris nodrošina lokālu mezglu, tīkla un tīkla savstarpējo sakarību sarakstu un nodrošina, lai visiem mezgliem klasterī būtu vienāds funkcionālo mezglu saraksts. Mezglu menedžeris reizē arī monitorē mezglus, lai noteiktu to darbības pārtraukumus.

 • Failover menedžeris pārvalda resursu atkarības, startē resursus un inscenē darbības pārtraukumus resursu grupās. Failover menedžeris arī nosaka kurai resursu grupai ir jāatrodas uz noteiktajiem mezgliem un, ja nepieciešams, maina mezglu resursu grupas tiesības uz citu.DEAC ir sertificēts PCI DSS standartam, kas apliecina informācijas drošību uzņēmumiem, kas apstrādā kredītkaršu datu informāciju. Ja Jūsu uzņēmums pieņem, uzglabā, apstrādā vai pārraida kredītkaršu datus tiešsaistē vai bezsaistē, Jums ir jābūt PCI DSS sertificētam. DEAC ir ieviesis kompleksu tīkla infrastruktūras arhitektūru, lai atbilstu PCI DSS ieviestajai politikai. DEAC klasteru risinājumi atbilst PCI DSS prasībām un nodrošina arī pilnu atbilstību mūsu klientiem.
UZZINIET VAIRĀK ARĪ PAR CITIEM DEAC PAKALPOJUMIEM:

Biežāk uzdotie jautājumi

Kāda ir atšķirība starp serveri un klasteri?

Serveru klasterus izmanto, kad ar izdalīto serveru jaudu ir par maz un ir nepieciešams jaudīgs risinājums lieliem projektiem vai apjomīgiem biznesa IT procesiem, kam ļoti svarīgs faktors ir ātrs ielādes ātrums un augsta pieejamība. Atšķirībā no viena servera izmantošanas, serveru klasterī ir divi vai vairāki serveri ar specifisku konfigurāciju, kas veic visas nepieciešamās darbības visu pieprasījumu nodrošināšanai. Lai dalītu šos pieprasījumus pa serveriem, tiek izmantota slodzes līdzsvarošanas tehnoloģija (Load Balancers).

Kāda ir atšķirība starp 64 kodolu klasteri un 64 kodolu serveri?

Serveru klasteris sastāv no vairākiem fiziskiem serveriem. Visi kodoli ir šo serveru procesoros un, izmantojot pārvaldības programmatūru, tie ir savienoti ar ātrgaitas savienojumu. Izdalīta servera 64 kodoli atrodas viena fiziska servera procesorā.

Vai es varu ievietot klasterī savu esošo serveri?

Protams, Jūs varat ievietot klasterī Jūsu jau esošo serveri vai serverus. Vairāku serveru grupēšana klasterī nodrošinās slodzes balansēšanu

Vai man būs iespējams sasniegt serveru klasterus tiešā veidā?

Jā. Jūs tiksiet nodrošināts ar virtuālu IP adresi, kas reprezentēs klasteri, turklāt katram serverim tiek piešķirta sava IP adrese, kas var tikt izmantotas, lai pa tiešo piekļūtu serveriem.

Vai es varu pievienot vai atvienot serveri no sava klastera bez dīkstāvēm?

Jā, slodzes balansēšanas sistēma ļauj pievienot vai atvienot serverus no Jūsu klastera bez jebkādām dīkstāvēm. Slodzes balansēšana arī nodrošina operētājsistēmas vai citas programmatūras atjaunināšanu bez sistēmas darbības pārtraukumiem.


deac-partners-logo

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"), lai veiktu lietotāju atpazīšanu un uzkrātu datus par vietnes apmeklējumu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Aizvērt